לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "רפאל אייפרס"

הוסרו 387 בתים ,  לפני 6 חודשים
הסרת קישורים חיצוניים מגוף הערך
(אספתי מידע רב אודות הרב אייפרס, עדכנתי את כל המידע שלא היה רלוונטי יותר, הוספתי מינויים, תפקידים וכו'. דאגתי לעדכן את המידע הקיים והשלמתי אותו)
(הסרת קישורים חיצוניים מגוף הערך)
 
== משפחה וילדות ==
רפאל אייפרס נולד וגדל ב[[אמסטרדם]]. הוא בנו הבכור של יוחנן אייפרס ו[[:en:Bloeme_Evers-Emden|בלומה אייפרס-עמדין]]. אימו נשלחה ל[[אושוויץ]] דרך ו[[וסטרבורק]] בספטמבר 1944 ב[[טרנספורט]] האחרון שיצא משם, יחד עם [[אנה פרנק]]. הוא הבכור מבין 6 ילדים, אחיו הקטן נהרג בתאונת דרכים בהיותו בן 17 בדרך לבית הכנסת.
 
הרב אייפרס נשוי לחנה פאקטר ואב ל10 ילדים.
* [[אלחנן הלפרין|הרב אלחנן הלפרין]] (לונדון)
 
הרב אייפרס הוא מהבודדים לאחר השואה שזכה לסמיכה המקורית ההולנדית - שמכונה בהולנדית "[https://www.nik.nl/2011/02/hoogste-rabbinale-graad-voor-rabbijn-evers/ תואר המורה (הוראה)]".
 
== מינויים ותפקידים ==
בנוסף לתפקידו כרב הראשי של דיסלדורף, הרב אייפרס גם מכהן כדיין בבית הדין של ה[[:de:Orthodoxe_Rabbinerkonferenz|ORD]] בגרמניה ו[http://www.europeanbethdin.com/dayanim.htm בביתובבית הדין האירופי].
 
מ1990 ועד עזיבתו לגרמניה 2016 כיהן כרב של [[:en:Nederlands_Israëlitisch_Kerkgenootschap|איחוד הקהילות האורטודוקסיות בהולנד (NIK)]], וגם תפקד במשך אותם השנים כדיקן של בית המדרש "בניין אריאל" שבין היתר אחראי על הכשרת מורים ליהדות ורבנים בהולנד.
 
בנוסף לתפקידים רבים אחרים כיהן כרב הראשי של העיר [[רוטרדם]], וכרב בית הכנסת "קהלת יעקב" שב[[אמסטרדם]].
 
== התנדבות ואחר ==
הרב אייפרס הינו [https://rabbiscer.org/about-cer/standing-commitee/ חבר כבוד] של [[ועידת רבני אירופה]].
 
הרב אייפרס כיהן במספר רב של ועדות (מנהל), בתוכם ועדות של תנועות נוער, בתי ספר, מוזיאונים, וארגונים מקצועיים בתחום המשפטים והבריאות. בנוסף לקח חלק בפאנלים בין-אמונות וארגון לאומי הולנדי שלוחם [https://www.perssupport.nl/persbericht/45148/het-forum-atotz-vraagt-nieuw-kabinet-laaggeletterdheid-te-verminderen נגד בערות ואנאלפביתיות].
 
כתוצאה של עבודתו עבור קידום הבנה בין-תרבותית בין הקהילה היהודית ההולנדית לבין המוסלמים המרוקאים בהולנד, זכה במקום ב"ספר הזהב" ליהודת מרוקו ויותר מאוחר זכה לפרס של [[מוחמד השישי, מלך מרוקו|מלך מרוקו מוחמד השישי]].