לדלג לתוכן

לואי מגנוס: הבדלים בין גרסאות

נוסף בית אחד ,  לפני 3 חודשים
במקביל לתחילת קריירת ההחלקה האמנותית שלו, שיחק מגנוס גם [[הוקי קרח]]. כדי למסד חוקה אחידה בעולם, שבו כל מסגרת קבעה לעצמה את חוקי המשחק, וכדי לייסד ולנהל מפעלים בינלאומים, פנה מגנוס לאיגוד הבינלאומי להחלקה אמנותית כדי שיהיה גם [[פדרציית ספורט בינלאומית|הגוף העליון]] של הוקי קרח - אך האיגוד סירב לקחת את הענף תחת חסותו.
 
מגנוס פנה להקמת גוף עליון עצמאי להוקי קרח, וב-[[15 במאי]] [[1908]] כינס בבית מלון בפריז נציגים של ארבע מדינות מייסדות - [[צרפת]], [[בריטניה]], [[בלגיה]] ו[[שווייץ]], כאשר [[בוהמיה]] הצטרפה זמן קצר לאחר מכן. הארגון שנוסד על ידי מגנוס, הליגה הבינלאומית להוקי קרח (LIHG, ראשי תיבות של Ligue Internationale de Hockey sur Glace) הפך לגוף העליון של ההוקי קרח מאז ועד היום, וידוע בשמו הנוכחי "[[פדרציית ההוקי קרח הבינלאומית]]" (IIHF). מגנוס שימש נשיאה הראשון של ה-LIHG עד 1912, כשבמהלך נשיאותו נוסד המפעל הבינלאומי הראשון של הארגון - אליפות אירופה בהוקי קרח, שהמהדורה הראשונה שלו נערכה ב-1910. הוא שב לנשיאות הארגון לתקופה קצרה ב-1914, כאשר פעילות הארגון למעשה נעצרה בשל [[מלחמת העולם הראשונה]].
 
מגנוס שימש נשיאה הראשון של ה-LIHG עד 1912, כשבמהלך נשיאותו נוסד המפעל הבינלאומי הראשון של הארגון - אליפות אירופה בהוקי קרח, שהמהדורה הראשונה שלו נערכה ב-1910. הוא שב לנשיאות הארגון לתקופה קצרה ב-1914, כאשר פעילות הארגון למעשה נעצרה בשל [[מלחמת העולם הראשונה]].
 
== מותו ומורשתו ==