לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "מדרכה עילית"

נוספו 47 בתים ,  לפני 13 שנים
מ
קישורים פנימיים, ויקיזציה
מ (תיקון קישור)
מ (קישורים פנימיים, ויקיזציה)
|}
 
'''מדרכה עילית''' היא מעבר עילי המאפשר להולכיל[[הולך רגל|הולכי רגל]] לעבור מבנייןמ[[בניין]] לבניין מבלי לגעת בפני הקרקע. ב[[עיר|ערים]] בדרך כלל מדובר במעברים מקורים בין שני בניינים שמטרתם להגן על העוברים ושבים מפני פגעי [[מזג האוויר]].
בערים בדרך כלל מדובר במעברים מקורים בין שני בניינים שמטרתם להגן על העוברים ושבים מפני פגעי מזג האוויר.
 
המעברים הם בדרך כלל בבעלות חברות פרטיות ולא שטחים ציבוריים. בדרך כלל גובה המעבר הוא קומה או שתי קומות מעל גובה הרחוב, אולם ייתכנו מעברים גבוהים יותר, כמו למשל ב[[מגדלי פטרונס]].
בדרך כלל גובה המעבר הוא קומה או שתי קומות מעל גובה הרחוב, אולם ייתכנו מעברים גבוהים יותר, כמו למשל ב[[מגדלי פטרונס]].
המערכת הגדולה ביותר של מעברים מקורים הקיימת היא המערכת של [[קלגרי]] ב[[אלברטה]] [[קנדה]], הקרויה "+15". אורכה 16 ק"מ, והיא מחברת מעל 100 בנייני משרדים.
 
 
== היבטים אורבניים של מדרכה עילית ==
גישות עכשיוויות ב[[תכנון ערים]] מדברות על השפעתן השלילית של מדרכות ומעברים עיליים עבור רקמות עירוניות. מדרכות אלו לרוב מתוכננות ונבנות על ידי גופים מסחריים פרטיים, בעיקר [[מרכז קניות|קניונים]] והן משפיעות מאוד על תנועת הולכי הרגל בעיר. שיקוליהם של גופים אלה הם מסחריים ומטרתם ניתוב הולכי הרגל אל חנויות נוספות שבבעלות הקניון על מנת להגדיל את הכנסותיהם. גם בחיבורים בין קניונים שונים, כפי שקיים במקרים רבים בעולם, מדובר למעשה בשיתוף פעולה עסקי. ההשלכות האורבאניות של מדרכות עיליות אלו הן פגיעה במסחר החופשי המתקיים ברחובב[[רחוב]] ו"הריגת הרחוב". בערים רבות בהן המדרכות העיליות קיימות כתופעה, ההפרדה בין מפלס הרחוב והמפלס העילי משאירה את מפלס הרחוב מוזנח ומאוכלס בעיקר ב[[חסר בית|הומלסים]], [[נרקומן|נרקומנים]] ואוכלוסיות בעייתיות אחרות או שהיא פשוט גורמת לרחוב להפוך לאט לאט לכבישל[[כביש מהיר]] בשל היעדרות הולכי רגל.
 
== רשימת ערים עם מדרכות עיליות ==