לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "כיסא גלגלים"

אין שינוי בגודל ,  לפני 13 שנים
מ
===כיסאות ידניים===
כיסאות ידניים הם כיסאות המבוססים על כוחו של אדם, ולא [[מכונה]], בשביל לנוע. קיימים שלושה סוגים של כיסאות ידניים: כיסאות מופעלים עצמית, כיסאות נדחפים ובסיסי גלגלים.
*כיסאות מופעלים עצמית- כיסאות אלו, המיועדים להפעלה על ידי המשתמש, מאופיינים בגלגלים אחוריים גדולים במיוחד (גודלם הממוצע הוא 70 [[ס"מ]]). כדי להפעיל את הכיסא, המשתמש נאחז במוטות [[ברזל]] המחוברותהמחוברים אל הצד החיצוני של הגלגלים ודוחף בעזרתם את הכיסא. קימות גם גרסאות של הכיסא בהן המשתמש נעזר ברגל או בידית כדי להניע את הכיסא.
*כיסאות נדחפים- כיסאות אלו, דורשים אדם נוסף להפעילם. הכיסאות מאופיינים בארבע גלגלים, הקרובים זה לזה בגודלם (הגלגלים האחוריים, גודלם בדרך כלל 30 סנטימטר, בעוד הקדמיים, גודלם 20). היתרון המרכזי בכיסאות אלו הוא הקומפקטיות שלהם, שכן גם כיסאות מופעלים עצמית ניתנים לדחיפה.
* בסיסי גלגלים- כיסאות אלו הן מעין פלטפורמות על גלגלים, המיועדות לאנשים שפציעתם אינה מאפשרת ישיבה בצורה שגרתית. בדרך כלל, אנשים אלו מושבים בצורה הכי נוחה בהתחשב במצבם, ומכוסים בשכבת [[קצף]] או [[פלסטיק]] כדי ליצור מעין כיסא, שמתחבר אל בסיס הגלגלים.