לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "לוח העתקה"

נוספו 37 בתים ,  לפני 13 שנים
מ
אין תקציר עריכה
מ (בוט מוסיף: hu:Vágólap)
מ
'''לוח עריכה''' (Clipboard) הוא אזור ב[[זיכרון מחשב|זיכרון המחשב]] שבו מאוחסנים [[נתונים]] באופן זמני. לוח העריכה מאפשר למשתמש להעביר ("לגזור") או להעתיק מידע (טקסט, תמונה, [[קובץ]] ועוד) מ[[תוכנית מחשב|תוכנית]] אחת הפועלת במחשב באותה עת לתוכנית אחרת הפועלת בו (וכן מתוכנית אל עצמה), או מתיקיה אחת לתיקיה אחרת (וכן מתיקיה אל עצמה) בצורה מהירה ויעילה. לוח העריכה עשוי להיות מיושם על ידי [[מערכת הפעלה|מערכת ההפעלה]] עצמה, או על ידי יישום עצמאי. כל המידע המאוחסן בלוח הזיכרוןהעריכה מתנדף עם כיבוי המחשב או הפעלתו מחדש[[אתחול]]ו.
 
ברוב המקרים, לוח העריכה מסוגל להכיל אך ורקרק פיסת מידע אחת בכל עת. העתקה של פיסת מידע חדשה אל לוח תסיר באופן אוטומטי את פיסת המידע אשר הייתה שם קודם. "הדבקה" (העתקה מהלוח) של מידע לתוך [[תוכנה]] או תיקיה לא תסיר את המידע מהלוח. תוכנות מודרניות כגון [[מיקרוסופט אופיס]] מרחיבות על יכולותיו של לוח העריכה הקיים במערכת ומאפשרות לטפל במספר פיסות מידע במקביל.
 
== הלוח במערכת ההפעלה Microsoft Windows ==
 
ברוב התוכנות הגישה ללוח העריכה נעשית דרך תפריט "עריכה" או "Edit"., לפחותשבדרך שלושכלל אפשרויותמופיעת אמורותבו להופיעלפחות שםשלוש אפשרויות:
 
* '''העתק''' או '''Copy''' - מעתיק את פיסת המידע שנבחרה אל לוח העריכה. בדרך כלל זמין גם בקיצור המקלדת Ctrl + C.