לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "ויקיפדיה:בירורים"

נוספו 2,019 בתים ,  לפני 4 חודשים
תגית: עריכת קוד מקור 2017
:::::[[משתמש:Gilgamesh|גילגמש]]: אני מסכים שעדיף למקד את הדיון לעניין פתרון בעיות בוויקיפדיה ולא לעניין התוכני (יכול להיות שיש מקומות שאתה או שאנונימי צודקים - אבל המקום לדיון כזה הוא בדף השיחה של הערך ולא כאן). ב[[ויקיפדיה:מלחמת עריכה]] מוסבר שבמקרה של חוסר הסכמה יש לפנות לדף השיחה, תוכל להסביר למה זה לא נעשה? מבלי לסנגר יותר מדי על האנונימי, שיש לשער שלא מכיר את הכללים, אני מניח שדיון קונסטרוקטיבי יכול להתחיל בהודעה שלך שמסבירה לפחות בעיה אחת בעריכות - שתאפשר לאותו משתמש או לעורכים אחרים להתייחס לטעות. שחזור לגרסה יציבה הוא צעד טכני שצריך להיות מלווה בדיון - ולא נראה שדיון כזה נעשה, ולא מאורח מדי לתקן - אפשר להסביר גם בדיעבד בדף השיחה את אחת מהטעויות של העורך האנונימי כדי שיוכל להתייחס אליהן, ואשמח להסיר את ההגנה מהערך כשיפתח דיון כזה. [[משתמש:ערן|ערן]] - [[שיחת משתמש:ערן|שיחה]] 12:11, 1 במאי 2021 (IDT)
::::::עברתי על כל העריכות והשיחזורים, ומבלי להתייחס כרגע לעניין החסימה אני מסכים עם ערן: שיחזור גורף של כלל עריכות האלמוני הייתה מלכתחילה בחירה לא נכונה של דרך פעולה. על פניו ברור, ולא צריך תואר ברפואה בשביל זה, שהאלמוני בא לבצע עריכות תורמות לערך, כשהוא מצויד בהיכרות מאוד קרובה עם הנושא, והשקיע בעניין לא מעט זמן ועבודה. תיקוניו היו בטווח שבין הגהה סטרנדרטית, לבין מיתון ניסוחים ומונחים שלטעמו היו חריפים מדי עד כדי בניית סטיגמה שלילית וסופנית באופן מוקצן לחולים במחלה. בכל השגה שהיא על תיקוניו, ראוי היה לטפל בפינצטה ולא בבולדוזר. [[משתמש:Magister‏|Magister]] • [[שיחת משתמש:Magister|שיחה]] 12:20, 1 במאי 2021 (IDT)
::::::::כן, אני מוכן לחרוג מהדיון כאן שעוסק בעניין פרוצדורלי ולהסביר. האנונימי טען שהסימפטומים יכולים להעלם. זה לא כך. המחלה מתאפיינת בתקופות של רמיסיה והתקפים. המצב בין ההתקפים הולך ומחמיר והרמיסיה אף פעם לא מחזירה את הפציינט למצב תקין, אלא הוא שומר על המצב שבו הוא היה לאחר ההתקף (לעתים עם שיפור קל, אבל אף פעם לא עד כדי העלמות הסימפטום). היות שהמחלה פרוגרסיבית בחולים צעירים יש מעט סימפטומים ויתכן שלא יהיו כלל בתחילת הדיאגנוזה אבל בהמשך המגמה היא תמיד של החמרה. העריכה של האנונימי מציעה שיש כביכול דרך להפוך את העניין וזה לא כך. תרופה כזאת טרם נמצאה. לכן, עיקר עריכתו שגויה. במקרה של מחלוקת על תוכן נהוג לשחזר את העריכה. האנונימי קיבל תבנית חזרה על עריכה והוא זה שצריך לפתוח את הדיון, לא אני. אני רק מחזיר את המצב לקדמותו ופעולה זו תקינה. איני חייב לפתוח דיון כי אני מסכים עם הגרסה היציבה. מי שרוצה לערער על הגרסה היציבה הוא זה שצריך לפתוח את הדיון. באשר לטענה של מגיסטר על עריכה בפינצטה - בבקשה. ערוך. אני לא חייב לבצע עריכה כזאת. מותר לי לפי הכללים שלנו לשחזר את העריכה לגרסה יציבה וכך פעלתי. פעולה זו תקינה ובוודאי לא עולה לכדי הצורך לחסום אותי מעריכה. [[משתמש:Gilgamesh|גילגמש]] <small>•</small> [[שיחת משתמש:Gilgamesh|שיחה]] 12:30, 1 במאי 2021 (IDT)