לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "עמיר עקיבא סגל"

נוספו 204 בתים ,  לפני 6 חודשים
מ (←‏קישורים חיצוניים: , קידוד קישורים)
 
* '''על הספר "שיר על אמריקה"''' – רומן
 
** [https://www.youtube.com/watch?v=Z1rgJYlhW-g נימוקי השופטים לזכייה בפרס הארי הרשון], ל'''עמיר עקיבא סגל''' על הרומן '''שיר על אמריקה'''.
 
** [http://www.youtube.com/watch?v=ksOWbTaSQfY ראיון עם עמיר עקיבא סגל], על הרומן [[מערבה מכאן]] בתוכנית [[העולם שאנו חיים בו]] ב[[רשת א]].
 
* '''על הספר "לשוב ולאכול בשר"''' – שירים
מנימוקי השופטים לזכייה בפרס רחל נגב לשירה על הספר '''לשוב ולאכול בשר''': "שיריו של עמיר עקיבא מקפלים בתוכם אנרגיה שירית חזקה ומרשימה. ביד בוטחת הוא משרטט את מורכבות פניה של 'שירת האבהות החדשה' בדרך עמוקה ומקורית." וכן "שפת השיר היא צלולה להפליא, עם מעט מטאפורות ודימויים, ועם זאת היא דוחסת בתוכה זרמים ונחשולים רטוריים בלתי רגילים. שירים רבים מתחילים במשפטי פתיחה מטלטלים, שפותחים את דלת השיר בתנופה גדולה, ומשאירים את הקורא פעור פה לאורך השיר; כך גם משפטי הסיום, שטורקים את דלת השיר בחבטה מצלצלת – ובתווך: השיר מתפתל ממשפט למשפט בדרך עקלקלה, בפסיחות מפתיעות, תוך נקיטת מקצב מהיר, משפטים קצרים ומוזיקה מעגלית (ראו את השיר 'על האשמה'). מתוך כך, בזכות הקומפוזיציה והרטוריקה השירית של עקיבא, מוזמנת לקורא חוויה עזה של הרהור, עצבות וזעם."
** '''ממילא אף אחד לא ישן'', [[ניקולא יוזגוף-אורבך]], רשימה על הספר "לשוב ולאכול בשר" בכתב העת [[עיתון 77]], גיליון 414, [[ספטמבר]] [[2020]].
 
== קישורים חיצוניים ==
255

עריכות