לדלג לתוכן

רוטוויילר – הבדלי גרסאות

נוספו 429 בתים ,  לפני שנתיים
כל מיני דברים פשוט לא נכונים על הגזע.
מ (שוחזר מעריכות של 84.108.13.197 (שיחה) לעריכה האחרונה של 46.19.86.6)
(כל מיני דברים פשוט לא נכונים על הגזע.)
==התייחסות בחוק==
{{ערך מורחב|חוק להסדרת הפיקוח על כלבים#כלב מסוכן}}
הרוטווילר הוא כלב חזק, שרירי ותקיףושרירי. ב[[ארצות הברית|בארצות הברית]] כלבים מזן זה מדורגים ככלבים קטלניים (29 מקרי מוות) לאחר גזע ה[[אמריקן פיטבול טרייר|פיט בולפיטבול]] וה[[אמסטף]] שלו מיוחסים 60 מקרי מוות. בכמה מדינות ([[אירלנד]], [[צרפת]]) כלב מזן זה מחויב על פי חוק ברצועה ו[[זמם|במחסום]] במקומות ציבוריים. בחלק ממדינות ארצות הברית קיימות הגבלות בהקשר לזן זה. עם זאת בחלק ממדינות אירופה כמו [[בריטניה]] ו[[גרמניה]] הוא אינו נכלל בהגבלות על כלבים מסוכנים.
 
הרוטווילר מטבעו הינו כלב שאוהב מאוד את חברת בני האדם ובמיוחד את חברתו של בעליו. בעקבות גודלו הפיזי וכוחו הרב נוצר מצב שהגזע הגיע לידיים הלא נכונות מה שגרם לסטיגמות כלפי אופי הגזע ותקיפות כלפי בני אדם.
בעקבות סדרת תקיפות כלפי ילדים, דעת הקהל בישראל ביקשה לאסור גידול כלב זה ביחד עם כלבי תקיפה אחרים. בשנת 2004 קבע צו של שר החקלאות (במסגרת [[חוק להסדרת הפיקוח על כלבים]]) שהרוטוויילר (ביחד עם 7 גזעי כלבים נוספים) הוא כלב מסוכן, שחלה שורה של הגבלות על החזקתו ב[[ישראל]]. ב[[רמת השרון]], לאחר שכלב מסוג זה תקף קשיש, יזם ראש המועצה [[אפרים חירם]] [[חוק עזר]] האוסר על החזקת כלבים מסוג זה. החוק לא יצא לפועל, וכיום ניתן להחזיק רוטוויילר בעיר.
 
בעקבות סדרת תקיפות כלפי ילדים של כלבים מגזעים כגון אמסטף ופיטבול, דעת הקהל בישראל ביקשה לאסור גידול כלב זה ביחד עם כלבי תקיפהכלבים אחרים. בשנת 2004 קבע צו של שר החקלאות (במסגרת [[חוק להסדרת הפיקוח על כלבים]]) שהרוטוויילר (ביחד עם 7 גזעי כלבים נוספים) הוא כלב מסוכן, שחלה שורה של הגבלות על החזקתו ב[[ישראל]]. ב[[רמת השרון]], לאחר שכלב מסוג זה תקף קשיש, יזם ראש המועצה [[אפרים חירם]] [[חוק עזר]] האוסר על החזקת כלבים מסוג זה. החוק לא יצא לפועל, וכיום ניתן להחזיק רוטוויילר בעיר.
 
[[קטגוריה:הקבוצה השנייה של הפדרציה הבינלאומית לכלבנות]]
משתמש אלמוני