לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "עוזר פרלמנטרי"

נוסף בית אחד ,  לפני 13 שנים
מ
בוט החלפות: מצוין; אוכלוסייה; לעתים; וועד; וכדומה; את;
מ (בוט החלפות: מצוין; אוכלוסייה; לעתים; וועד; וכדומה; את;)
 
== העוזר הפרלמנטרי בארצות הברית==
הקונגרס [[בארצות הברית]] מורכב משני בתים: [[הסנאט]] ו[[בית הנבחרים]]. הבתים מעמידים לרשות נבחרי העם תקציבים לצורך ניהול המשרדים ואיושם על ידי צוות עוזרים המכונים "צוותים אישיים" (Personal staffs). אולם, ישנה חלוקה בין [[הסנאט]] ל[[בית הנבחרים]], כאשר תקציבם של חברי בית הנבחרים הינו קבוע ושל חברי הסנאט משתנה על פי גודל האוכלוסיההאוכלוסייה שאותה הוא מייצג.
ה"צוותים האישיים" כוללים עוזרים מנהליים, עוזרים לענייני חקיקה ו"אנשי שטח".המאיישים את משרדיהם גם מחוזות הבחירה וגם בקונגרס בוושינגטון. נוסף על אלה ישנם על פי רוב גם יועצי תקשורת, מנהלים, מזכירים ובעלי תפקיד אחרים.
 
'''עוזרים מנהליים''' תפקידם לנהל את את משרדם של חברי הקונגרס- מענה על מכתבים, תיאום פגישות וניהול המשרד.
 
'''עוזרים לענייני חקיקה''' תפקידם לעסוק בהכנת הצעות חוק ותיקוני חקיקה, סיוע בגיבוש מסמכי עמדה וניהול מדיניות, כתיבת נאומים ואף לעיתיםלעתים לייצג את חבר הקונגרס בועדותבוועדות שהחבר אינו יכול להגיע אליהן ועוד.
 
'''אנשי השטח''' תפקידם המרכזי הוא שמירת הקשר עם ציבור הבוחרים שאותם חבר הקונגרס מייצג, טיפול בפניות הציבור וובקשות לסיוע ופתרון בעיות פרטיקולריות. לכן עבודתם שוכנת במחוזות הבחירה של אותו חבר קונגרס.
 
'''Research/Parlamentary Assistants'''- עוזרים אלו עסוקים יותר בניתוח ומחקר סוגיות הקשורות לעבודה הפרלמנטרית, הם בדרך כלל בעלי תואר שני ויותר. הבכירים שבהם אף ממונים על הקשר עם חברי שדולות, תקשורת ועם המפלגה.
ישנם, גם עוזרים פרלמנטרים שאינם מועסקים בשכר,הן במחוזות והן בפרלמנט. הם בעיקר סטודנטים מאנגליה, ומקבלים מספר הטבות כגון חניה, טלפון וכדו'וכדומה אך אין מעמדם שווה למעמדם של שאר העוזרים המצוייניםהמצוינים לעיל.
 
== העוזר הפרלמנטרי בגרמניה==
'''הבונדסטג'''- החברים בו מחזיקים בעוזרים פרלמנטרים מתוקף תפידם כחברי פרלמנט.
 
תפקידם הוא לסייע בכל הקשור לעבודה הפרלמנטרית עצמה, סוג עבודה זו נקבעת על ידי חבר הפרלמנט אשר בוחר את עוזריו על פי שיקוליו וצרכיו האישיים, הם יכולים להחליט אם הם מעוניינים בפקידים, מזכירות, אנשי מחקר וכדו'וכדומה. וחוזה העבודה שלהם מוא יהנו אישי ין העוזר וחבר הפרלמנט.
 
== העוזר הפרלמנטרי בפינלנד ==
271,876

עריכות