לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "13 סיבות (סדרת טלוויזיה)"

אין תקציר עריכה
 
=== ראשיים ===
* '''קליי ג'נסן''' ([[דילן מינט]]) – חבר קרוב של האנה, ככל הנראה התאהב בה מהרגע הראשון שהגיעה לבית הספר אך פחד לספר לה. הקלטות מגיעות אליו בפרק הראשון. הסדרה מסופרת מנקודת המבט שלו, כשהוא מבלה את החודשים הקרובים להקשיב לקלטות, ומנסה להרכיב את הסיפור של האנה. בצורה מפתיעה הוא מגלה כי הוא נמצא באחת מן הקלטות, אבל לא כסיבה להתאבדותה של האנה. לקראת סוף העונה הוא מאשים את עצמו במותה של האנה. סובל מ[[דיכאון קליני|דיכאוןמדיכאון]] ו[[חרדה]]. בעונה הרביעית מצבו הנפשי מתדרדר עד להתאשפזות ב[[בית חולים פסיכיאטרי|בית חולים לחולי נפש]]. במהלך העונה מתמוטט לא מעט פעמים. הוא ו"אני" נפרדים בנשף ומחליטים להיות ידידים.
* '''האנה בייקר '''([[קתרין לנגפורד]]) (עונות 1–2, אורחת בעונה 4) – הדמות הראשית בסדרה, שמה קץ לחייה לאחר שעברה מספר התעללויות פיזיות ומילוליות מחבריה לבית הספר. האנה הקליטה 13 קלטות המתארות את שרשרת האירועים שגרמו לה להתאבד. כל קלטת מתמקדת באדם אחד, וכיצד השפיע על האנה. במהלך הסדרה האנה מנסה לשמור על תקוותה, למרות ההתעללויות החוזרות ונשנות שעברה. אך הארועים המתוארים בקלטת ה-13 היאשברו נשברתאת רוחה, ומחליטהוהיא מחליטה להתאבד. האנה נמצאת על ידי אמה באמבטיה, לאחר שחתכה את [[וריד|ורידיה]].
* '''טוני פדייה '''([[כריסטיאן נבארו]]) – היחידי שקיבל את מלוא האמון של האנה, מי שראה את האנה נלקחת באמבולנס. ביום שבו החליטה האנה להתאבד, העבירה לו את הקלטות מחוץ לבית ובנוסף משימה – שיעבירלדאוג אתכי הקלטותהעותק השני יעבור לפי הסדר בין כל ה-12שני עשר האנשים המופיעים בהם. כאשר טוני שומע את תוכן הקלטות הוא רץ לביתה של האנה לעצור מבעדה, אך מגיע מאוחר מדי, ורואה את האמבולנס מפנה אותה. טוני עומד מאחורי המשימה ועוקב אחרי כל הנמענים ומוודא שהם הולכים אחרי ההוראות. טוני הוא [[הומוסקסואליות|הומוסקסואל]] ובן זוגו של כיילב. משפחתו מגורשת בעקבות הסגרתם למשטרת ההגירה על ידי עורכי דינו של ברייס ווקר. הוא מתאגרף ומקבל מלגה לקולג' על כך.
* '''ג'סיקה דייוויס''' ([[אלישה בו]]) – חברתה הטובה ביותר לשעבר של האנה, זוגתו של ג'סטין פולי ולוקחת חלק בקלטות של האנה. היא בטעות האמינה כי האנה הייתה סיבת ניתוק יחסיה עם אלכס, למרות שהאנה חשבה שזאת טעות. בעונה הראשונה אנס אותה ברייס במסיבה בביתה. בסוף העונה הראשונה היא נפרדה מג'סטין לאחר שגילתה שהוא נתן לברייס לאנוס אותה. בעונה השנייה היא ואלכס מתקרבים וחוזרים להיות בסוף העונה ביחד. אך לאחר שחזרו להיות ביחד, היא שכבה עם ג'סטין בחדר ההלבשה. מקימת ארגון "HO". בעונה הרביעית יוצאת עם דייגו אך חוזרת אל ג'סטין.
* '''ג'סטין פולי''' ([[ברנדון פלין]]) – בן הזוג של ג'סיקה דייוויס, גם לוקח חלק בקלטות של האנה ניסה לעצור את ברייס מלאנוס את ג'סיקה אך ללא הצלחה, יצא עם אנה לתקופה קצרה בעונה הראשונה אך לאחר שברייס הפיץ תמונה שג'סטין צילם הם נפרדו, בסוף העונה השנייה ג'סטין וג'סיקה חוזרים בכך ששוכבים בנשף. בעונה השנייה מאומץ על ידי ההורים של קליי ועובר לגור עם קליי, שמחשיב אותו לאחיו. נפטר מסיבוך מחלת [[איידס]] בסוף עונה 4.
* '''ברייס ווקר''' ([[ג'סטין פרנטיס]]) (עונות 1–3, אורח בעונה 4) – חבר טוב של ג'סטין, ספורטאי מקובל ועשיר. הוא הקפטן של נבחרת הפוטבול והבייסבול. ברייס מתגלה בסדרה כשחצן, ואכזרי. אנס את ג'סיקה במסיבה, ואת האנה בג'קוזי. לוקח חלק גדול בקלטות של האנה. הוא נרצח בין עונות 2 ו-3; זהותו של הרוצח ומניעיו הם הקונפליקט העיקרי של העונה השלישית.