לדלג לתוכן

הוצאת ספרים ע"ש י"ל מאגנס – הבדלי גרסאות

מ
זוטות
מאין תקציר עריכה
מ (זוטות)
'''הוצאת הספרים ע"ש י"ל מאגנס''' (הידועה בקיצור בשם '''הוצאת מאגנס''') היא [[הוצאת ספרים|הוצאת הספרים]] של [[האוניברסיטה העברית בירושלים]]. ההוצאה נוסדה בשנת [[תרפ"ט1929]] ([[1929ה'תרפ"ט]]), ארבע שנים לאחר היווסדה של האוניברסיטה העברית, והיא הוצאת הספרים האוניברסיטאית הוותיקה בישראל.
יעודהייעודה הראשוני של ההוצאה היה להפיק ולהפיץ ב[[ארץ ישראל]]בארץ ובעולם ספרות מדעית מעולה ו[[חכמת ישראל]] בפרט, בשפות הב[[עברית]] והוב[[אנגלית]], מקור ותרגום לשימושם של תלמידים וחוקרים בקהילה המדעית ובקרב הציבור הכללי.
 
הוצאת מאגנס הנה הוצאה אוניברסיטאית המקפידהמקפידה על הרמה האקדמית של הספרים אותם היא מפרסמת באמצעות תהליך '[[הערכתביקורת עמיתים]]' (peer review) כנהוג בקרב הוצאות ספרים אוניברסיטאיות בעולםמחוץ לישראל. יתרה מזו, כתבי היד שההוצאה מקבלת מועלים לדיון במועצה האקדמית של ההוצאה המשמשת כמערכת, זאת לאחר שלב הביקורת. החלטות המועצה המדעית מובאות בפני הנהלת ההוצאה אשר משלבת בהחלטה האם להוציא לאור אם לאו, בהתאם לשיקולים מסחריים וכלכליים.
 
הוצאת מאגנס מפרסמת בכל שנה כ-60 ספרים חדשים וכתבי עת בכל תחומי העשייה האקדמית בישראל, ממחשבת ישראל עבור ל[[מדעי הטבע]], [[מדעים מדויקים]] ו[[מדעי החברה]]. בנוסף היא מדפיסה הדפסות ומהדורות חוזרות של ספרים שנדפסו בעבר.
בהיותה הוצאת הספרים האוניברסיטאית המובילה בישראל מקבלת מאגנס הצעות ל[[הוצאה לאור]] של ספרים מחוקרים מכל המוסדות האקדמיים בישראל. [[כתב יד (יצירה)|כתבי היד]] שההוצאה מקבלת עוברים שיפוט אקדמי ('הערכת עמיתים') ולאחריו מועלים לדיון במועצה האקדמית של ההוצאה המשמשת כמערכת. החלטות המועצה המדעית מובאות בפני הנהלת ההוצאה אשר משלבת בהחלטה האם להוציא לאור שיקולים מסחריים וכלכליים.
 
בשנת [[1978]] הפכה ההוצאה ל[[חברה בע"מ]] במעמד של [[מלכ"ר]], ובשנת [[2005]] שינתה את מעמדה ממלכ"ר לעוסקל[[עוסק מורשה]] והתנהלותה כיום הנה כ[[חברה פרטית]] עצמאית לכל דבר ועניין.
הוצאת מאגנס מפרסמת בכל שנה כ-60 ספרים חדשים וכתבי עת בכל תחומי העשייה האקדמית בישראל, ממחשבת ישראל עבור ל[[מדעי הטבע]], [[מדעים מדויקים]] ו[[מדעי החברה]]. בנוסף היא מדפיסה הדפסות ומהדורות חוזרות של ספרים שנדפסו בעבר.
 
בשנת 1978 הפכה ההוצאה ל[[חברה בע"מ]] במעמד של [[מלכ"ר]], ובשנת 2005 שינתה את מעמדה ממלכ"ר לעוסק מורשה והתנהלותה כיום הנה כ[[חברה פרטית]] עצמאית לכל דבר ועניין.
 
==קישורים חיצוניים==
* האתר של [http://www.magnespress.co.il אתר הוצאת הספרים ע"ש י"ל מאגנס]
 
[[קטגוריה:הוצאות ספרים בישראל|מאגנס]]