לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "JavaScript"

הוסרו 2 בתים ,  לפני 9 חודשים
מ
אפליקצייות->אפליקציות - תיקון תקלדה בקליק
(בתקני EcmaScript החדשים, נתן ליצור מחלקות, לרשת מחלקות ולהגדיר פעולות השמה ואחזור. נוספו מתודות המעודדות תכנות פונקציונלי ללא תופעות לוואי (כדוגמת Array.prototype.map(), Array.prototype.reduce()), ובגלל החופשיות שהשפה מציעה, אפשר לשכתב בה כמעט את הכל ולשנות פרטי מטא לתכונות של אובייקטים (עם Object.defineProperty() לדוגמה), נכון לאמר שהשפה תומכת ב-metaprogramming.)
מ (אפליקצייות->אפליקציות - תיקון תקלדה בקליק)
לבניית אפליקציות [[web]] [[front end]] מוכרות הספריות Angular, React, Vue.js, וSvelte.
 
לבניית אפליקצייותאפליקציות למכשירים המריצים [[אנדרואיד (מערכת הפעלה)|אנדרואיד]] ו[[iOS]] מוכרות הספריות ReactNative, וNativeScript שמהדרות קוד המתבסס על React וAngular בהתאמה לקוד הנקרא נטיבי, כלומר אפליקציות הנראות כאילו נכתבו בשפות הנטיביות לכל פלטפורמה, Java עבור [[Android]], וObjective-C עבור [[iOS]]. לעומתן מוכרת גם הספרייה ionic שמהדרת את הJavaScript לאפליקצייות היברידיות, הממנפות את הקוד לבניית תוכנות הנראות רגילות אך למעשה מבוססות web גם בזמן הריצה. תוכנות אלה עדיין מקבלות גישה לכלים השמורים ליישמונים נטיבים כמו שימוש חופשי במצלמה. ספריות אלה לרוב מבוססות על תחביר הדומה ל[[HTML]].
 
לבניית שרתי אינטרנט הפועלים בצורה א-סינכרונית ומבוססים על ניתוב, מוכרת הספרייה Express.js. ספרייה זו אינה מבוססת על [[HTML]] כברירת מחדל, אלא רק על JavaScript לבניית API מבוסס JSON לדוגמה, אך למעשה היא יכולה להגיש כל דבר, החל מקבצים וכלה ב[[HTMl]] בו מוזרק מידע. היא עושה שימוש בפרוטוקלי HTTP על מנת להעביר מידע מהלקוח ובחזרה.