לדלג לתוכן

רצח ג'ורג' פלויד – הבדלי גרסאות

מ (←‏האירוע: הגהה)
(←‏סרטון תיעוד המעצר: טיפול בתרגמת)
הסרטון מתחיל, כשפלויד כבר הוצמד בחזהו אל הקרקע, והשוטר שובין כורע על צווארו. פלויד אומר שוב ושוב לשובין: "בבקשה" ו"אני לא יכול לנשום", גונח ובוכה. עובר אורח אומר לשוטר: "הורדת אותו. תן לו לנשום."
 
עובר אורח מציין בסרטון: "אחת מבנותיי מתה באותה צורה" ואחרי שפלויד מגיב: "אני עומד למות אותו דבר", שובין נשמע אומר לפלויד להירגע. המשטרההשוטר נשמעתנשמע שואלתשואל את פלויד: "מה אתה רוצה?" פלויד חוזר ואומר: "אני לא יכול לנשום." פלויד ממשיך: "בבקשה, הברך בצוואר, אני לא יכול לנשום." מישהו אומר לפלויד "לקום ולהיכנס למכונית"{{הערה|אותו סוכנות הידיעות הצרפתית, CBS News ו- WVLT-TV מזהים כאחד השוטרים, ואילו Buzzfeed News מצהירה כי "לא ברור" אם זה היה שוטר שדיבר}}, על כך משיב פלויד: "אני אעשה... אני לא יכול לזוז." פלויד נשמע זועק גם: "אימא!... הבטן שלי כואבת, הצוואר שלי כואב, הכל כואב" ומבקש מים. המשטרההשוטר אינהאינו מגיבהמגיב לפלויד בקול. פלויד מתחנן: "אל תהרוג אותי."
 
בהמשך הסרטון, עובר אורח נשמע מציין כי פלויד מדמם מהאף. עובר אורח אחר אומר למשטרהלשוטרים שפלויד "אפילו לא מתנגד למעצר כרגע". השוטרים אומרים לעוברי אורח שפלויד "דיבר, הוא בסדר". עובר אורח עונה שפלויד "לא בסדר" ומחה על כך שהמשטרהשהשוטר מונעתמונע מפלויד לנשום, הוא דוחק בהם: "תוריד אותו מהאדמה... היית יכול להכניס אותו למכונית עד עכשיו. הוא לא מתנגד למעצר או לא כלום. אתה 'נהנה מזה. תראה אותך. תראה את שפת הגוף שלך'."
 
פלויד שותק בסופו של דבר וחסר תנועה, אך שובין לא מרים את ברכו מצווארו של פלויד. עוברי האורח מוחים על כך שפלויד "אינו מגיב" ומבקשים שוב ושוב מהמשטרהמהשוטר לבדוק את הדופק של פלויד. עוברי אורח שואלים: "האם הכלבים הרגו אותו?"
 
בסופו של דבר [[אמבולנס]] מגיע ושובין לא מסיר את ברכו עד ששירותי רפואת החירום הניחו את פלויד על [[אלונקה]]. המטופל מועמס על האמבולנס ונלקח לרחוב 36 ושדרת הפארק, דבר שעולה מדו"ח האירוע של [[מכבי אש|שירותי ההצלה]] של מיניאפוליס.
 
=== סרטונים אחרים ===