לדלג לתוכן

בשידור חוקר – הבדלי גרסאות

נוספו 10 בתים ,  לפני שנה
תגיות: עריכה ממכשיר נייד עריכה דרך האתר הנייד
תגיות: עריכה ממכשיר נייד עריכה דרך האתר הנייד
*'''[[רצח אסף שטיירמן]]''' בשנת [[1996]] – אסף נרצח על ידי אלמונים שהכו אותו למוות ביום 4 בדצמבר 1996. השחזור בתוכנית לא קידם את החקירה, אך בשנת [[2000]] פוענח הרצח, בעקבות עדותה של סנדרין בר דוד, אשתו של רעי חורב, שבאה להתלונן על תקיפה מצד בעלה, וסיפרה לאחר מכן כי התוודה בפניה על הרצח שביצע. חורב נעצר והודה. גלוזמן קיבלה מעמד של עדת מדינה והעידה כנגד שני שותפיה למעשה. בשנת [[2001]] נידון חורב בבית המשפט המחוזי בתל אביב למאסר עולם, ובשנת [[2002]] נידונה סיגלית חיימוביץ' ל-24 שנות מאסר. עונשים אלה ניתנו אף על פי שהרוצחים היו קטינים (בני 17 וחצי) בעת ביצוע המעשה.
*'''אנס-פדופיל מפתח תקווה''' בשנת [[1997]] ('''תוקף הילדות''')- במהלך שנת 1997 בעיר [[פתח תקווה]], פעל אנס צעיר בסביבות גיל 20, שנהג לבצע מעשי אינוס חמורים בילדות קטנות, וביצע בהם את זממו תוך הפעלת כוח רב ואלימות קשה. הוא נהג באופנוע, והתחזה בחלק מהמקרים לבעל מקצוע. המקרה הראשון קרה ביום רביעי, 12/03/1997: רחל, ילדה בת 8 לבדה בביתה. בשעה ארבע אחר הצהריים, נשמעה דפיקה בדלת, ורחל פתחה את הדלת כי חשבה שאמא שלה חזרה מהעבודה הביתה. הפדופיל הציג את עצמו לרחל כטכנאי הגז. אחרי שנכנס לביתה ובדק שהיא לבדה בבית, תקף האנס פדופיל את רחל על המיטה בחדר השינה. הוא ביצע בגופה מעשים מגונים, גרם לה חבלות חמורות, תוך שהוא קורע באצבעותיו את קרום בתוליה של הילדה. לאחר שסיים לבצע את זממו, ברח הפדופיל מבית מגוריה. כעבור ארבעה חודשים, באותה שכונה בעיר פתח תקווה, יום שלישי, 1/07/1997, בשעה שש בערב: חגית, ילדה בת 10, חוזרת הביתה לאחר ביקור אצל חברה. הפדופיל ארב לחגית ליד בניין מגוריה, כשהוא מפתה אותה לרדת למקלט הבניין. בתוך המקלט תקף האנס פדופיל את חגית באלימות, ביצע בגופה מעשים מגונים תוך הפעלת כוח רב וצרחות. חלפו שבועיים, יום שני, 14/7/1997 בשעה אחת וחצי בצהריים, חגית חזרה הביתה אחרי יום בקייטנה. הפדופיל חזר לזירת האונס, כשהילדה ניסתה לעלות במעלית הביתה, עצר אותה. כשהבין שספרה על המקרה להורים שלה, ברח הפדופיל מהמקום. למרות הטראומה הנפשית, הצליחו הילדות לבנות קלסתרון של הפושע. בעקבות השחזור בתוכנית והקלסתרון שהוצג הגיעו המון ידיעות למשטרת פתח תקווה שהצטלבו יחד עם ידיעות משחזור התוכנית והאנס פדופיל נלכד. אחרי תקופה ממושכת של חוסר שקט נפשי לתושבי פתח תקווה, יכולים ילדות וילדים לצאת מהבית ללא ליווי וללא חשש שייפלו קורבן ליצריו של האנס פדופיל.
*'''שוד ורצח לובה רחמימוב''' בשנת [[1997]] – בחודש מאי 1997, נמצאה גופתה של לובה רחמימוב בסלון דירתה אשר ברחוב ויצמן 28 בנתניה. לובה רחמימוב נחנקה למוות על ידי פורץ, שחיפש לגנוב מביתה דברי ערך. הרוצח הכה את לובה, כבל את ידה לאחור, וכרך צעיף סביב צווארה. השודד תלש מצווארה שרשרת זהב גדולה, ונמלט. לובה לא הייתה נוהגת לפתוח את דלת ביתה לזרים, וייתכן שהיכרה את האיש שרצח אותה. בעקבות השחזור בתוכנית הגיעו ידיעות כלליות, והייתה ידיעה ספציפית שקידמה את תיק החקירה. נכון לרגע זה אין קצה חוט שהוביל ללכידתו של הרוצח.
*'''[[רצח נועה אייל]]''' בשנת [[1998]], נועה אייל נערה כבת שבע-עשרה משכונת [[רמות אלון|רמות]] בעיר, לא חזרה לביתה בליל [[22 בפברואר]] 1998 לאחר בילוי לילי בעיר. באותו לילה אייל וחברהּ אלדד צפו בסרט ב[[סינמטק ירושלים]], ולאחר מכן צעדו לעבר [[כיכר הדוידקה]]. בחצות לערך נפרדו השניים. אייל החמיצה את האוטובוס האחרון לביתה בשעה 23:30, ונותרה לחכות בתחנת האוטובוס. היא נראתה בפעם האחרונה בחיים בשעה 23:55, כשנכנסה ל[[מכונית]] לבנה מסוג "[[פורד אסקורט]]", כפי שהעיד נהג מונית בשם שמעון שטרן שנכח במקום. למחרת בשעה 19:15 נמצאה גופתה של אייל ב[[יער רמות]] הסמוך לשכונת רמות, שכונת מגוריה, כשעל גופתה היו סימני אלימות. שחזור התוכנית לא העלה דברים חדשים בפרשה, והתיק נשאר כתיק פתוח. פריצת הדרך בפענוח הרצח הושגה בזכות טכנולוגיה חדשה של המשטרה, המאפשרת למצוא במאגר דגימות ה-[[DNA]] של המשטרה קשרים בין בני משפחה. בבדיקה נמצא שדגימת ה-DNA שנאספה בזירת הרצח של אייל, קרובה לדגימת DNA שנלקחה בשנת [[2007]]. המשטרה הצליבה את המידע בתיק החקירה עם דגימת ה-DNA שנלקחה ב-2007, והסיקה שהאדם בעל ההסתברות הגבוהה ביותר לביצוע הרצח הוא בנו של בעל דגימה זו, דניאל נחמני, תושב ירושלים, נשוי ואב לשתי בנות העובד במוסך בירושלים כחשמלאי רכב. נחמני גדל בשכונת רמות בירושלים, שם התגוררה גם נועה אייל. כחמש שנים לפני הרצח, בהיותו בגיל 17, הוגש נגדו כתב אישום בגין מעשים מגונים בתיירת, במקרה אחר נעצר לאחר שנחשד בביצוע מעשים מגונים בנערה בת 14. בשנת [[2019]], לאחר שלב ההוכחות, ומשפט שהחל משנת [[2015]], נגזרו על נחמני מאסר עולם ועוד 16 שנים, בגין רצח ומעשה סדום.
*'''רצח ברחוב פרוג בפתח תקווה בשנת''' בשנת [[1998]]: הנרצח עמד להיכנס לבניין שבו גר, אשתו בדיוק יצאה מהבניין ונפרדה ממנו לשלום וביתו הקטנה של הנרצח עמדה בקומה השנייה וראתה אותם (אמא ואבא שלה) נפרדים לשלום, שנייה לפני שנפרדו, בא רוצח אלמוני על אופנוע, ירה בגבר מטווח קצר ורצח אותו. הרוצח לא היסס לבצע את הרצח ליד בתו הקטנה של הגבר הנרצח ומול עיני אשתו של הנרצח. עד היום לא ידוע אם הרוצח נלכד.
*'''האנס במונית השחורה''' [[1998]] - אלכסנדרה, צעירה בת 22, עלתה לארץ מאוקראינה. אחרי 4 חודשים שהיא בישראל החליטה אלכסנדרה לעלות לירושלים מתל אביב על מנת לעשות סיור בכותל. בעת סיום הסיור בכותל אלכסנדרה עצרה למונית בירושלים. נהג מונית שחורה הציע לה שיחזיר אותה הביתה. כעבור 20 דקות של נסיעה בערך, פונה המונית לשביל צדדי המוביל לשום מקום. אלכסנדרה רצתה לרדת מהמונית ולהגיע לבד לתל אביב, הנהג הסביר לאלכסנדרה המבוהלת שזה קיצור דרך כדי לחסוך פקקים, אך כשהיא ממשיכה לצעוק, הנהג שולף סמרטוט ספוג בסם הרדמה ומצמיד לה לפה. כשהיא חלשה, מטושטשת מסם ההרדמה, האנס מפשיט את אלכסנדרה ומבצע בה אונס מלא. לאחר שסיים לבצע בה את מעשיו האפלים, כשאלכסנדרה מעולפת מסם ההרדמה, האנס האלמוני השליך את אלכסנדרה מהמונית וברח מהמקום. כשעתיים אחרי שעלתה למונית התעוררה אלכסנדרה כשהיא המומה, כואבת, פצועה ומטושטשת. אלכסנדרה, עולה חדשה, נפלה קורבן ליצריו של נהג מונית שחורה שביצע בגופה אונס אכזרי ואלים. הורכב קלסתרן, אך לא ידוע אם הצליחו ללכוד את האנס.
*'''הנוכל רונן בר שירה, "נוכל הסנדוויצ'ים"''' - בשנת [[1999]] ביצע מעשה נוכלות שבו הציע בר שירה למקומות ציבוריים ומסעדות, עסקת מכרז של סנדוויצ'ים ושתייה לתלמידים בבתי ספר, בו בזמן מוציא חוזה למקדמה של סכומי כסף ואז נעלם. בר שירה נעצר ולא התייצב לבית המשפט, והוכרז עבריין נמלט, נעצר בשנית בעקבות שחזור התוכנית, והוכנס למאסר קצר בבית הסוהר, בר שירה ידוע במעשה הנוכלות שלו והמשיך כך גם לאחר שחרורו מבית הסוהר, והיה מעורב במעשה נוכלות וגניבת כספים מתרומות למען שחרור החייל [[גלעד שליט]], בעקבות מעשה זה, ועוד 15 מעשה נוכלות נוספים שביצע, נגזרו עליו בשנת [[2017]] עשר שנות מאסר.
797

עריכות