לדלג לתוכן

גרהרד קונרד – הבדלי גרסאות

הרחבה
(←‏קישורים חיצוניים: עידכון והסרת שבורים)
(הרחבה)
{{אישיות}}
'''גרהרד קונרד''' (ב[[גרמנית]]: '''Gerhard Conrad'''; נולד ב-[[1954]]), אשר נודע בישראל בכינוי "המתווך הגרמני", הואובגרמניה מכנים אותו "הר חזבאללה". קונרד היה קצין ביון בכיר ו[[מזרחן]] בולט ב[[שירות הביון הפדרלי (גרמניה)|שירות הביון הפדרלי של גרמניה]], וכיום בגמלאות.
 
בשנות ה-80 פרסם סדרת מאמרים על ה[[ג'אז]] ב[[גרמניה הנאצית]], שהוגדרה אז כ"[[מוזיקה מנוונת]]". הוא למד [[מזרחנות]] ב[[אוניברסיטת בון]], וב-1987 הגיש את עבודת הגמר שלו על אבן עבד אל-רחמן עוואזי, מראשי פוסקי ה[[שריעה]] ב[[סוריה]] ב[[המאה ה-8|מאה ה-8]]. קונרד למד ערבית ב[[דמשק]] ושירת במחלקת המזרח התיכון של הארגון. בשנת 1990 הצטרף לשירות הביון הפדרלי של גרמניה בתחילה כאיש מחקר ומומחה למזה"ת ואח"כ הפך לאיש מבצעים. בשנת 1998 נשלח מטעם שירות הביון לשרת בכיסוי דיפלומטי של "נספח תרבות" בשגרירות גרמניה בדמשק, שם פעל לצד אשתו, גם היא סוכנת של המודיעין הגרמני. בעת שהותו בדמשק הכיר את ראשי ארגון [[חמאס]] וכן פעילי [[חזבאללה]] בולטים בלבנון, בהם השיח' [[חסן נסראללה]]. קשרים אלה סייעו לו שנים אחר כך, כאשר שימש כמתווך.
 
בנוסף ל[[גרמנית]] ו[[ערבית]] שולט קונרד בשפות רבות, לרבות [[צרפתית]] ו[[אנגלית]], ולאורך שנות שירותו התגורר חליפות ב[[סוריה]], ב[[ביירות]] וב[[ירושלים]].
 
משנתבין השנים [[2015]] עומדעד [[2019]] עמד בראש מרכז המצב והמודיעין של האיחוד האירופי (European Union Intelligence and Situation Centre), גוף הביון של [[האיחוד האירופי]].
 
==פעילותו כמתווך==
308

עריכות