לדלג לתוכן

תוכנית מהל"ב – הבדלי גרסאות

נוספו 4 בתים ,  לפני שנתיים
מ
בוט החלפות: \1זיכיו\2
מ (בוט החלפות: \1זיכיו\2)
'''תוכנית מהל"ב''' ('''מ'''הבטחת '''ה'''כנסה '''ל'''תעסוקה '''ב'''טוחה) היא תוכנית חברתית-תעסוקתית שהופעלה על ידי ממשלת [[ישראל]] בשנים 2007-2004.
 
מטרת התוכנית לספק מערכות ארגוניות (בזכיוןבזיכיון ממשלתי), אשר מקימות מרכזי תעסוקה (מעין לשכות השמה) שבהן ישנם שירותי [[סוכנות השמה|השמת כוח-אדם]], קורסי [[הכשרה מקצועית]], הכשרה למציאת עבודה, כתיבת [[קורות חיים]], הכנה לראיון עבודה וכדומה, ושירותים תומכים נוספים.
 
התוכנית מכונה גם '''תוכנית ויסקונסין''' על שם תוכנית דומה שפעלה במקור במדינת [[ויסקונסין]] ב[[ארצות הברית]] ביזמת המושל טומי תומפסון, והוחלה ב[[חוק פדרלי]] בשם [[חוק האחריות האישית והזדמנויות תעסוקה]] ב-1996.
העקרון המוצהר הוא "תשלום בעד פעילות", כלומר מפרנסים המקבלים גמלאות [[הבטחת הכנסה]] יחויבו להגיע למרכזי התעסוקה החדשים, אשר (לפי התוכנית העתידית) יחליפו את [[שירות התעסוקה]] במתן השמה תעסוקתית וקורסים מקצועיים. באותם מרכזים מוטל על מחוסר העבודה עצמו להוכיח כי הוא פועל למען מציאת תעסוקה או פועל בהתנדבות לטובת הציבור.
 
יישום התוכנית מוטל בזכיוןבזיכיון על חברות וארגונים מסחריים של שירותי כוח-אדם,
אשר משתמשות בידע המקצועי הקודם שלהן ובקשריהן על מנת להציע הכשרה ומציאת מקומות עבודה לאותם אזרחים אשר משתתפים בתוכנית זו, ולוודא שבתהליך הסופי אותם משקי בית לא יזדקקו לאותן מלגות קיום ממשלתיות, וייכנסו למעגל העבודה ובכך יירד שיעור האבטלה במשק הישראלי.