לדלג לתוכן

תפריט ניווט

הבדלים בין גרסאות בדף "קרלו גינצבורג"

נוספו 75 בתים ,  לפני 13 שנים
מ
אין תקציר עריכה
מ
'''קרלו גינצבורג''' (Carlo Ginzburg''') (נולד ב-[[1939]]) פרופסור [[איטליה|איטלקי]] ל[[היסטוריה]].
 
גינצבורג נולד ב[[טורינו]] שב[[איטליה]]. הוא בנם של הסופרים [[נטליה גינצבורג]] ו[[לאונה גינצבורג]], נכד לסב [[יהודי]]. גינצבורג קיבל את הדוקטורט שלו מהאוניברסיטה של [[פיזה]] בשנת [[1961]]. הוא לימד ב[[אוניברסיטת בולוניה]] ומאוחר יותר בין השנים [[1988]] עד [[2006]] לימד ב[[אוניברסיטת קליפורניה]] שב[[לוס אנג'לס]]. כיוםנכון ל[[2007]] הוא מלמד ב"סקולה נורמל סופריור די פיזה".
==חייו==
 
==הגותו==
נולד ב[[טורינו]] שב[[איטליה]]. הוא בנם של הסופרים [[נטליה גינצבורג]] ו[[לאונה גינצבורג]], נכד לסב יהודי. קיבל את הדוקטורט שלו מהאוניברסיטה של [[פיזה]] בשנת [[1961]]. לימד ב[[אוניברסיטת בולוניה]] ומאוחר יותר בין השנים [[1988]] עד [[2006]] לימד ב[[אוניברסיטת קליפורניה]] שב[[לוס אנג'לס]]. כיום הוא מלמד ב"סקולה נורמל סופריור די פיזה".
 
==אודות ספריו ומחקרו==
ספריו הראשונים של גינצבורג עסקו בתחום המינות באיטליה של [[המאה ה-16]], והוא החיה את מחקר ה[[אינקוויזיציה]], שהיה תחום זנוח בימיו. מאוחר יותר כתב על הצייר ה[[פירנצה|פלורנטיני]] [[פיירו דלה פרנצ'סקה]], חקר את הדימיון בין אמת משפטית לאמת היסטורית ובין ההיסטוריון לשופט, כתב על [[אנגליה]], על [[שרלוק הולמס]], וחקר את האומנות ב[[המאה העשרים|מאה העשרים]].
 
====הגבינה והתולעים====
ספר ההיסטוריה "הגבינה והתולעים: עולמו של טוחן בן המאה השש-עשרה" נהיה רב מכר. בובספר הואזה גינצבורג מפנה את המבט מקולקטיבים אל אנשים יחידים. הוא שוטח בפני הקורא את מערכת האמונות והדעות של מנוקיו: איכר וטוחן צפון איטלקי אשר זכה בזכותו של גינצבורג להפוך להיות אחת הדמוית ההיסטוריות המפורסמות ביותר בנות תקופת ה[[רנסאנס]]. מנוקיו נשפט על ידי האינקוויזציה. גינצבורג מנתח את תמליל המשפט ומנסה לדלות מתוכו את אופיה של התרבות העממית שבתוכה חיו מנוקיו ותושבי אירופה בני התקופה.
 
====אקסטזות: פענוח השבת של המכשפות====
* '''הגבינה והתולעים: עולמו של טוחן בן המאה השש-עשרה'''. ירושלים: כרמל, תשס"ה 2005.
* '''היסטוריה, רטוריקה, הוכחה'''. ירושלים: החברה ההיסטורית הישראלית, 2003.
<div style="direction: ltr;">
* '''Wooden eyes: nine reflections on distance'''. New York: Columbia University Press, 2001
* '''No Island is an island four glances at English literature in a word perspective'''. New York, Columbia University Press, 2000
* '''Religioni delle classi populari'''. Bologna: Il Mulino, 1979
* '''Il micodemismo: simulazione e dissmulazione religiosa nell'Europa Del'500'''. Torino: G. Einaudi, 1970
</div>
 
[[קטגוריה:היסטוריונים איטלקים|גינצבורג, קרלו]]