לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "דלת אש"

נוספו 951 בתים ,  לפני 13 שנים
אין תקציר עריכה
(דף חדש: {[בעבודה}} '''דלת אש''' היא סוג דלת המחוברת למערכת גילוי וכיבוי אש בבניין ותפקידה לסייע במניעת התפשטו...)
 
{[{בעבודה}}
'''דלת אש''' היא סוג [[דלת]] המחוברת ל[[מערכת גילוי וכיבוי אש]] בבניין ותפקידה לסייע במניעת התפשטות [[שריפה]] במבנה ולאפשר לאנשים להיחלץ ממנו בקלות.
 
הדלת בנוייה ממתכת ומחומרים העמידים בפני [[אש]]. היא כוללת שני משטחים מתכתיים משני צידיה וחלל בידוד בינהם שתפקידו לשמור על צד אחד של הדלת קר יחסית במקרה של אש בצידה השני על מנת שאפשר יהיה לגעת באש. הדלת נפתחת תמיד לכיוון היציאה המהירה מן הבניין והיא כוללת {{מונחון|ידית בהלה|ידית שניתן ללחוץ עליה בדחיפה קדימה תוך כדי ריצה}} בצידה השני כדי לאפשר לאנשים הנמלטים מהבניין לעבור דרכה ללא בעייה גם כשהיא סגורה.
 
דלתות אש לרוב נשארות פתוחות והן מוחזקות פתוחות על ידי מנגנון התופס את הדלת עם כח אלקטרו-מגנטי. בשעת שריפה, מערכת הגילוי החשמלית, הפועלת תמיד על בסיס מקור אנרגיה חלופי ובלתי תלוי במערכת החשמל הרגילה, גורמת לסגירה אוטומטית של הדלתות. הדלתות נסגרות כדי למנוע התפשטות האש לאורך מסדרונות הבניין אך בבוא בזמן מאפשרת לאנשים לצאת דרכן ללא בעייה. בעיקר בבנייני משרדים או בתי מלון בהם מסדרונות ארוכים שלאורכם שטיחים שעלולים ליצור מלכודות מוות בעת שריפה, מותקנות דלתות אש לאורכם כל מרחק מסויים הקבוע בתקני בטיחות של [[מכבי האש|מכבי אש]].
 
 
 
23,211

עריכות