לדלג לתוכן

הוצאת ספרים ע"ש י"ל מאגנס – הבדלי גרסאות

מ
הסרת תבנית שכתוב
מ (זוטות)
מ (הסרת תבנית שכתוב)
'''הוצאת הספרים ע"ש י"ל מאגנס''' (הידוע בקיצור בשם '''הוצאת מאגנס''' היא [[הוצאת ספרים|הוצאת הספרים]] של [[האוניברסיטה העברית בירושלים]]. ההוצאה נוסדה בשנת [[תרפ"ט]] ([[1929]]), ארבע שנים לאחר היווסדה של האוניברסיטה העברית, והיא הוצאת הספרים האוניברסיטאית הוותיקה בישראל.
{{לשכתב}}
'''הוצאת מאגנס''' היא [[מוציא לאור|הוצאת הספרים]] האוניברסיטאית הוותיקה ב[[ישראל]]. ההוצאה נוסדה בשנת [[1929]] (תרפ"ט), ארבע שנים לאחר היווסדה של [[האוניברסיטה העברית בירושלים]].
יעודה הראשוני של ההוצאה היה להפיק ולהפיץ בארץב[[ארץ ישראל]] ובעולם ספרות מדעית מעולה ו[[חכמת ישראל]] בפרט בשפות ה[[עברית]] וה[[אנגלית]], מקור ותרגום לשימושם של תלמידים וחוקרים בקהילייהבקהילה המדעית ובקרב הציבור הכללי.
 
הוצאת מאגנס הנה הוצאה אוניברסיטאית המקפידה על הרמה האקדמית של הספרים אותם היא מפרסמת באמצעות תהליך '[[הערכת עמיתים]]' (peer review) כנהוג בקרב הוצאות ספרים אוניברסיטאיות בעולם.
 
בהיותה הוצאת הספרים האוניברסיטאית המובילה בישראל מקבלת מאגנס הצעות ל[[הוצאה לאור ]] של ספרים מחוקרים מכל המוסדות האקדמיים בישראל. [[כתב יד (יצירה)|כתבי היד]] שההוצאה מקבלת עוברים שיפוט אקדמי ('הערכת עמיתים') ולאחריו מועלים לדיון במועצה האקדמית של ההוצאה המשמשת כמערכת. החלטות המועצה המדעית מובאות בפני הנהלת ההוצאה אשר משלבת בהחלטה האם להוציא לאור אם לאו, שיקולים מסחריים וכלכליים.
 
הוצאת מאגנס מפרסמת בכל שנה כ-60 ספרים חדשים וכתבי עת בכל תחומי העשייה האקדמית בישראל, ממחשבת ישראל עבור ל[[מדעי הטבע]], [[מדעים מדויקים]] ו[[מדעי החברה]]. בנוסף היא מדפיסה הדפסות ומהדורות חוזרות של ספרים שנדפסו בעבר.
 
בשנת 1978 הפכה ההוצאה לחברהל[[חברה בע"מ]] במעמד של [[מלכ"ר]], ובשנת 2005 שינתה את מעמדה ממלכ"ר לעוסק מורשה והתנהלותה כיום הנה כ[[חברה פרטית]] עצמאית לכל דבר ועניין.
 
==קישורים חיצוניים==
* האתר של [http://www.magnespress.co.il אתר הוצאת הספרים ע"ש י"ל מאגנס]
 
[[קטגוריה:הוצאות ספרים בישראל|מאגנס]]