לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "מסילת הרכבת באיקל-אמור"

מ
הגהה, ניסוח, עריכה
תגיות: עריכה חזותית משימה למתחיל
מ (הגהה, ניסוח, עריכה)
תגיות: עריכה חזותית משימה למתחיל
 
 
==תיאור התוואי==
אורך התוואי המרכזי 4,287 [[קילומטר|ק"מ]] והוא עובר צפונית ל[[הרכבת הטרנס-סיבירית|רכבת הטרנס-סיבירית]] ומתפצל ממנה בתחנת רכבת "טאישט". המסילה חוצה את נהר ה[[אנגרה (נהר)|אנגרה]] בעבר העיר [[ברטסק]], חוצה את נהר ה[[לנה]], ממנהמשם חוצה את נהר ה[[אמור (נהר)|אמור]] בעבר העיר [[קומסומולסק על אמור]] ומסתיימת בחוף [[האוקיינוס השקט]] אל מול [[ים יפן]] בסביבת עיר ה[[נמל]] סובטסקאיה גאבאן. מהתוואי הראשי קיימות התפצלויות צפונה ודרומה.
 
התוואי עובר בשטח הררי. הנקודה הגבוהה ביותר נמצאת בגובה של 1,323 מטר מעל ל[[פני הים]]. לאורך התוואי נבנו 11 מנהרות (כולל מנהרה ארוכה במיוחד באורך 15 ק"מ), 2,230 גשרים. חלק מהתוואי (בקטע המערבי) מחושמל.
 
בניית המסילה הייתה חלק של תוכניתמתוכנית כוללת לניצול [[משאבי טבע]] לאורך התוואי. התכנון היה להקים 9 אזורי תעשייה חדשים עם מכרות לניצול מחצבים שונים. בפועל, נבנה רק אזור מכרות אחד.
 
בהתאם להערכת כלכלנים, עד לבניית מכרות לניצול משאבי טבע באזור,המכרות המסילה תהיה לא כלכלית. לאור העדר מכרות לאורך המסילה אינה מנוצלת בהיקף המתוכנן. עם זאת, אחת ממטרות הקמתה הייתה בניית מסילת רכבתמסילה בתוואי צפוני לעומת מסילת [[הרכבת הטרנס-סיבירית]] הקיימת, שעוברת בקרבת הגבול עם [[הרפובליקה העממית של סין|סין]].
 
==תיאור מהלך הבנייה==
27

עריכות