לדלג לתוכן

רוטוויילר – הבדלי גרסאות

הוסרו 44 בתים ,  לפני 5 חודשים
מ (←‏התייחסות בחוק: תיקון קישור)
==התייחסות בחוק==
{{ערך מורחב|כלב מסוכן}}
באופן כללי, הרוטווילר אוהב חברת בני אדם, ובייחוד את של בעליו. עם זאת, כלבים שטופלו באופן לא ראוי עלולים [[נשיכת כלב|לתקוף גם בני אדם]], ובשל גודלו הפיזי וכוחו הרב של הרוטוויילר, להסב נזק משמעותי.
הרוטווילר הוא כלב חזק ושרירי. בכמה מדינות ([[אירלנד]], [[צרפת]]) כלב מזן זה מחויב על פי חוק ברצועה ו[[זמם|במחסום]] במקומות ציבוריים. בחלק ממדינות ארצות הברית קיימות הגבלות בהקשר לזן זה. עם זאת בחלק ממדינות אירופה כמו [[בריטניה]] ו[[גרמניה]] הוא אינו נכלל בהגבלות על כלבים מסוכנים.
 
הרוטווילר הוא כלב חזק ושרירי. בכמה מדינות ([[אירלנד]], [[צרפת]]) כלב מזן זה מחויב על פי חוק ברצועה ו[[זמם|במחסום]] במקומות ציבוריים. בחלק ממדינותמ[[מדינות ארצות הברית]] קיימות הגבלות בהקשר לזן זה. עם זאת בחלק ממדינות אירופהבמדינות כמו [[בריטניה]] ו[[גרמניה]] הואאין אינועליו נכללהגבלות. בהגבלות על כלבים מסוכנים.
הרוטווילר מטבעו אוהב מאוד את חברת בני האדם ובמיוחד את חברתו של בעליו. בעקבות גודלו הפיזי וכוחו הרב נוצר מצב שהגזע הגיע לידיים הלא נכונות מה שגרם לסטיגמות כלפי אופי הגזע ותקיפות כלפי בני אדם.
 
בישראל הרוטווילר נחשב לכלב מסוכן במסגרת ה[[חוק להסדרת הפיקוח על כלבים]].
בעקבות סדרת תקיפות כלפי ילדים של כלבים מגזעים כגון אמסטף ופיטבול, דעת הקהל בישראל ביקשה לאסור גידול כלב זה ביחד עם כלבים אחרים. בשנת 2004 קבע צו של שר החקלאות (במסגרת [[חוק להסדרת הפיקוח על כלבים]]) שהרוטוויילר (ביחד עם 7 גזעי כלבים נוספים) הוא כלב מסוכן, שחלה שורה של הגבלות על החזקתו ב[[ישראל]]. ב[[רמת השרון]], לאחר שכלב מסוג זה תקף קשיש, יזם ראש המועצה [[אפרים חירם]] [[חוק עזר]] האוסר על החזקת כלבים מסוג זה. החוק לא יצא לפועל, וכיום ניתן להחזיק רוטוויילר בעיר.
 
בעקבות סדרת תקיפות כלפי ילדים של כלביםכלבי מגזעיםאמסטף כגוןו[[אמריקן אמסטףפיטבול ופיטבולטרייר|פיטבול]], דעת הקהל בישראל ביקשה לאסור גידול כלב זה ביחד עם כלבים אחרים. בשנת 2004 קבע צו של שר החקלאות (במסגרת [[חוק להסדרת הפיקוח על כלבים]]) שהרוטוויילר (ביחד עם 7 גזעי כלבים נוספים) הוא כלב מסוכן, שחלה שורה של הגבלות על החזקתו ב[[ישראל]]. ב[[רמת השרון]], לאחר שכלב מסוג זה תקף קשיש, יזם ראש המועצה [[אפרים חירם]] [[חוק עזר]] האוסר על החזקת כלבים מסוג זה. החוק לא יצא לפועל, וכיום ניתן להחזיק רוטוויילר בעיר.
 
ב[[רמת השרון]], לאחר שכלב מסוג זה תקף קשיש, יזם ראש המועצה [[אפרים חירם]] [[חוק עזר]] האוסר על החזקת כלבים מסוג זה. החוק לא יצא לפועל, וכיום ניתן להחזיק רוטוויילר בעיר.
 
== ביותים מפורסמים ==
הביותים המפורסמים ביותר של הרוטוויילר הם ה[[שפווילר]], הפיטוויילר (תערובת של פיטבול ורוטוויילר) וה[[דוברמן פינצ'ר|דוברמן]]. הרוטוויילר משמש רבות בתערובות בזכות גופו השרירי ואופיו המגונן.
 
==קישורים חיצוניים==