לדלג לתוכן

ליהוק – הבדלי גרסאות

נוספו 56 בתים ,  לפני שנה
תגיות: עריכה ממכשיר נייד עריכה מיישום נייד עריכה מאפליקציית אנדרואיד
תגיות: עריכה ממכשיר נייד עריכה מיישום נייד עריכה מאפליקציית אנדרואיד
 
== תהליך הליהוק ==
תהליך הליהוק כולל סדרת [[מבחן בד|אודישנים]] בפני פאנל ליהוק, המורכב מבעלי מקצוע שתפקידם לבחור את השחקן המתאים לגלם את הדמות הנדרשת. בהפקת תיאטרון יימצאו הצוות הליהוק, לדוגמה, [[מפיק (תיאטרון)]], ומנהלי התיאטרון, ואילו בליהוק ל [[תכנית טלוויזיה]] ישתתף ה[[מפיק (קולנוע וטלוויזיה)|מפיק התכנית]], ולעתים גם נציגי הקרן המממנת. לרוב יתלווה לצוות הליהוק גם ה[[במאי]], שהשקפתו ועמדתו חיונית, מאחר שהוא איש המקצוע שעומד לעבוד עם השחקן. בדרך כלל, כמעט בכל תחומי עסקי התצוגה, נמצא בפאנל הליהוק מנהל הליהוק, אדם שתפקידו הספציפי הוא למצוא את השחקנים המתאימים, ויש לו מומחיות בתחום. בשלבים המוקדמים של תהליך זה, מתבקשים השחקנים הנבחנים, להציג קטעי [[מבחן בד|אודישן]] מוכנים, שהתכוננו אליהם מראש, כמו מונולוגים, שירים, כוריאוגרפיה. יש מקרים בהם מתבקשים המועמדים ללמוד בתוך מספר דקות קטע שנמסר להם ללא הכנה מראש, על מנת לבחון את יכולתם.
מפיק מפיק הסרט או התכנית]], ולעתים גם נציגי ההנהלה או הקרן המממנת. בכל מקרה, לרוב יתלווה לצוות הליהוק גם ה[[במאי]], שהשקפתו ועמדתו חיונית, מאחר שהוא איש המקצוע שעומד לעבוד עם השחקן. בדרך כלל, כמעט בכל תחומי עסקי התצוגה, נמצא בפאנל הליהוק מנהל הליהוק, אדם שתפקידו הספציפי הוא למצוא את השחקנים המתאימים, ויש לו מומחיות בתחום. בשלבים המוקדמים של תהליך זה, מתבקשים השחקנים הנבחנים, להציג קטעי [[מבחן בד|אודישן]] מוכנים, שהתכוננו אליהם מראש, כמו מונולוגים, שירים, כוריאוגרפיה. יש מקרים בהם מתבקשים המועמדים ללמוד בתוך מספר דקות קטע שנמסר להם ללא הכנה מראש, על מנת לבחון את יכולתם.
 
לרוב אין מקבלים תשובה מיידית, בשלב זה של הליהוק. קטעי האודישן בדרך כלל מצולמים בווידיאו, ונבחנים בהמשך על ידי צוות הליהוק, בצירוף ל[[קורות חיים|קורות החיים]], ואלבום צילומים של השחקן. כך מצטמצמים המועמדים שיש לבחור מתוכם את המתאים ביותר. שלבים מאוחרים של הליהוק עשויים לכלול פעילות קבוצתית של המועמדים, על מנת לבחון את התאמתם של השחקנים. הדבר מקובל במיוחד בליהוק ל[[תכנית מציאות|תכניות ריאליטי]] בטלויזיה, שם מעוניינים המלהקים לבחון גם את ההשתלבות החברתית של המועמדים. יש מקרים בהם מדובר על צורך באינטראקציה חברתית ספציפית על הבמה או המסך, כמו לדוגמה במקרים של נערה המתאהבת בנער, ולעתים אמורה להגיע עמו למגע אינטימי. במקרים כאלה יש צורך במהלך האודישן לבחון גם את ה"כימיה" והאינטראקציה החברתית בין המועמדים השונים, כמרכיב בשיקול ההתאמה לתפקיד.