לדלג לתוכן

אורן פישר – הבדלי גרסאות

נוספו 140 בתים ,  לפני 4 חודשים
===גלריה משונע===
ב-25 באפריל 2014, נערכה פתיחה חגיגית של גלרייה עכשווית חדשה העונה לשם 'משונע', שבה הוצגו עבודות של 40 אמנים. הגלרייה הוקמה בבניין נטוש המיועד להריסה, ברחוב הרצל פינת סלמה בדרום תל אביב. יוזמה זו היא פרי של שיתוף פעולה בין אורן פישר והאמן אנטון אברמוב. השניים ששתפו פעולה בעבר, חברו יחדיו בפעם זו במטרה למצוא מקום בדרום תל אביב ולהסבו לגלרייה שתשקף את הסביבה שבה היא פועלת ושתנסה להציע תיקון למציאות המורכבת המתרחשת בסביבה זו. שאיפתם של השניים, כך אמרו, היא לקדם יצירה של קהילת אמנים שתפעל באופן עצמאי מבלי להיכנע לתכתיבים של הגלריות הממוסדות וכן "להימנע מהגדרות ולהוריד מסכות בדרך ליצירה האותנטית של אמניה". {{הערה|{{הארץ|איתן בוגנים|האם גלריית "משונע" תשנה את עולם האמנות בישראל|1.2302991|23 באפריל 2014|}}}} הגלריה ששטחה כ-180 מ"ר, שהיתה בעבר חנות, שופצה על ידי פישר ואברמוב. שמה של הגלריה משקף אף הוא את כוונת מייסדיה "משונע, כשמה כן היא, משונה למדי...לא התיימרנו להיות האוונגרד שישנה את המשחק" אמר פישר, "אבל אני כן חושב שעשינו שינוי קטן, מזערי, במפת עולם האמנות התל אביבית לפחות, כי כן היה צורך במקום שהוא 'אחר'"{{הערה|[https://igud-omanim.org/wp-content/uploads/2015/09/Igud-Hainyanim-03-Hamosad.pdf סיבוב גלריות בנעלי בית] רעות ברנע, אוגוסט 2015, באתר איגוד עניינים}}
הגלריה כללה 3 חללים. חלל קדמי בחזית הרחוב שבו מוצגות תערוכות מתחלפות, ושני חללים נוספים ששימשו בעבר כמחסנים. אחד מהם הוסב לסטודיו ששימש את פישר ואברמוב והשני כמתחם להצגת אמנות, מופעים ואירועים לא קונבנציונליים. בעת שפעלה הגלרייה, הוצגו בה עשרות רבות של תערוכות ואירועי תרבות שתרמו רבות לסצינת האמנות בתל אביב. בין האמנים המוכרים שהציגו בגלרייה: [[בועז ארד]], [[אניסה אשקר]], [[ציבי גבע]], [[נחמה גולן]], [[אסד עזי]] ו[[יונתן הירשפלד]]. בשנת 2017 נסגרה הגלרייה ואת מקומה תפס בניין מגורים חדש{{הערה|[https://www.prtfl.co.il/archives/87915 לגלרייהנוגעים נערכהבגוף מסיבתהדברים] פרידה1 בביתבאפריל, רומנו2016 (כיוםבאתר התדר)פורטפוליו}} שזכתה לשם 'קייטנת משונע'.
 
בשנת 2017 נסגרה הגלרייה ואת מקומה תפס בניין מגורים חדש. לגלרייה נערכה מסיבת פרידה בבית רומנו (כיום התדר) שזכתה לשם 'קייטנת משונע'.
 
=='הגירה'==