לדלג לתוכן

כתיבה יוצרת – הבדלי גרסאות

נוספו 19 בתים ,  לפני 11 חודשים
מ
קישורים פנימיים
מ ((דרך WP:JWB))
מ (קישורים פנימיים)
יחודה של הכתיבה היוצרת הוא בשימוש הנרחב באמצעים אמנותיים ספרותיים, כגון [[אמצעים פיגורטיביים]], לשוניים, דקדוקיים ו[[טכניקות ספרותיות]] אחרות. היוצר משתמש באמצעים אמנותיים אלה כדי להעביר בטקסט יותר מאשר מידע יבש. השימוש בהם הוא ההופך את הכתיבה היוצרת לאמנות.
 
מאז המצאת הכתב החלו אנשים לעסוק בכתיבה יוצרת, כגון [[סופר]]ים, [[משורר]]ים ומחזאיםו[[מחזאי|מחזאים]]. כתיבה יוצרת היא כתיבה חופשית המהווה דרך ליצירתיותל[[יצירתיות]], לביטוי עצמי, לחשיבה לא שגרתית ולהעברת מחשבות ורגשות ההופכים למילים. בתקופתנו העיסוק בכתיבה יוצרת הפסיק להיות בהכרח עיסוקו של אדם עם עצמו, ונהוגות בכל העולם סדנאות כתיבה מרובות משתתפים עם מנחים המכוונים את הכתיבה.
 
[[כתיבה]] היא צורך אנושי. ה[[סופר]] יוצר טקסט המשתמש בכתב ובדקדוק לשם האמנות. סופר מוכשר משתמש בכלים של ה[[שפה]] על מנת ליצור [[סגנון כתיבה]] המאפיין אותו. סגנון הכתיבה האישי של היוצר נבנה, בין השאר, מחשיפה לקשת רחבה של סגנונות אחרים. לדעת אנשים רבים, בלתי אפשרי לכתוב טוב בלי לקרוא. בדיוק כשם שכל מי שלומד [[אמנות פלסטית]] לומד גם [[תולדות האמנות]] ו[[אמנות מודרנית]], כך כל מי שרוצה לכתוב צריך להכיר גם את תולדות הספרות, את הספרות הקלאסית ואת הספרות העכשווית. מבחינה זו הכתיבה היוצרת אינה שונה משאר האמנויות. למעשה, הקריאה ורכישת מיומנות הכתיבה שלובים זה בזה.
973

עריכות