לדלג לתוכן

ניו יורק יאנקיז – הבדלי גרסאות

הוסרו 8,908 בתים ,  לפני 5 חודשים
מ
קישורים פנימיים. קיצור מלל מיותר ועודף פירוט שמקשה את הקריאה
מאין תקציר עריכה
תגיות: עריכה חזותית עריכה ממכשיר נייד עריכה דרך האתר הנייד
מ (קישורים פנימיים. קיצור מלל מיותר ועודף פירוט שמקשה את הקריאה)
תגיות: עריכה חזותית עריכה ממכשיר נייד עריכה דרך האתר הנייד nowiki
 
==היסטוריה==
===השנים הראשונות===
===מוצא===
בשנת [[1900]] שינה באן ג'ונסון, נשיא הליגה המינורית המכונה הליגה המערבית (1894–1899), את שם הליגה המערבית לליגה האמריקאית (AL) וביקש מהליגה הלאומית. ג'ונסון קבע שהליגה שלו תפעל ביחסים ידידותיים עם הליגה הלאומית, אך הליגה הלאומית לעגה לתוכנית. ג'ונסון הכריז על מעמד ליגה ראשי רשמי של הליגה שלו בשנת 1901.
 
התוכניות להוספת קבוצה מ[[ניו יורק]] נחסמו על ידי הניוה[[ניו יורק ג'איינטס|ניו יורק ג'יאנטס]]. במקום זאת הוקמה קבוצה ב[[בולטימור]], [[מרילנד]], בשנת 1901 בשם אוריולס (Orioles){{כ}}. בשנים 1901–1903, שחקנים ומאמנים רבים בסגל אוריולס עברו לג'יאנטס. בינואר 1903 התקיימה "ועידת פיוס" בין שתי הליגות ליישוב סכסוכים ולנסות להתקיים יחד. בכנס ביקש ג'ונסון להכניס קבוצת ליגה לאומית מניו יורק, שתשחק לצד הג'יאנטס. ההצעה הועלתה להצבעה, ו-15 מתוך 16 בעלי הליגה הסכימו לכך. הבעלים החדשים של אוריולס, פרנק ג'יי פארל ויליאם ס. דברי העבירו את הקבוצה מבולטימור לניו יורק בשנת [[1903]].
 
האצטדיון החדש של הקבוצה, הילטופ פארק, נבנה בצפון [[מנהטן]] באחת הנקודות הגבוהות ביותר באי, בין הרחובות 165 ל-168. הקבוצה קיבלה את השם "ניו יורק היילנדרס" משתי סיבות: ראשית, כהתייחסות למיקום פריסת הקבוצה על גבעה (מההיילנד האנגלי - Highlander) ושנית, תזכורת ליחידת הצבא הבריטי גורדון היילנדרס. (אנג'ל גורדון היילנדרס), ששמו דומה לשם המשפחה של נשיא המועדון, ג'וזף גורדון. מבין כל קבוצות הליגה האמריקאית זכתה הקבוצה לכינוי "הניו יורק אמריקנס". ג'ים פרייס, עורך הספורט של "הניו יורק פרס", טבע כינוי פשוט עבור מועדון היאנקיז (או יאנקס) בשנת 1904 מכיוון שזה השתלב ביתר קלות ככותרת לכתבה שלו.
 
ההצלחה הגדולה ביותר של ההיילנדרס הייתה המקום השני בעונות 1904, 1906 ו-1910. 1904 הייתה השנה העמוסה ביותר של המועדון בניסיון להשיג תואר. באותה השנה, ביום האחרון של העונה, הם הפסידו במשחק מכריע לבוסטון אמריקנס, שהפכו לימים לבוסטוןל[[בוסטון רד סוקס]]. למשחק זה הייתה חשיבות היסטורית שכן התפקיד המוביל של ההיילנדרס במירוץ לאליפות גרם לג'יאנטס להודיע שהם לא ישחקו מול אלופת הליגה. ה[[וורלד סיריס]] לא הוחמצה במשך 90 שנה, עד שנת 1994 כאשר העונה נקטעה בגלל שביתה. זו הייתה הפעם האחרונה שבוסטון עברה את ניו יורק בגמר הליגה מזה מאה שנה. 1904 הייתה השנה בה קנקן ג'ק צ'סברו קבע שיא של עונה אחת עם 41 ניצחונות, שמעולם לא נשבר.
 
מגרש הפולו גראונד, ביתם של הג'יאנטקסיאנטס, נשרף בשנת 1911 וההיילנדס אפשר לג'יאנטס לשחק בפארק הילטון במהלך השיפוץ. היחסים בין הקבוצות התחממו וההיילנדס עברו לפולו גראונד שנבנה מחדש בשנת 1913. התקשורת כבר אימצה באופן נרחב את הכינוי "יאנקיז" שטבע "הניו יורק פרס" ובשנת 1913 נקראה הקבוצה באופן רשמי "ניו יורק יאנקיז".
 
מגרש הפולו גראונד, ביתם של הג'יאנטקס, נשרף בשנת 1911 וההיילנדס אפשר לג'יאנטס לשחק בפארק הילטון במהלך השיפוץ. היחסים בין הקבוצות התחממו וההיילנדס עברו לפולו גראונד שנבנה מחדש בשנת 1913. התקשורת כבר אימצה באופן נרחב את הכינוי "יאנקיז" שטבע "הניו יורק פרס" ובשנת 1913 נקראה הקבוצה באופן רשמי ניו יורק יאנקיז.
===ההתחלה===
באמצע שנות העשרים של המאה העשרים, בעלי הקבוצות פארל ודברי היו רחוקים יותר ויותר מ[[בייסבול]] ושניהם נזקקו מאוד לכסף. בתחילת 1915 הם מכרו את הקבוצה לקולונל ג'ייקוב רופרט ולקפטן טיליהאסט ל'הומדה מיוסטון תמורת 1.25 מיליון דולר. רופרט ירש הון ומבשלת בירה וסיפק ליאנקיז תקציב נאה ונכונות לבנות מהם צוות מנצח. זה הוביל את הקבוצה להצלחה ויוקרה גדולה יותר מכפי שרופרט יכול היה לדמיין.
 
בסביבות [[1920]] הוקלה המתיחות בין היאנקיז, רד סוקס ושיקגו ווייט סוקס. הרפיה זו של המתחים שיחקה לידיהם של היאנקיז עם הגדלת שכרם. מרבית השחקנים החדשים שתרמו אחר כך להצלחת הקבוצה הגיעו מבוסטון רד סוקס, שבעליהם, הארי פרזי, החליף את שחקניהם בסכומי כסף גדולים. בייב רות היה המוכשר ביותר מבין כל הרכישות של בוסטון והעסקה רדפה את הרד סוקס במשך 86 השנים הבאות, כשהקבוצה לא זכתה בוורלד סיריס באותה תקופה. בסופו של דבר תופעה זו נודעה כקללת הבמבינו ככישלון של הרד סוקס והצלחתם של היאנקיז נראתה כמעט על טבעית, ונראה שהיא נובעת מאותו רכש בודד. עם זאת, רק בשנת 1990 כתב דן שוגנסי מ"הבוסטון גלוב" מספר עם אותה כותרת, שבעקבותיו הקללה פורסמה.
 
בסביבות [[1920]] הוקלה המתיחות בין היאנקיז, רד סוקס ו[[שיקגו וייט סוקס|שיקגו ווייט סוקס]] ושחקנים חדשים שתרמו אחר כך להצלחת הקבוצה הגיעו מבוסטון רד סוקס. [[בייב רות'|בייב רות]] היה המוכשר ביותר מבין כל הרכישות מבוסטון והעסקה רדפה את הרד סוקס במשך 86 השנים הבאות, כשהקבוצה לא זכתה בוורלד סיריס באותה תקופה, בנה שכונה "קללת הבמבינו".
ריבוי ריצות ההום ראן של רות התברר כה פופולרי, עד שהיאנקיז החלו למשוך יותר אנשים לליגה הלאומית, מאשר יריבתם העירונית, הג'יאנטס. בשנת 1921 – בשנה לאחר שרכשו את רות – שיחקו היאנקיז בוורלד סיריס הראשונה שלהם. הם התחרו מול הענקים וכל שמונת משחקי הסדרה שוחקו בפולו גראונד. לאחר עונת 1922 נאמר ליאנקיז לצאת מהפולו גראונד, זאת לאחר שנשיא הג'יאנטס ג'ון מקגרו אמר כי על היאנקיז "לעבור לאיזה מקום יוצא מן הכלל, כמו קווינס", אך הם הכינו קרקע למגרש כדורגל חדש ב[[ברונקס]], לא הרחק מהמגרש הקודם. בשנת 1922 חזרו היאנקיז שוב לוורלד סיריס והובסו שוב על ידי הג'יאנטס. המנג'ר מילר האגינס והמנכ"ל אד בארו היו רכש חדש וחשוב בתקופה זו. שכירת האגינס על ידי רופרט בשנת 1918 גרמה לקרע בין הבעלים שהוביל בסופו של דבר לכך שרופרט רכש את יוסטון ב-1923.
 
ריבוי ריצותחבטות ההוםה[[הום ראן]] של רות התברר כה פופולרי, עד שהיאנקיז החלו למשוך יותר אנשים לליגה הלאומית, מאשר יריבתם העירונית, הג'יאנטס. בשנת 1921 – בשנה לאחר שרכשו את רות – שיחקו היאנקיז בוורלד סיריס הראשונה שלהם. הם התחרו מול הענקים וכל שמונת משחקי הסדרה שוחקו בפולו גראונד. לאחר עונת 1922 נאמר ליאנקיז לצאת מהפולוממגרש הפולו גראונד, זאת לאחר שנשיא הג'יאנטס ג'ון מקגרו אמר כי על היאנקיז "לעבור לאיזה מקום יוצא מן הכלל, כמו קווינס", אך הם הכינו קרקע למגרש כדורגל חדש ב[[ברונקס]], לא הרחק מהמגרש הקודם. בשנת 1922 חזרו היאנקיז שוב לוורלד סיריס והובסו שוב על ידי הג'יאנטס. המנג'ר מילר האגינס והמנכ"ל אד בארו היו רכש חדש וחשוב בתקופה זו. שכירת האגינס על ידי רופרט בשנת 1918 גרמה לקרע בין הבעלים שהוביל בסופו של דבר לכך שרופרט רכש את יוסטון ב-1923.
 
==='''תור הזהב==='''
 
בשנת 1923 עברו היאנקיז לביתם החדש, [[יאנקי סטדיום|אצטדיון היאנקיז]], שנדרש 11 חודשים לבנייתו ועלותו 2.5 מיליון דולר. הקבוצה דיווחה כי 99,200 אוהדים התייצבו ביום הפתיחה ו-25,000 נדחו. במשחק הראשון באצטדיון, בייב רות ביצע הום ראן. האצטדיון זכה לכינוי "הבית שבנה רות", בעיקר בשל העובדה שרות הכפיל את הנוכחות של היאנקיז, מה שעזר לקבוצה לשלם עבור האצטדיון החדש. בסוף העונה התמודדו היאנקיז עם הג'יאנטס בוורלד סיריס זו השנה השלישית ברציפות והפעם, אך הפעם היאנקיז זכונצחו וזכו באליפות הראשונה שלהם.
 
===תור הזהב===
בעונת 1927 הציגו היאנקיז מערך שנודע בשם "שורה של רוצחים", ויש הרואים בקבוצה זו הטובה ביותר בתולדות הבייסבול (אם כי טענות דומות הועלו לגבי הרכבי יאנקיז אחרים, בעיקר אלה של שנת 1939, 1961 ו-1998).
 
באותה עונה, היאנקיז הייתה הקבוצה הראשונה בבייסבול שתופסת את המקום הראשון לאורך כל העונה, וזכתה ב-110 משחקים. הקבוצה גם גברה על הפיירטס ה[[פיטסבורג פיירטס]] בוורלד סיריס. בינתיים, שחקן הבסיס הראשון [[לו גריג]] השיג את העונה הגדולה הראשונה שלו, כשהוא מכה 373 עם 47 הום ראן, כשהוא גובר על רות בעונה אחת (171 בשנת 1921). כך, בשנת 1928 היאנקיז זכו באליפות השנייה שלה.
 
בשנת 1931 ג'ו מקארתי הועסק כמנג'ר והחזיר את היאנקיז לצמרת הליגה האמריקאית. הם גברו על השיקגוה[[שיקגו קאבס]] בסדרת הגמר בשנת 1932 והעלו את רצף הזכיות ברציפות במשחקי וורלד סיריס ל-12. בשנת 1935 עזב רות את היאנקיז כדי להצטרף לבוסטוןל[[בוסטון ברייבס]] מהליגה הלאומית והוא הופיע לאחרונה בהופעת הבייסבול הגדולה שלו בליגה ב-30 במאי אותה שנה.
 
לאחר שעזב רות את היאנקיז אחרי עונת 1934, סוף סוף היה לגריג הזדמנות לתפוס את הבמה המרכזית, אך רק שנה אחת לפני שהופיע כוכב חדש, [[ג'ו דימאג'יו]]. הקבוצה זכתה בארבעה תארים רצופים של הוורלד סיריס בשנים 1936–1939. אולם במשך רוב שנת 1939 הם נאלצו לעשות זאת ללא גריג, שהוציא את עצמו מההרכב ב-2 במאי ופרש עקב [[טרשת אמיוטרופית צידית]], אשר לימים נודעה בשם "מחלת לו גריג" לזכרו. היאנקיז הכריזו על 4 ביולי 1939 כ"יום לו גריג", בו פרשו את מספרו 4, המספר הראשון בדימוס בבייסבול. גריג נשא נאום מפורסם בו הכריז על עצמו שהוא "האיש בר המזל ביותר על פני האדמה." הוא מת כעבור שנתיים ב-2 ביוני 1941.
 
עונת 1941 תוארה לעיתים קרובות בתור השנה האחרונה של "תור הזהב" לפני כניסת ארצות הברית ל[[מלחמת העולם השנייה]]. בשנה זו הייתה שנה מרגשת כשאמריקה צפתה בשני אירועים מרכזיים שמתרחשים: טד ויליאמס מה"רד סוקס" מביס את ממוצע החבטות החמקמק ב-400 נקודות וגג'ו דימאג'יו מקבלשבר חבטותאת במשחקי כדור רצופים. בסוף רצףשיא החבטות שלוהרצופות, דימאג'יו פגעפוגע ב-56 משחקים רצופים, השיאהרצף הגדול ביותר בתולדות הליגה.
 
חודשיים לאחר שהיאנקיז ניצחו את הברוקליןה[[ברוקלין דודג'רס]] בסדרת הגמר ב-1941 — המפגשים הראשונים בין שתי היריבות בצפון העיר לפני שהדודג'רס עברו ללוס אנג'לס — הצי הימי של ארצות הברית הותקף ב[[פרל הארבור]] על ידי [[האימפריה היפנית]] ורבים מהשחקנים הטובים ביותר של היאנקיז, כולל דימאג'יו, גויסו לצבא במהלך מלחמת העולם השנייה. היאנקיז עדיין הצליחו להשיג ניצחון הקרדינלס בוורלד סיריס של 1943.
 
בשנת 1945 איל הבנייה דל ווב והשותפים דן טופינג ולארי מקפייל רכשו את הקבוצה מרופרט תמורת 2.8 מיליון דולר; מקפייל נרכש בשנת 1947.
לאחר כמה עונות שפל, מקארתי פוטר בתחילת 1946. לאחר שכמה מאמנים זמניים מונו אחר כך, באקי האריס מונה כדי להוביל את היאנקיז לניצחון קשה בסדרה נגד הדודג'רס.
 
אף על פי שסיימה רק שלושה משחקים אחרי האינדיאנס [[קליבלנד אינדיאנס]] במרוץ לאליפות ב-1948, האריס שוחרר מתפקידיו והוחלף על ידי קייסי סטנגל, שהיה לו מוניטין של ליצן ומאמן קבוצות גרועות. כהונתו ביאנקיז, לעומת זאת, סומנה בהצלחה. היאנקיז שהתוארהשתוארה כ"[[אנדרדוג]]" הצליחה להפתיע קבוצה חזקה כמו הרד סוקס ביומיים האחרונים של עונת 1949, שרק תדלקהמסמנת את תחילתה של היריבות המודרנית בין היאנקיז לרד סוקס. ברם בשלב זה הקריירה של דימאג'יו הסתיימה והוא פרש אחרי עונת 1951. השנה סומנה עם הגעתו של "הילד מאוקלהומה", [[מיקי מנטל]], שהיהשהפך אחד מכמה כוכבים חדשים שמילאו אתלכוכב החסרהקבוצה.
 
עם ההשתפרות ביכולות הקבוצה בניהולו של ג'ו מקארתי, זכו האינקיזהיאנקיז חמש פעמים ברציפות בסדרת הגמר בשנים 1949–1953 תחת המאמן סטנגל, שנותרעד לשיאהיום שיא של ליגת ה-[[MLB]]. בהנהגת שחקנים כמו שחקן המרכז מיקי מנטל, קנקן וויטי פורד והתופס [[יוגי ברה]], קבוצתו של סטנגל זכתה בעשרה דגלונים ובשבעה תארים ב-12 עונותיו כמנג'ר היאנקיז. תואר 1950 היה היחיד מאותן חמש אליפויות שבהן לא זכתה ניו יורק ג'איינטס או ברוקלין דודג'רס; היא הושגה בארבעה משחקים רצופים מול פילדלפיה.
 
בשנת 1954, היאנקיז ניצחו 103 משחקים, אך האינדיאנס מקליבלנד לקחו את הדגלון עם שיא של 111 זכיות אז; שנת 1954 הייתה השנה בה יאנקיז איבדו את הדגל. בשנת 1955 סוף סוף ניצחו הדודג'רס את היאנקיז בוורלד סיריס, לאחר חמישה הפסדי סדרה קודמים מולם. היאנקיז חזרו מחוזקים בשנה הבאה. במשחק החמישי של סדרת הגמר העולמית הדודג'רס משנת 1956, דון לארסן זרק את המשחק המושלם היחיד בתולדות הסדרה, שנותר המשחק המושלם היחיד במשחק שלאחר העונה עד 2010.
 
היאנקיז הפסידו את סדרת 1957 למילווקיל[[מילווקי ברייבס|מילווקי כשלי בורדט ניצח להפליא בשלושה משחקים עבור מילווקיברייבס. ]]<nowiki/>בעקבות הסדרה, הניו יורק ג'איינטס והברוקלין דודג'רס עזבו שניהם לסן פרנסיסקו ולוס אנג'לס, בהתאמה. זה, השאירמותירים את יאנקיזיהיאנקיז כקבוצת הבייסבול היחידה בניו יורק. בסדרת 1958, היאנקיז נקמו נגד הברייבס והפכו לקבוצה השנייה שזכתה בסדרה לאחר שפיגרה 3–1. בהמשך העשור זכו היאנקיז בשש אליפויות הוורלד סיריס (1950, 1951, 1952, 1953, 1956, 1958) ובשמונה דגלונים של הליגה האמריקאית (למעט שש ואליפויות 1955 ו-1957). תחת מנטל, פורד, בררה, אלסטון הווארד (השחקן האפרו-אמריקני הראשון של היאנקיז) ורוג'ר מאריס שנרכש זה עתה, נכנסו היאנקיז לשנות השישים כשהם מתאמציםבמטרה לשחזר את הצלחתם בשנות החמישים.
 
ארנולד ג'ונסון, הבעלים של הקנזס סיטי אתלטיקב, היה שותף עסקי ותיק של הבעלים המשותפים של היאנקיז, דל ווב ודן טופינג. בגלל ה"יחסים המיוחדים" הללו עם היאנקיז, הוא החליף להם שחקנים צעירים תמורת מזומנים ושחקנין ותיקים מזדקנים. באופן בלתי נמנע, בסופו של דבר עסקאות אלה סייעו מאוד ליאנקיז, מה שהוביל להאשמות כי האתלטיקס הייתה בעיקר קבוצת מילואים של היאנקיז ברמת הליגה הגדולה. קנזס סיטי הייתה ביתם של קבוצת המילואים המובילה של היאנקיז כמעט 20 שנה לפני שהאתלטיקס עברו לשם מפילדלפיה ב-1954.
 
בשנת 1960, צ[[רוג'ארלסר א. פינלי רכש את האתלטיקס וסיים את השותפות בין הקבוצות. אולם בשלב זהמאריס|, היאנקיז כבר חיזקו את הסיכויים העתידיים שלהם, שכללו שחקן זר צעיר בשם רוג'ר מאריס. בשנת 1960, מאריס]] הוביל את הליגה בסטטיסטיקה כשסיים במקום השני בהום ראן (אחד אחרי מיקי מנטל) ובריצות בסיס וזכה בכפפת זהב, שגרפה מספיק קולות לזכייה בפרס ה-MVP של הליגה האמריקאית.
 
שנת 1961 הייתה אחת הזכורות בתולדות היאנקיז. מנטל ומריס פגעו בריצות הון ראן בקצב מהיר ונודעו בכינוי M&M Boys{{כ}}. בסופו של דבר, זיהום קשה בירך אילץ את מנטל לעזוב את הסגל. מאריס המשיך בכל זאת, וב-1 באוקטובר, היום האחרון של העונה הסדירה, הוא זכה במספר הביתי 61, כשהוא עולה על שיא ריצת ההום ראן של בייב רות, שהיה 60. עם זאת, נציב MLB, פורד פריק (שכפי שהתגלה מאוחר יותר, כתב ביוגרפיה עבור בייב רות במהלך הקריירה שלו) קבע שמאריס שיחק בעונה של 162 משחקים ורות (בשנת 1927) שיחק ב-154 משחקים ולכן השיא אינו דומה. לכן, שני השיאים נשמרו במשך 30 שנה, עד ש-MLB הפכה את דרכה ומאריס החזיק בשיא לבדו. השיא שלו יישבר על ידי [[מרק מק'גווייר|מארק מקגווייר]], שהשיג 70 ריצות הום ראן ב-1998. אך מאריס עדיין מחזיק בשיא הליגה האמריקאית.
 
היאנקיז זכו בדגל עם שיא 109–53 והמשיכו להביס את הרד ה[[סינסינטי רדס]] בסדרה של 1961. הקבוצה סיימה את השנה עם שיא של 240 ריצות הום ראן.
 
בשנת 1962, סצנת הספורט בניו יורק השתנתה כאשר הליגה הלאומית הוסיפה קבוצת הרחבה, ה[[ניו יורק מטס]], ששיחקה בביתם לשעבר של הג'יאנטס, הפולו גראונד, במשך שתי עונות בזמן שאצטדיון שי היה בבנייה בפלישינג הסמוכה, קווינס. זה החזיר לניו יורק את מעמדה כעיר עם יותר מקבוצה אחת, כפי שהיה בסוף [[המאה ה-19]] עד שנת 1957. היאנקיז זכו בסדרת 1962 העשירית שלהם בשש עשרה השנים האחרונות והביסו את [[סן פרנסיסקו ג'איינטס]] 4–3. זו הייתה האליפות האחרונה של היאנקיז עד 1977.
 
היאנקיז הגיעו בקלות לסדרת הגמר של 1963 כשזכו בדגלון ב-10.5 משחקים, אך הם קלעו רק ארבע ריצות בסדרה והובסו על ידי הדודג'רס. לאחר העונה, יוגי ברה, שזה עתה פרש ממשחק, לקח על עצמו את תפקידי הניהול. היאנקיז חזרו בשנה הבאה לסדרת החמישית ברציפות, אך הובסה 4–3 על ידי הסנט לואיס קרדינלס. זו תהיה הופעתה האחרונה של היאנקיז עד 1976.
היאנקיז לא הצליחו להחליף את כוכבי העל המזדקנים שלהם בכישרון צעיר מבטיח, כפי שעשו באופן עקבי בחמשת העשורים הקודמים. כבר אחרי עונת 1961–1962 הבחינו אוהדים ותיקים שהכישרון החל להתייבש. זה הוחמר עם הצגת הדראפט החובבני באותה שנה, מה שאומר שהיאנקיז כבר לא יכלו להחתים אף שחקן שהם רוצים.
 
קבוצת משקיעים, בראשות בונה הספינות מקליבלנד, [[ג'ורג' סטיינברנר|ג'ורג' שטיינברנר]] (1930–2010), רכשה את המועדון מידי CBS בשנת 1973 תמורת 8.7 מיליון דולר. מייק ברק נשאר כנשיא עד שהתפטר באפריל. תוך שנה קנה שטיינברנר את חלקם של מרבית שותפיו האחרים והפך לבעלים הראשי של הקבוצה, אף שברק המשיך להחזיק בנתח מיעוט עד שנות השמונים.
 
אחת המטרות העיקריות של שטיינברנר הייתה שיפוץ אצטדיון היאנקיז. מצבושמצבו התדרדר מאוד בסוף שנות השישים. תחילה הציעה CBS לבצע שיפוצים, אך הקבוצה נאלצה לשחק במקום אחר והמטס סירבו לפתוח את ביתם, אצטדיון שיי, בשביל היאנקיז. אצטדיון חדש באדולנדס, מעבר לנהר ההדסון בניו ג'רזי, הוצע (ובסופו של דבר הוקם, כאצטדיון ג'איינטס). לבסוף, באמצע שנת 1972, נכנס ראש העיר [[ג'ון לינדזי.]] העיר רכשה את האצטדיון והחלה בשיפוצים מקיפים שנמשכו שנתייםלתפקידו. מכיוון שהעיר החזיקה גם בבעלות אצטדיון שיי, המטס נאלצו לאפשר ליאנקיז לשחק שם שתי עונות. השיפוצים הביאו לאצטדיון מראה מודרני יותר, שינו משמעותית את ממדיו והמושבים סודרו מחדש.ה
 
בשנת 1973 שטיינברנר החל את השלטון כקבוצת MLB היחידה עם מדיניות הופעה אישית הכוללת גילוח נקי, שיער ארוך מסורק לאחור או גזוז. כלל זה תקף עד היום ונאכף על ידי בניו לאחר פטירתו של ג'ורג'.
 
לאחר עונת 1974, ביצע שטיינברנר מהלך שפתח את העידן המודרני של החתמה חופשית והחתים מספר כוכבים. באמצע עונת 1975, הקבוצה שכרה את בילי מרטין כמנג'ר. עם מרטין בראש, הגיעו היאנקיז לסדרת הוורלד סיריס בשנת 1976, אך הובסו על ידי הסינסינטי רדס ו"המכונה הגדולה האדומה" המפורסמת שלהם.
 
לאחר הקמפיין בשנת 1976 רכש שטיינברנר את כוכב אוקלנד רג'י ג'קסון (שבילה את 1976 עם בולטימור אוריולס) לסגל שלו. במהלך אימוני האביב של 1977, הרחיק ג'קסון את חבריו לקבוצה עם הערות שנויות במחלוקת על קפטן היאנקיז, התופס טורמן מונסון. הוא הסתכסך עם המנג'ר בילי מרטין, שניהל את דטרויט טיגריס כאשר האתלטיקס של ג'קסון הביסו אותם בפלייאוף 1972. ג'קסון, מרטין ושטיינברנר רבו שוב ושוב זה עם זה לאורך כל תקופת חוזהו בןשל ג'קסון. מרטין נשכר ופוטר על ידי שטיינברנר חמש פעמים במהלך 13 השנים הבאות. סכסוך זה, בשילוב עם אוהדי יאנקיז השונים ביותר של סוף שנות השבעים והתנאים הגרועים של ברונקס, הובילו לכך שכינויו של היאנקיז והאצטדיון הוא "גן החיות של ברונקס".
 
במהלך סוף שנות השבעים, המירוץ לדגלון היה לעיתים קרובות תחרות צמודה בין היאנקיז לרד סוקס. ב-14 ביולי 1978 היו היאנקיז 14 וחצי משחקים אחרי הרד סוקס. בסוף יולי השעה מרטין את רג'י ג'קסון בגין "התרסה" והתנהגות לא נאותה. עם שובו של ג'קסון השמיע מרטין הצהרה מפורסמת נגד ג'קסון והבעלים שטיינברנר: "הם ראויים זה לזה. האחד שקרן מלידה; השני מורשע." מרטין נאלץ להתפטר למחרת והוחלף על ידי בוב לימון. זה הגיע בזמן שהקבוצה ניצחה בחמישה משחקים ברציפות ובוסטון הפסידה חמישה ברציפות.
שינויים התרחשו במהלך עונת 1979. כמה שחקנים נמכרו לטקסס ריינג'רס, כולל דייב ריגטי. טומי ג'ון נרכש מהדודג'רס ולואיס טיינט מהרד סוקס הובא כדי לחזק את סגל. במהלך העונה הוחלף בוב לימון על ידי בילי מרטין כמנג'ר.
 
שנות השבעים הסתיימו בנימה טרגית עבור היאנקיז. ב-2 באוגוסט 1979 התופס תורמן מונסון מת כאשר מטוסו הפרטי התרסק וארבעה ימים לאחר מכן, כל הקבוצה טסה לקנטון, אוהיו, להלווייתו, אף על פי שהיה להם משחק מאוחר יותר באותו יום נגד האוריולס. מרטין הצהיר בתוקף כי ההלוויה חשובה יותר וכי לא אכפת לו אם יגיעו בזמן למשחק. בובי מורסר, חבר קרוב של מונסון, נבחר לתת את ההספד בהלווייתו. במשחק לאומי בטלוויזיה, מרסר השתמש במחבט של מונסון (אותו נתן לאשתו של חברו שנפל לאחר המשחק) ורץ בכל חמש הריצות של הקבוצה בניצחון הדרמטי 4–5. לפני המשחק הארון של מונסון הושאר ריק למעט הציוד שלו, כתזכורת עצובה לחבריו לקבוצה. הארונית שלו, שכותרתה מספר 15 שלו, נותרה ריקה כאנדרטה. כשהיאנקיז עברו לאצטדיון מעבר לרחוב, הארון של מונסון נקרע והותקן במוזיאון האצטדיון החדש. המספר 15 הופרש מהקבוצה.
 
עונת 1980 הביאה לשינויים נוספים. בילי מרטין פוטר פעם נוספת ודיק האוזר תפס את מקומו. כריס צ'מבליס עבר לטורונטו בלו ג'ייז ובמקומו הגיע התופס ריק סרונה. רג'י ג'קסון זכה ב 300 בפעם היחידה בקריירה שלו עם 41 ריצות הום ראן וסיים במקום השני בהצבעה על ה-MVP של הליגה, לג'ורג' ברט מקנזס סיטי. היאנקיז ניצחו 103 משחקים ובבית מזרח של האמריקן ליג גברו בשלושה משחקים על בולטימור אוריולס, אך הובסו על ידי רויאלס בסדרת האליפות של האמריקן ליג.
לאחר שהעונה הסתיימה, החתימו היאנקיז את דייב ווינפילד על חוזה ל-10 שנים. האוזר פוטר והוחלף בג'ין מייקל. בהנהלת מייקל הובילו היאנקיז את בית מזרח לפני פרוץ השביתה ביוני 1981. במחצית השנייה של העונה נאנקו היאנקיז בהנהגתו של בוב לימון שהחליף את מייקל. אך הודות למתכונת הפלייאוף המפוצלת בעונה, היאנקיז התמודדו היטב עם המנצחת במחצית השנייה, מילווקי ברייוורס, בסדרת האליפות של האמריקן ליג ב-1981. לאחר שניצחו את מילווקי 3–2, הם הובסו על ידי אוקלנד אתלטיקב בשלושה משחקי סדרת האליפות. בוורלד סריס, היאנקיז ניצחו בשני המשחקים הראשונים מול הדודג'רס מלוס אנג'לס. אבל הדודג'רס נלחמו כדי לנצח בארבעת המשחקים הבאים כדי לזכות בתואר.
===תקופת מטינגלי===
בעקבות הפסד הקבוצה לדודג'רס בוורלד סיריס ב-1981, החלו היאנקיז בהיעדרות הארוכה ביותר מהפלייאוף מאז שנת 1921. בעקבות הזאת, שטיינברנר הודיע על תוכנית רכש במהלכה החתימו היאנקיז את דייב קולינס מהסינסינטי רדס במהלך עונת 1981. קולינס נמכר לטורונטו בלו ג'ייס לאחר עונת 1982 בעסקה שכללה גם את כל כוכבי העתיד פרד מק'ריף ומייק מורגן. בתמורה, היאנקיז קיבלו את דייל מאריי וטום דייוויד.
 
היאנקיז של שנות השמונים הונהגה על ידי הכוכב, [[דון מטינגלי|דון מטינגלי.]] למרות צבירת הניצחונות הכוללים ביותר של קבוצת ליגה גדולה כלשהי, הם לא הצליחו לזכות בוורלד סריס (שנות השמונים היו העשור הראשון מאז שנות העשרים של המאה העשרים בה יאנקיז לא זכו לפחות בשתי סדרות) והיו לה רק שתי הופעות בפלייאוף. אף על פי שבאופן עקבי הייתה להם נוכחות עוצמתית - היאנקיז הובילו את ה-MLB בריצות שקלעו במשך העשור - לקבוצות היאנקיז של שנות השמונים לא היה מספיק דחיפה התחלתית כדי לזכות באליפות. למרות היעדר הצלחה מספקת במהלך שנות השמונים, היו להם שלושה מהשחקנים המובילים של תחילת שנות התשעים בסגל בשנים אלו כמו באל לייטר, דאג דרבק וחוסה רייחו. כולם היו מנוהלים בצורה לא נכונה ועזבו לפני שהצליחו למצות את מלוא הפוטנציאל שלהם, כשרק רייחו החזיר את ההשקעה כשהוא נמכר לאוקלנד בעסקה שהביאה את הנדרסון לניו יורק.
 
הקבוצה התקרבה לזכייה בבית המזרח של האמריקן ליג ב-1985 וב-1986 וסיימה שנייה מאחורי [[טורונטו בלו ג'ייז|טורונטו בלו ג'יי]] ובוסטון רד סוקס בהתאמה, אך ירדה למקום הרביעי בשנת 1987 ובמקום החמישי בשנת 1988, אף על פי שהובילה באמצע העונה את בית המזרח.
 
בסוף העשור היאנקיז המשיכו להתדרדר. הנדרסון ופליארולו עזבו באמצע 1989, בעוד שבעיות גב פגעו גם בשחקנה ווינפילד (שהחמיץ את כל עונת 1989) וגם במטינגלי (שהחמיץ כמעט את כל המחצית השנייה של 1990). תקופתו של ווינפילד בקבוצה הסתיימה כשהוא עזב לקליפורניה. בשנים 1989–1992 היה לקבוצה מאזן שלילי כשהוציאה כסף משמעותי על שחקנים חופשיים ובחירות [[דראפט]] שלא עמדו בציפיות. בשנת 1990 החזיקו היאנקיז בשיא הגרוע ביותר בליגה כשסיימו במקום הרביעי האחרון בתולדות הליגה.
 
ב-1 ביולי 1990, ההפסד 4–0 לשיקגו ווייט סוקס היה הפער הגדול ביותר בהפסד ללא ספיגה במאה העשרים. באופן אירוני, היאנקיז (והוקינס) לא זכו להצלחה במשך שישה סיבובים במשחק נגד הווייט סוקס 11 ימים לאחר מכן.
 
במהלך עונת 1990, אוהדי יאנקיז החלו לקרוא "1918!" כדי להתגרות ברד סוקס ולהזכיר להם את הפעם האחרונה בה זכו בוורלד סיריס בסוף שבוע אחד שהרד סוקס היו שם בשנת 1990. בכל פעם שהרד סוקס היו באצטדיון יאנקיז אחר כך, קריאות "1918!" הדהדו באצטדיון. אוהדי יאנקיז התגרו גם ברד סוקס עם שלטים שאומרים "קללת הבמבינו", תמונותותמונות של בייב רות ולובשים חולצות טריקו עם הכיתוב "1918!" בכל פעם שהיו באצטדיון.
 
ההופעות העלובות בשנות השמונים ובראשית שנות התשעים השתנו במהרה. שטיינברנר שכר את האוורד ספירה כדי לחשוף מידע מזיק על ווינפילד ובעקבות כך הושעה מפעילות שוטפת בקבוצה על ידי נציב הליגה פיי וינסנט עם חשיפת המזימה. מהלך האירועים הזה איפשר להנהלה ליישם תוכנית רכישה/פיתוח קוהרנטית ללא התערבות הבעלים. המנכ"ל ג'ין מייקל, יחד עם המנג'ר באק שואולטר, העבירו את הדגש של המועדון מרכישות יקרות, לפיתוח כישרונות באמצעות מערכת קבוצות מילואים. הפילוסופיה החדשה הזו פיתחה שחקני מפתח כמו שחקן החוץ ברני ויליאמס, דרק ג'טר, התופס חורחה פוסדה ואנדי פטיט ומריאנו ריברה. ההצלחה המשמעותית הראשונה הגיעה בשנת [[1994]], כאשר היאנקיז השיגה את השיא הטוב ביותר באמריקן ליג, אך העונה נקטעה עם שביתת השחקנים. לאורך כל אוקטובר, התקשורת המשיכה להעלות השערות לגבי מה שהיה יכול להיות אלמלא פרצה השביתה.
 
שנה לאחר מכן, הקבוצה העפילה לפלייאוף בזכות הוויילד קארד בשביתה המקוצרת בעונת 1995. בסדרת הגמר הבלתי נשכחת ב-1995 נגד [[סיאטל מארינרס|סיאטל מרינרס]], היאנקיז ניצחו את שני המשחקים הראשונים בבית אך הפסידו את שלושת הבאים בסיאטל. אף על פי שמטינגלי ניצח את 0.417 עם ריצת הום ראן ושישה בסדרה היחידה שלאחר העונה בקריירה שלו ובעיות הגב שלו הובילו אותו לפרוש אחרי עונת 1995.
 
===סוף המאה ה-20 ותחילת המאה ה-21===
ב
ג'ו טורה היה בעל תפקיד בינוני כמנהל בליגה הלאומית והבחירה בו כמנג'ר נדחתה בתחילה (הוא כונה "ג'ולו חסר המידות" בעיתון הניו יורק דיילי ניוז). עם זאת, התנהגותו הרגועה התגלתה כמתאימה היטב וכהונתו הייתה הארוכה ביותר תחת ג'ורג' שטיינברנר.
 
בעונת 1996 העלתה יאנקיז שלושה שחקנים שהיוו את לב הקבוצה בשנים הבאות: דרק ג'טר, אנדי פטיט ומריאנו ריברה. בשנת 19971 7. בסיוע שחקנים צעירים אלה זכו היאנקיז בתואר אליפות בית המזרח של האמריקן ליג הראשון שלהם מזה 15 שנה. הם הביסו את[[טקסס ריינג'רס (קבוצת בייסבול)|טקסס ריינג']]<nowiki/>רס בסדרת האליפות וניצחו 4–1 את בולטימור אוריולס. בוורלד סיריס הקבוצה התאוששה מפיגור 0–2 והביסה את האלופה המכהנת האטלנטה ברייבס וסיימה בצורת אליפות בת 18 שנים. ג'טר נבחר לרוקי השנה. בשנת 1997, היאנקיז איבדו את ההובלה בעונת 1997 לקליבלנד אינדיאנס בתוצאה 3–2. הג'נרל מנג'ר בוב ווטסון פרש והוחלף על ידי עוזרו בריאן קאשמן.
 
היאנקיז משנת 1998 זוכה להכרה נרחבת כאחת הקבוצות הגדולות בתולדות ה[[בייסבול]], כשהיא מחברת שיא של 114–48. ב-[[17 במאי]] [[1998]] דייוויד וולס שיחק משחק מושלם מול מינסוטה. היאנקיז המשיכו ברצף ניצחונות על סן דייגו פאדרס בוורלד סיריס. 125 הזכיות המשולבות שלהם נותרו שיא של עונה אחת בתולדות ה-[[MLB]].
בשנת 2003, היאנקיז שוב השיגו את שיא הליגה הטוב ביותר (101–61), שהודגש על ידי הניצחון ה-300 של רוג'ר קלמנס. בסדרת האליפות של האמריקן ליג הם הביסו את בוסטון רד סוקס בסדרה דרמטית של שבעה משחקים, אך היאנקיז הפסידו בשש משחקים בוורלד סיריס מול פלורידה מארלינס.
 
בשנת [[2004]] רכשו היאנקיז את [[אלכס רודריגז]]. בסדרת האליפות של האמריקן ליג, היאנקיז פגשו שוב את בוסטון רד סוקס והפכו לקבוצה הראשונה בהיסטוריה של הבייסבול המקצועני ורק הקבוצה השלישית בתולדות הספורט המקצועני בצפון אמריקה, שהפסידה בסדרה לאחר שכבר הובילה 3–0 בסדרה. בשנת 2005 זכה אלכס רודריגס בפרס ה-MVP של האמריקן ליג והפך לשחקן היאנקיז הראשון שזכה בפרס מאז דון מטינגלי בשנת 1985. היאנקיז שוב זכו בבית המזרח של האמריקן ליג בזכות שובר שוויון אך איבדו את ההובילה 3–2 ל[[לוס אנג'לס]]. עונת 2006 זכורה בהובלה של היאנקיז בסדרה של חמישה משחקים נגד הרד סוקס בפאנוויי פארק (המכונה לפעמים "טבח בוסטון השני").
 
למרות הזכייה בבית מזרח באמריקן ליג זו השנה התשיעית ברציפות, היאנקיז הפסידו שוב בסדרת הגמר הפעם לדטרויט טייגרס. לאחר סיום המשחק אירעה הטרגדיה כאשר השחקן קורי לידל מת כשמטוסו התרסק בבניין דירות גבוה במנהטן. יחד עם תורמן מונסון, לידל היה שחקן היאנקיז הפעיל השני שנהרגה בתאונת מטוס פרטית.
 
ב-[[18 ביוני]] [[2007]] פרצו היאנקיז דרך חדשה באמצעות החתמת שני שחקני הבייסבול המקצועיים הראשונים מ[[הרפובליקה העממית של סין]] שהוחתמו ב-MLB והפכו לקבוצה הראשונה בתולדות [[MLB]] שחתמה על עסקת פרסום עם חברה סינית. רצף הזכייה של היאנקיז בתשעה תארים רצופים של בית המזרח של האמריקן ליג הסתיים בשנת 2007, אך הם עדיין העפילו לפלייאוף ה-MLB. אך זו השנה השלישית ברציפות הקבוצה הפסידה בסיבוב הראשון בפלייאוף, כאשר הקליבלנד אינדיאנס הביסו את היאנקיז, 3–1. לאחר הסדרה ג'ו טורה דחה הצעת חוזה מצד היאנקיז וחזר ל[[נשיונל ליג]] כמנג'ר הלוס אנג'לס דודג'רס.
 
לאחר עזיבתו של טורה החתימו היאנקיז את ג'ו ג'ירארדי על חוזה לשלוש שנים כמאמן המועדון. עונת 2008 הייתה העונה האחרונה שהקבוצה שיחקה ביאנקי סטדיום. כדי לחגוג את השנה האחרונה בהיסטוריה של האצטדיון, נערך שם משחק הכוכבים של הבייסבול 2008. המשחק האחרון בעונה הסדירה באצטדיון נערך ב-[[21 בספטמבר]] 2008. לאחר המשחק פנה ג'טר לקהל, הודה להם על תמיכתם לאורך השנים, וקרא להם "לקחת את זיכרונות המגרש הזה, להוסיף אותם לזיכרונות החדשים שיגיעו ביאנקי סטדיום החדש ולהמשיך להעביר אותם הלאה. מדור לדור." למרות שינויי סגל רבים באמצע העונה, הקבוצה נפגעה מפציעות רבות והחמיצה את הפלייאוף, לראשונה מזה 14 עונות.
 
בתחילת עונת 2009, היאנקיז חנכו את היאנקי סטדיום החדש, הממוקם לא הרחק מאצטדיון הישן. היאנקיז קבעו שיא ליגה ראשי במשחק כדור ללא שגיאות במשך 18 משחקים רצופים מ-14 במאי ועד 1 ביוני 2009. היאנקיז סיימו ראשונים בבית מזרח של האמריקן ליג וניצחו את הפילדלפיה פיליז, ב[[וורלד סיריס]] בתוצאה 4–2 ובכך זכו בתואר 27 בתולדותיהם.
===העשור השני של המאה ה-21===
[[קובץ:Yankee Stadium upper deck 2010.jpg|ממוזער|היאנקי סטדיום החדש נפתח בשנת [[2009]] ובו נחגגה הזכייה ה-27 של הקבוצה ב[[וורלד סיריס]], באותה דרך שנחגגה חניכת היאנקי סטדיום המקוי בזכייה בוורלד סיריס בשנת [[1923]].]]
בעונת 2010 הוצגה התחייה של היריבות בין היאנקיז לרד סוקס כדי להתחיל ולסיים את העונה. היאנקיז והרד סוקס פתחו וסיימו את העונה אחד נגד השני בפאנוויי פארק. זו הייתה הפעם הראשונה מאז 1950 שזה קרה. ביוני, הדודג'רס בהנהלת ג'ו טורה שיחקו משחקים מול היאנקיז בפעם הראשונה מאז שהפך למנג'ר הדודג'רס, כשהיאנקיז לקחו שניים מתוך שלושה משחקים בסדרה. במהלך הפסקת האולסטאר בשנת 2010 מתו בוב שפרד והבעלים הראשי ג'ורג' שטיינברנר. שמונה ימים לאחר מכן מת אייקון ותיק נוסף של היאנקיז, השחקן והמנג'ר לשעבר ראלף הוק. היאנקיז זכו ב"וויילד קארד" לאמריקן ליג ואומנם גברו על מינסוטה, אך הפסידו לטקסס ריינג'רס בתוצאה 4–2 בסדרת האליפות של הליגה.
 
בניצחון 22–9 על אוקלנד אתלטיקס ב-[[25 באוגוסט]] 2011, היאנקיז הפכו לקבוצה הראשונה בתולדות הליגה שהגיעה לשלוש גרנד סלאמים במשחק אחד. היאנקיז זכו בתואר אליפות בית מזרח של האמריקן ליג וסיימו עם 97 ניצחונות.
בשנת 2012, היאנקיז שוב סיימו את העונה עם השיא הטוב ביותר של האמריקן ליג ב-95–67. באמצע יולי, היאנקיז רכשו את איצ'ירו סוזוקי. הם התמודדו עם האוריולס וניצחו בחמישה משחקים. עם זאת, בסדרת האליפות של האמריקן ליג, היאנקיז הפסידו שוב לטייגרס, הפעם בסוויפ של ארבעה משחקים, שהורכב מהתקפה קשה ופציעה של דרק ג'טר בסיום העונה.
 
עונת 2013 הייתה רצופת פציעות. מארק טקסיירה מתח את מרפקו במהלך הקלאסיקה העולמית של הבייסבול לפני תחילת העונה ושיחק רק 15 משחקים עבור היאנקיז. אלכס רודריגס שיחק רק 44 משחקים לאחר ניתוח בירך, ג'טר שיחק רק 17 משחקים בגלל פציעה בקרסול מ-2012, וקרטיס גרנדרסון שיחק רק 61 משחקים בשל פציעות באמה ובפרק הברך. באותה עונה היאנקיז סיימו במקום השלישי בבית מזרח של האמריקן ליג.
 
במהלך עונת 2013/14 החתימו היאנקיז את בריאן מקאן, ג'ייקובי אלסברי, מסאהירו טנאקה וקרלוס בלטראן. למרות זאת, היאנקיז החמיצו את הפלייאוף וסיימו במקום השני במזרח עם שיא 84–78. רודריגס החמיץ את כל העונה בגלל השעיה של 162 משחקים על השתתפותו בשערוריית בייסבול. רגע בולט אחד קרה ב-25 בספטמבר 2014, כשג'יטר - ששיחק במשחק הבית האחרון שלו - פגע בכדור יחיד מחוץ לטווח של אוון מיק כדי להביס את בולטימור אוריולס מול 48,613 אוהדים שבאו לראות את הקפטן של היאנקיז בפעם האחרונה.
היאנקיז ישובו לפלייאוף בשנת 2015. כשהוא חוזר מהשעייה, רודריגס זכה ב-33 ריצות הום ראן, הכי הרבה מאז 2008. היאנקיז הובילו את בית המזרח במשך רוב השנה לפני שהובסו על ידי הטורונטו בלו ג'ייס וסיימו את העונה 87–75 ובמקום השני. הם הובסו על ידי יוסטון במשחק הוויילד קארד של האמריקן ליג בשנת 2015.
 
רודריגס שיחק את משחקו האחרון ב-12 באוגוסט 2016.
ב-25 ביולי 2016, היאנקיז רכשו את קלינט פרייז'ר וג'וסטוס שפילד. בנוסף, הינקיז מכרו את הכוכב בן ה-39, קרלוס בלטראן, לטקסס ריינג'רס בהחלטה יוצאת דופן, בהתחשב בגישת הרכש האופיינית של היאנקיז. בדיון על עסקאות אמצע העונה האלה אמר מנכ"ל יאנקיז בריאן קאשמן כי היאנקיז מכירים ב"צורך להסתכל לעתיד." בתחילת אוגוסט חשפו הן טקסיירה והן רודריגס את תוכניותיהם לפרוש עד סוף העונה. רודריגס שיחק את משחקו האחרון ב-12 באוגוסט 2016.
 
לאחר שמכרו את צ'פמן לקאבס בעונת 2016, היאנקיז החתימו אותו כשחקן חופשי במהלך עונת 2016/17; צ'פמן הסכים לחוזה של 86 מיליון דולר לחמש שנישנים. בשנת 2017 היאנקיז סיימו את העונה עם שיא של 91–71. הם סיימו במקום השני בבית מזרח, מאחורי בוסטון רד סוקס, אך כבשו את המקום הראשון בוויילד קארד.
 
לאחר הפסקת האולסטאר ב-2017 ביצעו היאנקיז סדרת מהלכים לרכישת טוד פרייז'ר, דייוויד רוברטסון, טומי קנלה, סוני גריי וחיימה גרסיה. באותה עונה היאנקיז שיחקו בסדרת האליפות של האמריקן ליג 2017 והפסידו את הסדרה בשבעה משחקים. בעונת החוץ 2017/18, שכרה היאנקיז את אהרון בון כדי שיחליף את ג'רארדי כמנג'ר החדש שלהם. היאנקיז החליפו שלושה משחקניהם תמורת השחקן היקר ביותר של האמריקן ליג, ג'יאנקרלו סטנטון, ששבר שיא ליגה לריצות הום ראן בשנת 2017; חוזהו היה חוזה השחקנים הגדול ביותר בתולדות הספורט המקצועני בצפון אמריקה באותה תקופה. היאנקיז החליפו גם את צ'ייס האדלי ואת המגיש בריאן מיטשל לסן דייגו פאדרס תמורת ג'בארי בלאש.