לדלג לתוכן

עלייתו ונפילתו של שם טוב האבי – הבדלי גרסאות

מ
הגהה
(ביטול גרסה 29611303 של 84.228.67.184 (שיחה))
מ (הגהה)
| הקרנת בכורה = [[30 ביוני]] [[2020]]
}}
'''עלייתו ונפילתו של שם טוב האבי''' הוא [[סרט קצר]] [[סאטירה|סאטירי]] בכיכובו של [[תמיר בר]], ששודרהמשודר במה-[[30 ביוני]] [[2020]] ב[[כאן דיגיטל]].
 
== תקציר הסרט ==
 
=== באים להרים ===
לאחר כ-5 שנים, שם טוב האבי הוא כבר ראפר מוכר ועשיר. השיר עוסק בכמה נושאים: תחילה, מילות השיר מזכירות שיר אהבה בין שם טוב למנקה ה[[פיליפינים (עם)|פיליפינית]] שלו (ג'נלין זוניו לוט), שממשיכה לנקות את ביתו גם כשעשרות אנשים באים לרקוד בביתו כל לילה כשהוא עורך מסיבה. אך לאחר הבית הראשון, הוא חושד שהמנקה גונבת לו ציוד מהבית. הוא הולך לבדוק לה את התיק וכשהוא מגלה שהיא לא זו שגונבת, הוא מבין שאלה האנשים המוזמנים למסיבה שהוא עורך. צמד המילים "באים להרים" הוא [[משחק מילים]] - להרים פירושו ב[[סלנג עברי]] גם לשמח וגם לגנוב. לבסוף הוא שר קטע סולו קצר ללא מוזיקה על אנשים שגונבים ממנו, ונעצרובהן עללמשל [[טלוויזיה בכבלים|חברות הכבלים]]., הואלהן שר לבדו במשך כחצי דקהשילם על חברות הכבלים שכביכול גונבות ממנו כסף, בכך שעל אף שקנה חבילת ספורט הואאבל היא לא יכולכללה לראותאת [[ליגת האלופות]]. בסוף השיר מגיעים שוטרים לביתו.
 
=== האזרח הקטן ===
 
=== עם אחד ===
שם טוב נכנס לכלא, שם האסירים הנוספים מספרים לו על תוכנית בריחה מהכלא. שם טוב נרתע מהתכנית, ובעקבות זאת, שאר האסירים חושדים שהוא מלשין. הוא מסתכסך עם שני אסירים [[הומוסקסואליות|הומוסקסואלים]], שמזהים אותו כ[[הומופוביה|הומופוב]] ([[אייל דוידי]] ושגיא דהן), ולאחר מכן עם אסירים [[האדם השחור|כהי עור]] כשהוא פולט אמירה לא-[[תקינות פוליטית|תקינה פוליטית]] (אייל דוידי ואברהם לגסה). לבסוף, נפגש עם מנהיג של כנופיית [[נאו-נאציזם|נאו-נאצים]] שהכריזו על עצמם כרייך השלישי. (טעות בספירה, כיוון שהרייך השלישי כבר היה ונגמר, כך שהיו אמורים להקים את הרייך הרביעי בשלב זה) מנהיג הכנופיה ([[איתי לוקץ']]) מציע לו להצטרף אליהם, ושם טוב מסביר לו שהוא יהודי, מה שגורם לנאצי לרצות לתפוס אותו. את כל הבעיות שלו הוא מספר לעורך הדין שלו כדי שיגיש ערעור, אך זה לא מתעניין בצרותיו של שם טוב, ומספר לו שהוא למעשה בוגד בו עם בת זוגו (דורון גוברמן), והם מתחתנים. השניים אומרים לו שאם הוא רוצה לבטל את החתונה, שיבוא. כשהרב שואל "מישהו מתנגד?" הוא צריך לומר שהוא. (מסורת נוצרית שאינה קיימת בישראל) עוד הם אומרים לו שאם הוא מתכוון לבוא שילבש ז'קט מכובד. באותו הערב הוא בורח עם האסירים האחרים, ובסצנה האחרונה הוא נראה לובש את הז'קט. מלבד זאת, לאחר שהוא ברח, השוטרים מכריזים על לכידתו של שם טוב בעדיפות עליונה, מכיוון שמדובר ב"נאצי הומופוב גזען". השוטר האתיופי חד האבחנה מציע לשוטרים לבדוק אם האסירים ברחו דרך החורחור שמצא בקיר, שבבירור שימש כמנהרה לבריחה, אך השוטרים הלבנים לא מקשיבים לו ובמקום זאת הולכים לראות את הסרט [[חומות של תקווה]]. הסצנה מעבירה ביקורת על התנהלות המשטרה, פילוג החברה הישראלית והחובה לבחור צד, כמו בבית הסוהר. השיר נגמר ב"המשך יבוא".
 
== שחקנים ==