לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "Cygwin"

הוסרו 126 בתים ,  לפני 13 שנים
אין תקציר עריכה
[[תמונה:Cygwin X11 rootless WinXP.png|שמאל|ממוזער|250px|סייגווין על Windows XP]]
'''Cygwin''' (להלן: סייגווין) היא אוסף של [[תוכנה|תוכנות]] ושל כלים חופשיים שפותחו במקור על־ידי [[Cygnus Solutions]] כדי לאפשר למערכות ה[[חלונות]] למיניהן להתנהג כמו מערכת [[יוניקס]]. סייגוויןCygwin נועדה בעיקר להקל על [[הסבה]] (porting) של תוכנות הרצות על ארכיטקטורת [[POSIX]], כך שיעבדו על מערכות [[Windows]]. תוכנות שהוסבו ל־Windows על־ידי סייגוויןCygwin רצות בצורה אופטימלית במערכות NT, ויכולות לרוץ בצורה משביעת רצון במערכות 9x. כיום, סייגוויןCygwin מפותחת על־ידי צוות המפתחים של [[Red Hat]] ואחרים, והיא עובדת על כל מערכות חלונות, פרט לגרסת CE.
 
סייגוויןCygwin כוללת ספריית פקודות (קובץ cygwin1.dll המתנהג כ[[אמולטור]]), הנקראות בעגה של Win32 פקודות [[API]], כלי פיתוח מבית [[GNU]] כמו GCC ו־GDB כדי לאפשר פיתוח תוכנה בסיסי, ומספר יישומים נפוצים של יוניקס שעברו הסבה. המערכת הגרפית X התווספה לסייגוויןל-Cygwin ב־[[2001]].
 
* סייגוויןCygwin לא מריצה יישומי לינוקס על חלונות, אלא בעזרתה יש לבנות את התוכנות מ[[קוד מקור|קוד המקור]] כדי שיפעלו תחת חלונות.
* סייגוויןCygwin לא מאפשרת ליישומי חלונות להשתמש בפונקציות של לינוקס. שוב, כדי שתוכנות יוכלו להשתמש בפונקציונליות של לינוקס, יש לבנות אותן מחדש מקוד המקור בעזרת Cygwin.
 
חברת Red Hat מוציאה את סייגוויןCygwin תחת רישיון [[GPL]], אך עם סעיף המחייב שתוכנות המתמשות בסייגוויןב-Cygwin יהיו תחת רישיון של קוד פתוח. Red Hat גם מאפשרת לרכוש רישיון שיאפשר לגורמים מסחריים להשתמש בסייגוויןב-Cygwin.
 
קיימים יישומים רבים שעברו הסבה מלינוקס לחלונות וניתן להריץ אותם אך ורק בנוכחות cygwin1.dll.
משתמש אלמוני