לדלג לתוכן

תפריט ניווט

הבדלים בין גרסאות בדף "ויקיפדיה:בירורים"

הרחבה
(עריכה)
(הרחבה)
הביוקרט ביקורת הזמין אותי בהתכתבות בינינו ליזום בירור לגבי התנהלותו של גארפילד, שמועמדתו להמשך כהונה כמפעיל עומדת זה עתה להצבעה ב[[ויקיפדיה:מפעיל נולד#גארפילד]]. אני מביא את הכפפה ומביא בתמצית את העדויות ששיתפתי איתו:
גארפילד, יזם תקשורת מולי דרך המסנג'ר של פייסבוק ופנה אליי בשמו האמיתי. מעתיק ציטוטים משיחה בינינו, תוך קיצורים הכרחיים של נקודות לא רלוונטיות (ישנם צילומי מסך לכל הציטוטים, הדגשתי מילים מסוימות שנראו לי חשובות): {{ש}}
הסרתי דברי השמצה פוגעניים ומכפישים של העורך קיפודנחש בדף השיחה כנגדי וכתבתי בתקציר העריכה ב־22:48, 1 בנובמבר 2019 :{{ציטוטון|הסרת דברים של עורך שתוקף ומסית נגדי תחת כל עץ רענן (דוגמאות אחרונות - כיכר העיר, מפעיל נולד) ובא לתקוף ולהשמיץ, כולל דברים משוללי יסוד ופוגעניים גם בדף השיחה שלי, למרות שהתבקש שלא}}. גארפילד, לאחר תקופה בה הוא התנכל לי בצורות שונות ומשונות, דרש ממני בדף השיחה להחזיר את הדברים. ובמקביל כתב לי באופן פרטי:, במהלך יום השבת, 2.11.2019, 8:44 {{ציטוטון|אני מבקש שתשחזר את דברי קיפודנחש לדף השיחה שלך לפני צאת השבת, ולאחר אתה רשאי למחוק את הפניה שלי אליך. אנא בצע מעשים אלו לפני צאת השבת.}} עניתי לו: {{ציטוטון|"לא, לא אעשה זאת. לא אקבל ממך שום אולטימטום. אתה פותח נגדי מלחמה חזיתית ומנצל לרעה את כוחך כמפעיל... לאור האולטימטום שאתה מציב לי, הריני להודיעך שאם תפעיל לרעה את סמכותך במפעיל ותשחזר את דבריי קיפודנחש, או תחסום אותי, אפתח מולך בבירור, ואזכיר גם את עניין האולטימטום שהצבת לי כאן עכשיו}}. הוא הגיב: {{ציטוטון|אתה שוב מאיים ו'''מגעיל'''. עניתי: לא מאיים כלל. הוא כתב: אני לא אתערב מכאן והלאה. כשהסופה תפרוץ - ותהיה בטוח שהיא תפרוץ, אני לא אעמוד לצידך....איך בדיוק אתה קורא לפרסום דברים שנאמרו בשיחה פרטית לפורום ציבורי בלתי מחיק? לא איום? עצה? הצהרת כוונות? החלקת על כל הראש?" הוא חתם את שיחתנו באותו יום: "אני הסרתי ידי מ'''איש כל כך מעוות כמוך'''}}.
{{ש}}עוברות 24 דקות בלבד והוא מממש את איומו ("'''כשהסופה תפרוץ - ותהיה בטוח שהיא תפרוץ'''"), מגיש בקשה בדף המפעילים לחסום אותי (מעתיק מיומן המפעילים): "{{לחסום|נועם דובב}} בעבור מחיקת דברי משתמש מדף שיחתו בניגוד למקובל; וציטוט סלקטיבי של שיחת צ'ט פרטית ביני לבינו, כדי להכפיש ולעורר מהומות". [[משתמש:גארפילד|גארפילד]] - [[שיחת משתמש:גארפילד|שיחה]] - [[ויקיפדיה:איך להקים אסם/ערכיו של משתמש:Bravo123|עזרו לנו במיזם האסם]] 13:56, 2 בנובמבר 2019 (IST)
{{ש}} כפי שניתן לראות גארפילד "משום מה" כתב את שמי בשגיאה בבקשת החסימה (נועם במקום נעם), כך שלא נשלחה לי נוטיפיקציה (התוודעתי לכך רק דרך חבר, לולא זאת הייתה נמנעת ממני הזכות להגיב). דקה אחר כך הוא שינה לשמי הנכון, אך המערכת לא שולחת נוטיפיקציה לאחר שההודעה כבר נכתבה. הציטוט שציטטתי מהשיחה, שאז כן עתה (עריכה מעודכנת: לפני שהבין שאין לו ברירה להחזיר את בירור זה שפתחתי כאן, אחרי שניצל שוב את הרשאותיו לרעה ומעל בתפקידו) הבאתי אותו לידיעת הקהילה בדף שיחתי והוא ביקש ממני למחוק, מתייחס לקללות וההשמצות שכתב מולי והעליתי בדף שיחתי, אותו הוא אף ביקש למחוק ("'''איש כל כך מעוות כמוך'''", "'''מגעיל'''" וכו') במקביל לחסימה שהייתה תלויה ועומדת מולי ונעתרתי לבקשה. התייחסתי בדף המפעילים: {{ציטוטון|לא היו דברים מעולם. המפעיל הנ"ל מטריד, מאיים, מתנכל לי ומהלך עליי אימים. לא הכפשתי ולא עוררתי מהומות, ציטטתי אחד לאחד את דברי התוקפנות והאיומים שלו (ועכשיו בבקשתו זאת מממש את חלק מאיומיו), כפי שניתן לראות בבקשתי הצמודה מטה לחסימתו. ולגבי מחיקת דברים בדף שיחתי, היו אלו דברים תוקפניים שכתב לי משתמש שתוקף אותי לאחרונה תחת כל במה ועץ רענן (דוגמה: במפעיל נולד וכיכר העיר) והגדיל לעשות ובא לתקוף, השמיץ, להכפיש ולכתוב שקרים בדף שיחתי, למרות שביקשתי ממנו לא לעשות זאת הוא שב וחזר. אציין שהסברתי זאת בתגובה לגארפילד בפומבי וגם בפרטי. מעבר לכך, דבריו של גארפילד אינם עולים בקנה אחד עם האמת - מספר עורכים מחקו בעבר מדבריי בדף שיחתם, ואף זכו לגיבוי על כך. עוד אוסיף, שדברים ביקורתיים אחרים עניינים של משתמשים אני מותיר בדף שיחתי, כולל של קיפוד נחש ודגש חזק. יתרה מזו, בדיון שעסק בעבר בנושא לא נקבע שפעלתי לא כשורה, ושאני צריך להשיב דברים פוגעניים שנכתבו נגדי. דוד שי אף הצדיק ותמך במחיקת דברי התוקפנות וההבל של נדנד מדף שיחתי (ובאותה נשימה מחק את דבריי הענייניים בדף שיחתו). זאת ועוד, אין שום כלל שעברתי עליו. בניגוד לגארפילד שהכריז עליי מלחמה, אני הושטתי לו עלה של זית והצעתי לו למחוק את דבריו הלא נכונים כנגדי, כפי שעשה באותו במקרה שציינתי קודם בעבר. אך הוא סירב, ושב לתקוף ולאיים}}. נעם דובב - שיחה 14:18, 2 בנובמבר 2019 (IST)