לדלג לתוכן

בלדר – הבדלי גרסאות

נוספו 3 בתים ,  לפני 9 חודשים
מ (קישורים פנימיים, האחדת תעתיק שמו של האל הוד'ר)
מעבר לתיאור זה, רוב מה שמסופר על בלדר הוא סיפור מותו והלוויותו, שמתואר כטרגדיה גדולה שתוביל ל[[רגנרוק]]. באדה הפרוזאית מותו של בלדר מתואר כך:
 
לבלדר פעם החלו להופיע חלומות שהצביעו על כך שחייו בסכנה. כשבלדר סיפר זאת לאֶסיר, הם החליטו על התאספות, þing {{אנ|Thing (assembly)}}, והחליטו שהם יבקשו חסינותשבלדר שליהיה בלדרבטוח מכל הסכנות האפשריות. בעקבות זאת, פריג קיבלה הבטחות מהיסודות, הסביבה, מחלות, חיות, אבנים, ועוד. עכשיולאחר כשהבקשהשפריג הייתהקיבלה הבטחות מוצלחתאלו, האלים שעשעו עצמם עם זה שבלדר כעת היה בלתי פגיע,. לא משנה מה הם עשו לו, לא נגרם לו נזק. [[לוקי]] גילה זאת ולא היה מרוצה ממה שקרה, אז כאשר הוא מתחזה לאישה, הוא הלך אל פריג בפנסאליר, מקום משכנה.
 
שם, פריג שואלת את המבקרת מה האסיר עושים בהתאספות. האישה אומרת שהאסיר יורים על בלדר אך לא נגרם לו נזק. פריג מסבירה כי כלי נשק ועץ לא יפגעו בבלדר, משום שהיא קיבלה שבועות מכולם. האישה שואלת את פריג אם כל הדברים נשבעו שלא לפגוע בבלדר, ופריג עונה לה שיש יוצא דופן אחד, נבט של עץ ממערב לוולהאל. ושמו [[דבקון]]. הדבקון נראה לה צעיר מדי בשביל שתבקש שבועה ממנו. לוקי נעלם.