לדלג לתוכן

טירת קשיאש – הבדלי גרסאות

נוספו 2 בתים ,  לפני חודשיים
(המשך יבוא...)
ה[[ביצורים]] הראשונים באתר נהרסו בשנת 1263 על ידי הכוחות ה[[בוהמיה|בוהמים]] של המלך אוטוקר השני. בין השנים 1288-1292 נבנתה הטירה מחדש על ידי הדוכס בולקו הראשון שהוסיף לתאריו גם את התואר לורד קשיאש, וסיפח תחת שליטתו גם את תושבי הכפרים בסביבה. לאחר מותו בשנת 1368 של השליט האחרון בשושלת, בולקו השני, עברה השליטה בטירה ונכסיה לידי [[ונצל, מלך גרמניה]] מ[[בית לוכסמבורג]] אך ההכנסות מן הנכסים הועברו לידי אלמנתו. לאחר מותה בשנת 1392 הועברו גם פירות הנכסים לידיו של ונצל שהחזיק גם בתואר [[מלך הרומאים]].
 
במשך השנים הועברה השליטה בטירה בין ידיים רבות של שליטים מקומיים עד שבשנת 1492 נרכשה על ידי [[ייז'י מפודבראדי, מלך בוהמיה]] .בשנת 1466 רכש האציל הגרמני הנס פון שלנדורף את הטירה מהשלטון הבוהמי ושינה את שמה לטירת פורטנשטייןפירסטנשטיין (Fürstenstein).
בשנת 1482 נהרסה הטירה בשנית על ידי כוחותיו של גאורג פון שטיין אשר שירת את [[מתיאש הראשון, מלך הונגריה]] בעת המערכה בשלזיה. גבעת הטירה נרכשה והועברה לחזקתם של משפחת האצילים פון הוהנברג בשנת 1509 והיתה בבעלותם עד 1944. מאמצע המאה ה-16 התחדש תהליך בניית הטירה והיא עוצבה בסגנון ה[[רנסאנס]].