לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "הערפילאים"

נוספו 170 בתים ,  לפני 3 חודשים
אין תקציר עריכה
 
====באר האלוהות====
אלנד ונטור קיבל על עצמו להיות מלך לות'אדל, תוך כדי שהוא מנסה לקדם את זכויות הסקאא. הוא מקים מועצה שמורכבת מאצילים, סוחרים, ופועלים שמטרתה לשלוט ביחד. הוא מיישם את כל מה שקרה ולמד כדי לקדם את החברה הצודקת והשיויונית שחלם עליה. ככל שהזמן עובר אלנד מגלה כי המציאות שונה ממה שחלם. תוך כדי פוליטיקות פנימיות הוא מנסה להגן על העיר מפני שלושה צבאות שמנסים לכבוש אותה. צבא אחד הוא של אביו של אלנד, סטראף ונטור, צבא שני של קט אציל מערבי, ועוד צבא של קולוסים. אלנד לומד כיצד להתנהל כמו מלך, אך מאבד את כס המלכות, והמועצה מנסה להכנע לצבאות הסובבים אותה. באותו הזמן וין מנסה להגן על אלנד, וגם להבין מה קורה לעולם. הררי האפר פולטים הרבה יותר אפר. הערפילים מתחילים להופיע במהלך שעות היום ופוגעים באנשים. וין מנסה להבין מה קרה בבאר האלוהות וכיצד אפשר להציל את העולם. בינתיים היא פוגשת בזיין, שהוא ערפילאי של סטראף, וגם בנו שמנסה לגרום לה לעזוב את אלנד. וין מרגישה קרובה לזיין כיוון ששניהם ערפילאים מוכשרים. לוין עוזר אורסור הקנדרה שמחוייב לה בחוזה שהיה שייך לקלסייר. הם מגלים ביחד כי יש מרגל בארמון שקנדרה השתלט על גופו. אורסור מגלה לוין דברים רבים על הקנדרה, כולל דברים שלא היה אמור לגלות לה. הוא עוזר לה בקרבות ומזהיר אותה מפני זיין. זיין מתמרן את אביו ואת וין כדי לשכנע אותה לעזוב את העיר. הוא מארגן מתקפה מסוכנת על אלנד בזמן פגישת המועצה, ומשכנע את וין שמדובר בהתקפה של קט. וין נפצעת במתקפה, אבל מצליחה להציל את אלנד. בזמן שין מתאוששת, אלנד מסכן את עצמו (כדי להוכיח לעצמו ולה שהוא ראוי להיות מלך) כדי לגלות מה הוביל את צבא הקולוסים לעיר. וין בתגובה פוגשת בזיין ויחד איתו תוקפת את קט, כשהיא מחסלת שליש מצבאו. וין מחליטה לעזוב עם זיין, אבל ברגע האחרון מחליטה להשאר עם אלנד ולהגן עליו בכל מחיר. זיין הרותח מנסה להרוג אותה. במהלך הקרב וין מגלה כי אורסור הוא בעצם טניסון, וכי הוא המרגל שהיה להם בארמון מלכתחילה. למרות שטניסון שייך לזיין, הוא מפר את החוזה שלו ומנסה לעזור לוין. היא מצליחה להרוג את זיין למרות ששרף אטיום, ולה לא היה. כתגובה למאורעות השונים וין מבקשת מסייזד לחתן אותה ואת אלנד. אלנד ווין יוצאים מהעיר כדי למצוא את באר האלוהות רק כדי לגלות שהקולוסים התקיפו את העיר. וין מגיעה לעיר ומצליחה להשתלט את הצבא. נחושה להציל את העולם, וין מגיעה לבאר האלוהות ומגשימה את הנבואה, רק כדי לגלות כי הוטעתה על ידי אל מרושע (הרס) שניצל אותה כדי להשתחרר מכלאו.
 
באותו הזמן וין מנסה להגן על אלנד, וגם להבין מה קורה לעולם. הררי האפר פולטים הרבה יותר אפר. הערפילים מתחילים להופיע במהלך שעות היום ופוגעים באנשים. וין מנסה להבין מה קרה בבאר האלוהות וכיצד אפשר להציל את העולם. בינתיים היא פוגשת בזיין, שהוא ערפילאי של סטראף, וגם בנו שמנסה לגרום לה לעזוב את אלנד. וין מרגישה קרובה לזיין כיוון ששניהם ערפילאים מוכשרים. לוין עוזר אורסור הקנדרה שמחוייב לה בחוזה שהיה שייך לקלסייר. הם מגלים ביחד כי יש מרגל בארמון שקנדרה השתלט על גופו. אורסור מגלה לוין דברים רבים על הקנדרה, כולל דברים שלא היה אמור לגלות לה. הוא עוזר לה בקרבות ומזהיר אותה מפני זיין. זיין מתמרן את אביו ואת וין כדי לשכנע אותה לעזוב את העיר. הוא מארגן מתקפה מסוכנת על אלנד בזמן פגישת המועצה, ומשכנע את וין שמדובר בהתקפה של קט. וין נפצעת במתקפה, אבל מצליחה להציל את אלנד. בזמן שין מתאוששת, אלנד מסכן את עצמו (כדי להוכיח לעצמו ולה שהוא ראוי להיות מלך) כדי לגלות מה הוביל את צבא הקולוסים לעיר. וין בתגובה פוגשת בזיין ויחד איתו תוקפת את קט, כשהיא מחסלת שליש מצבאו. וין מחליטה לעזוב עם זיין, אבל ברגע האחרון מחליטה להשאר עם אלנד ולהגן עליו בכל מחיר. זיין הרותח מנסה להרוג אותה. במהלך הקרב וין מגלה כי אורסור הוא בעצם טניסון, וכי הוא המרגל שהיה להם בארמון מלכתחילה. למרות שטניסון שייך לזיין, הוא מפר את החוזה שלו ומנסה לעזור לוין. היא מצליחה להרוג את זיין למרות ששרף אטיום, ולה לא היה.
 
כתגובה למאורעות השונים וין מבקשת מסייזד לחתן אותה ואת אלנד. אלנד ווין יוצאים מהעיר כדי למצוא את באר האלוהות רק כדי לגלות שבאר האלוהות נמצאת בתוכה, והקולוסים התקיפו את העיר. וין מגיעה לעיר ומצליחה להשתלט את הצבא. נחושה להציל את העולם, וין מגיעה לבאר האלוהות ומגשימה את הנבואה, רק כדי לגלות כי הוטעתה על ידי אל מרושע (הרס) שניצל אותה כדי להשתחרר מכלאו. בבאר האלוהות אלנד בולע חרוז מתכת שהופך אותו להיות ערפילאי.
 
====גיבור העידנים====
*'''ידן''' - מנהיג תנועת המרי של הסקאא. מקבל את הצעתו של קלסיר להקים עבורו צבא. מעודד מההצלחה של הצוות בגיוס ואימון החיילים יוצא לתקיפה של מעוז נידח וגורם להשמדת רוב הצבא המגוייס.
*'''זיין''' - ערפילאי מוכשר שעובד בשביל סטראף ונטור (אביו של אלנד). וין מגלה כי זיין הוא אחיו למחצה של אלנד, ומוצאת את עצמה מתלבטת בין האחים.
*דמו -
<br />