לדלג לתוכן

אדוורול – הבדלי גרסאות

נוספו 4 בתים ,  לפני שנה
מ
מ (שגיעת->שגיאת - תיקון תקלדה בקליק)
בשנת [[1931]] פרסם העיתון את מאמריו של המבקר הצעיר לוצ'יאן בוז, שלימד סנגוריה על טריסטן צארה ושיבח את הפסל [[קונסטנטין ברנקוזי|קונסטנטין ברנקוש]] שהביאו, לדעתו, "אוויר רומני צח לתוך התרבות המערבית". עד 1932 התארח ב"אדוורול" גם [[ג'ורג'ה קלינסקו]], כתב, בין השאר, בקורות על תלמידו לשעבר לוצ'יאן בוז. כמו כן פורסמו קטעים מזכרונותיו של לובינסקו. בשנת [[1937]] בלטה המחלוקת בין לובינסקו ובין תלמידו, [[פליקס אדרקה]] בנוגע לגבור האוונגרדי [[אורמוז]]. באותה שנה פורסם גם מדור על נשים ותרבות, שנכתב אולי על ידי המחברת הפמיניסטית איזבלה סדוביאנו-אוואן, שהייתה כבר ידועה לקוראי "אדוורול" כמומחית בספרות האנגלית. התארחו במדור זה כמה מהנשים החשובות של אותן השנים.
 
העיתון חתם על חוזים עם כמה סופרים ידועים כמחברי [[רב-מכר|רבי מכר]] כמו סדוביאנו, קלינסקו, אאוג'ניו בוטז (הידוע תחת כינוי העט "ז'אן בארט"), [[ליביו רבריאנו]] וגאלהו[[גאלה גלקטיון]]. כמו כן הוציא לאור כמה ספרים פופולריים כמו הזכרונות והמסות שכתבה [[מריה מלכת רומניה|המלכה מריה]], הקומדיה הכובשת קופות "טיטאניק ואלס" מאת [[טודור מושאטסקו]] ומאוחר יותר, אחרי 1934, מספר ספרי לימוד לבית הספר היסודי.
 
באמצע [[שנות ה-30 של המאה ה-20|שנות ה-1930]] השיק "אדוורול" מגזינים כמו "ריאליטאטיה אילוסטראטה" (Realitatea Ilustrată - המציאות המאוירת) שהוקדשה לפוטו-רפורטאז'ות, "פילם" (Film) שעסק בסרטי [[הוליווד]], ו"מדיקול נוסטרו" (Medicul Nostru - הרופא שלנו) בענייני בריאות.
94

עריכות