לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "ויקיפדיה:קטגוריה"

נוספו 1,036 בתים ,  לפני 5 חודשים
(בוודאי מחיקה בטעות)
הרשימה בקטגוריה מוצגת ב[[סדר אלפביתי]] של שמות הערכים. הדבר יוצר בעיה בערכים רבים שאינם נוחים לחיפוש לפי האות הראשונה שלהם. הבעיה נפוצה במיוחד בערכי אישים, כי לרוב נוח לחפש אישים לפי שם משפחתם ולא לפי שמם הפרטי. כדי לטפל בבעיה זו, ניתן לכתוב לאחר שם הקטגוריה את סדר המיון.
 
אפשר להגדיר את סדר המיון בשני אופנים: להגדיר אותו רק עבור קטגוריה מסוימת (בצורה כזו: {{קוד|<nowiki>[[קטגוריה:שם הקטגוריה|המחרוזת לפיה ימוין הערך בקטגוריה, למשל "עוז, עמוס"]]</nowiki>}} או עבור כל הקטגוריות שהערך מופיע בהן, בעזרת מילת הקסם "מיון רגיל".
 
לקטגוריות רבות יש ערך ראשי – הערך שנותן תיאור כללי של הנושא שכלול בקטגוריה. שמו בדרך כלל יהיה דומה או זהה לשם הקטגוריה. למשל, ב[[:קטגוריה:שפות סלאביות]] הערך הראשי הוא [[שפות סלאביות]] את הערך הזה יש למיין בדרך מיוחדת – על ידי הכנסת כוכבית במקום המיון.
 
ישנן קטגוריות שבהן בנוסף לערך הראשי ישנם ערכים נוספים שלא יהיה נוח למיין לפי האלפבית. למשל ב[[:קטגוריה:ישראל: יישובים]] רשומים יישובים שממוינים לפי אלפבית, הערך הראשי הוא [[שמות יישובים בישראל]], ומשויך אליה גם הערך [[איחוד רשויות מקומיות]], שמספק מידע כללי בנושא, וילך לאיבוד ברשימה אלפביתית של יישובים. ערכים כאלה יש למיין בעזרת כוכבית+תוספת שתגרום לכך שהוא לא יופיע לפני הערך הראשי של הקטגוריה: <code><nowiki>[[קטגוריה:יישובים בישראל|*]]</nowiki></code>.
==== מיון רגיל ====
ניתן להגדיר את "סדר המיון" של דף בכל הקטגוריות בהן הוא מופיע, בעזרת מילת הקסם "מיון רגיל" (למידע על "מילות קסם" ראו [[עזרה:משתנים]]). מילת הקסם היא "מיון רגיל", והשימוש בה הוא באופן זה: <nowiki>{{מיון רגיל:המחרוזת לפיה ימוין הערך}}</nowiki>. שימו לב שלמרות שקוד ויקי מזכיר הכללת תבנית, זו אינה תבנית, ויש להשתמש בנקודתיים ולא במקל אנכי. גם כאשר משתמשים במילת הקסם, בקטגוריות עבורן הוגדר סדר המיון במפורש, הדף יופיע לפי הסדר שהוגדר ולא לפי "מיון רגיל".
 
==== שינוי הסדר בעורך החזותי ====