לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "ויקיפדיה:מזנון"

נוספו 1,227 בתים ,  לפני 11 חודשים
::::::מבחינה לשונית גרידא, כאשר יש לנו כמה מקומות שונים עם אותו שם שנמצאים במקומות שונים, נבדיל ביניהם באמצעות הוספת שם תואר אחריהם, למשל בית-לחם '''הגלילית''', הגדה '''המערבית''', הקוטב '''הצפוני''' וכיו"ב. אם אנחנו מדברים על החלק הצפוני או הדרומי של מקום אחד, נקדים לו את התואר, למשל "דרום אפריקה", "מערב ראשון" וכיו"ב. במקרה של קוריאה אני מניח שאפשר גם וגם, כי ניתן לדבר על המדינה "הצפונית" מול המדינה "הדרומית" וניתן לדבר על "צפון" חצי האי קוריאה מול "דרום" חצי האי קוריאה. אגב, גם לגבי אמריקה נראה שהשתרש השיבוש "צפון/דרום אמריקה" למרות שלמעשה מדובר בשתי יבשות שונות. שיבוש הפוך הוא הביטוי "אפריקה המשוונית". בברכה, [[משתמש:איתמראשפר|איתמראשפר]] - [[שיחת משתמש:איתמראשפר|שיחה]] 13:09, 21 באוקטובר 2020 (IDT)
::::::: אוסיף ואסבך ו[[צפון אירלנד]] דווקא אולי צריכה להיות "אירלנד הצפונית" לפי ההגיון התרגומי גרידא, למרות שנתקבע כבגרסתו. לגבי השאלה איך לומר את החלק הדרומי של דרום אפריקה ("דרום דרום אפריקה") כפי שאמר [[משתמש:Mbkv717|Mbkv717]] בעיניי זה מסורבל בדיוק כמו "דרום אפריקה הדרומית", ובכל אופן לא זה צריך להכריע כאן לטעמי. --[[משתמש:Telecart|Telecart]] - [[שיחת משתמש:Telecart|שיחה]] 16:44, 21 באוקטובר 2020 (IDT)
::::::::לטעמי, וכפי שראיתי בזמנו התייחסות מטעם האקדמיה (אם אני זוכר נכון), החלוקה אמורה להיות דווקא לפי גאוגרפיה/יישות מדינית. כלומר, חלוקה גאוגרפית באה לידי ביטוי ב"צפון/דרום", בעוד שההתייחסות ליישות מדינית/מכל סוג שהוא תהיה על בסיס "צפונית/דרומית".
::::::::לכן, המונחים צפון/דרום קוריאה מתייחסים '''להגדרה הגאוגרפית''' של חלקו הצפוני או הדרומי של חצי האי הקוריאני (כמו לדוגמא "צפון ישראל", ולא "ישראל הצפונית").
::::::::לעומת זאת, המונחים קוריאה הצפונית/קוריאה הדרומית מתייחסים '''ליישויות השונות שקיימות שם''', שלא בהכרח זהות למונח הגאוגרפי.
::::::::לכן, ההתייחסות כן אמורה להיות "קוריאה הדרומית/הצפונית", ולא "צפון/דרום קוריאה". ‏[[משתמש:Lionster|Lionster]]‏ • [[שיחת משתמש:Lionster|שיחה]] 16:58, 21 באוקטובר 2020 (IDT)
 
== ערכי תנאים ואמוראים - קצרמרים בלי פוטנציאל להרחבה, הסרת תווים בלתי נראים ==