לדלג לתוכן

שיחה:חילונים – הבדלי גרסאות

נוספו 638 בתים ,  לפני 10 חודשים
:::::נכונים דברי גנדלף, שלחרדים יש יותר ילדים לעומת החילוניים, עד כאן נכון, אבל זה לא כל הסיפור, הסטטיסטיקה מראה לנו צמיחה מועטה יחסית בגודל המגזר החרדי ונשאלת השאלה מדוע. התשובה המתבקשת היא שלא כל ילדי החרדים גדלים להיות מבוגרים חרדים, חלק ניכר מהם, בעיקר האינטליגנטים יותר, חוצים את הגבולות. בברכה. [[משתמש:אריה ענבר|ליש]] - [[שיחת משתמש:אריה ענבר|שיחה]] 13:33, 9 באוגוסט 2021 (IDT)
::::::אריה, החרדים הם אכן המגזר שהכי צומח, אבל גודלו האבסולוטי עדיין קטן בהרבה מן המגזר החילוני, ולכן אין סיכוי שהריבוי הגדול אצלם מעביר אותם מעבר למגזר החילוני, לפחות לא כיום. הראיתי זאת כמותית באמצעות מספר הילדים בזרם החינוך החרדי, באחד הארכיבים במעלה דף זה. המגזר היחיד שמתקרב בגודלו למגזר החילוני הוא המסורתי, אך הוא דווקא מתמעט, והריבוי הטבעי בו אינו גבוה בהרבה מאשר במגזר החילוני.{{ש}}בכל מקרה: יש מספיק מקורות שהמגזר החילוני הוא הגדול ביותר, ואין מקור שטוען אחרת. [[משתמש:H. sapiens|H. sapiens]] - [[שיחת משתמש:H. sapiens|שיחה]] 14:18, 9 באוגוסט 2021 (IDT)
:::::גם הסקר החברתי של הלמ"ס וגם סקרים פחות נחשבים מציינים במפורש מהי האוכלוסייה שנסקרה ותמיד מדובר באוכלוסייה הבוגרת. הלמ"ס גם יודעת לבדוק יהדות לפי מרשם האוכלוסין במקום לפי הגדרה עצמית. היומרה להסיק מהממצאים שה"חילונים, לא דתיים" הם המגזר הגדור בישראל בחלוקה לפי "זיקה לדת", אינה שלהם, ולא ראיתי שנתמכה באף מקור. בברכה, [[שיחת משתמש:גנדלף|גנדלף]] - 14:34, 09/08/21