לדלג לתוכן

ויקטור בראון – הבדלי גרסאות

מ
ניסוח, הרחבה, עדכון, הגהה
מ (ניסוח, הרחבה, עדכון, הגהה)
 
==ביוגרפיה==
ויקטור בראון נולד ב[[רוסאריו]], [[ארגנטינה]], במשפחה [[מסורתיים|מסורתית]], שם משפחתו המקורי הוא כץ. בראון למד כלכלה וניהול באוניברסיטת רוסאריו. בראון היהוהיה מדריך בתנועת [[השומר הצעיר]], ביחד עם כל קבוצתו הוא נסע לישראל למשך שנה ושב לארגנטינה.
 
ויקטור בראוןלאחר ש[[עלה לישראל]] ב-[[1979]]. הוא התקבל ללימודים ב[[אוניברסיטת בן-גוריון]] ובמקביל למד צילום בתל אביב. ב-[[1983]] התחתן עם בחורהלאישה ממוצא ברזילאי-פולני והםועבר התגוררולהתגורר ב[[סאו פאולו]], [[ברזיל]], שם למד, ניהול [[נייר ערך|ניירות ערך]] וגם קולנוע בבית הספר לקולנוע בסאו פאולו, ברזיל. שם צילם בראוןוצילם וביים [[וידאו קליפ|קליפים]] ללהקות ברזילאיות ל-עבור [[MTV]]. בזמן שהותו בברזיל בראון התעשר ממסחר ניירות ערך ואחר-כך איבד את הונו ב[[בורסה לניירות ערך|בורסה]].
 
ויקטור בראון שב לישראל ולמד בבית הספר לאומנות הקולנוע של [[דוד גרינברג]]. הוא נסע ללמוד [[עריכה (קולנוע)|עריכה]] בבית ספר באנגליה. ושבועם שובו לישראל עבד כמקרין סרטים ב[[המכון לפריון העבודה והייצור|מכון לפריון העבודה והייצור]]. עבד כעוזרוכעוזר במאי של [[צורי מימון]] בסרטו "נערי החוף" (1992). בראון הפיק, צילם וערך את הסרט Tomatoes עם [[מיכל ינאי]], גםאת סרט ה[[מדע בדיוני]] The Last Days הוא צילם ואירועיםוצילם ובייםאירועים ו[[סרט תדמית]] אודות נווה שלום.
 
ב-[[1992]] עשה בראון טירונות שלב ב' בצה"ל במשך שישה חודשים. בוב-[[1993]] התחתן בשנית. הוא כתב, ביים והפיק את הסרט "גן עדן" פרק ב' (20 דקות) ששודר ב[[הערוץ הראשון|ערוץ הראשון]]. סרטו העלילתי הארוך הראשון הוא "הירושה הגדולה" (75 דקות) ששודר ב[[ערוץ 2]] ב-2004 וזכה בפסטיבל הסרטים העצמאיים ניו יורק [[2004]]. סרטו העלילתי הארוך השני הוא "[[סינדרום ירושלים (סרט)|סינדרום ירושלים]]" אותו הפיק וביים (2010), הסרט שודר בערוץ 2.
 
סרטו העלילתי הארוך הראשון הוא "הירושה הגדולה" (75 דקות) ששודר ב[[ערוץ 2]] ב-2004 וזכה בפסטיבל הסרטים העצמאיים של ניו יורק [[2004|באותה השנה.]]. סרטו העלילתי הארוך השני הוא "[[סינדרום ירושלים (סרט)|סינדרום ירושלים]]" אותו הפיק וביים (2010), הסרט שודר גם כן בערוץ 2.
כעת (מרץ 2012) ויקטור בראון מצוי בשלב ה[[פוסט-פרודקשן]] של סרטו
"פיניטה לה קומדיה", זהו [[סרט עלילתי]] ארוך אודות חייו של המלחין [[בטהובן]], בכיכובו של [[אסי דיין]]. במקביל הוא שוקד על כתיבתו של ספר בן עשרים סיפורים שחווה בחייו בארץ ובוונצואלה.
בראון הרבה לצייר והשתתף בתערוכות.
 
במרץ 2012 ויקטור בראון סיים את סרטו השלישי, "פיניטה לה קומדיה", זהו [[סרט עלילתי]] ארוך אודות חייו של המלחין [[בטהובן]], בכיכובו של [[אסי דיין]]. במקביל הוא שוקד על כתיבתו של ספר בן עשרים סיפורים שחווה בחייו בארץ ובוונצואלה. בראון הרבה לצייר והשתתף בתערוכות.
ויקטור בראון ייסד ביחד עם חברו פסטור אנגל ברגר את עמותת "דרכי תקווה" שמספקת מזון לחסרי בית ומעניקה להם גם ייעוץ נפשי, [[תנ"ך]] וספר [[תהילים]].
 
ויקטור בראון ייסד ביחד עם חברו פסטור אנגל ברגר את עמותת "דרכי תקווה" שמספקת מזון לחסרי בית ומעניקה להם גם ייעוץ נפשי, [[תנ"ך]] וספר [[תהילים]].
ויקטור בראון נשוי בשנית. יש לו בת בברזיל, קארן, מנישואיו הראשונים.
 
ויקטור בראון נשוי בשנית.לבראון יש לו בת בברזיל, קארן, מנישואיו הראשונים.
==אודות סרטיו==
 
==סרטים==
===הירושה הגדולה===
מותחן קומי-רומנטי. 75 דקות מספר על שני אנשים שבצעירותם בארגנטינה חתמו בשבועת דם עם האצבע, שמי מהם שיתעשר יוריש את הונו לחברו לאחר מותו. אחד מהם עלה לישראל, התעשר, נעשה גוסס, וזכר את השבועה ביניהם. הוא שכר בלש פרטי כדי שיאתר את חברו ויחתוך לו את האצבע. בסרט כיכב הארי גייטנר (Harry Geithner), שחקן [[טלנובלה|טלנובלות]] מדרום אמריקה.
 
===פיניטה לה קומדיה===
דרמה העוסקת בשנה האחרונה לחייו של המלחין [[לודוויג ואן בטהובן]], אותו מגלם [[אסי דיין]]. בטהובן החולה משתף את ה[[כומר]] במאורעות ובהתלבטויות בחייו. הוא מספר על קורותיו בילדותו: התעללותו של אביו בו, אמו שמספרת לו על [[אלוהים]] וה[[תנ"ך]]. הוא מתאר את קורותיו בבגרותו: הרומנים שלו עם נשים שונות, תהליך אובדן השמיעה שלו וכיצד הוא התמודד איתו. בטהובן חושף את מחשבותיו האובדניות וניסיונות ההתאבדות שלו, על המאבק בין היצר הטוב ליצר הרע בנפשו, שמוכרע לבסוף כשהוא בוחר באלוהים ולא בשטן. הסרט יצא לאקרנים בשנת [[2019]], לאחר מותו של אסי דיין והיה הסרט האחרון בו הופיע.
 
בתפקיד בטהובן הצעיר משחק המוזיקאי [[שלומי שם-טוב]], שגם הקליט את המוזיקה לסרט. ויקטור בראון ביים את הסרט ביחד עם רותי לוי את הפקה, רותי לוי הכינה את התפאורה והתלבושות התקופתיות. בסרט משחקות גם טניה חזנובסקי ותפארת פטרזייל וירמה ממיסטואלוב.
 
===אובססיה===
אובססיה היא דרמה קומית עכשווית. ג'וש הוא במאי סרטים שנמצא בסוף הקריירה שלו שתקוע עם סרט כבר שמונה שנים אותו הוא מצליח לסיים אותו. אשתו הילה שחקנית תיאטרון המשוועת לילד והתקדמות בחיים המקבלת את תפקיד חייה בסדרת טלוויזיה חדשה. כאשר ג'וש מאבד את הקמע שלו, כל העולם קורס, ברצלונה מפסידים לריאל מדריד, כחול-לבן מפסידים בבחירות ו"הקורונה" מגיפה עולמית פורצת ומאיימת להרוג את כולם. ג'וש מאמין ובטוח בכוח הקוסמי של הקמע שאבד וכשמגיעה אנה אחותה המטורללת של הילה ביחד עם שי החבר המוסיקאי שלה להתגורר איתם, הכל בכלל מאבד שליטה.
 
==סרטים==
|-
! סרט !! אורך הסרט !! שנה !! היכן הוקרן ומידע נוסף
|-
|אובססיה
|80 דקות
|2020
|בימוי והפקה
|-
| [[פיניטה לה קומדיה]]
117

עריכות