לדלג לתוכן

דורון סבג: הבדלי גרסאות

נוספו 2,922 בתים ,  לפני 13 שנים
אין תקציר עריכה
מ (מיון רגיל)
'''דורון סבג''' נולד בקיבוץ גינוסר, הוא בעלייסד את חברת ORS עם אביו גבריאל סבג. הוא יו"ר והבעלים של חברת ORS, אחת מחברות כוחמשאבי האדםהאנוש הגדולות ב[[ישראל]], ואחד מאספני ה[[אמנות]] הגדולים בישראל. סבג כיהן כיו"ר [[המועצה לתרבות ואמנות]] של [[משרד החינוך]].
 
==כוח אדם==
בין לקוחות החברה [[סלקום]], [[בנק הפועלים]], [[בזק]] ו[[משרד הביטחון]]. מחזור החברה עומד על כ600 מיליון ש"ח בשנה.
 
לדורון 3 בנות מנישואיו הראשונים, סיווןסיון-במאית סרטים, מעיין- מומחית בדיקור סיני ומאי-שחקנית, זמרת.
 
==דורון סבג האספן==
 
בשנת 2006 התקיימה בגלריה '''מנשר''' תערוכה ביקורתית בשם '''דורון''' שנקראה על שם דורון סבג ודרכו בחנה את הקשר בין אמנות וניצול עובדים בישראל.
 
בשנת 2008 התקיימה במוזיאון תל אביב תערוכה בשם "התרוקנות". תערוכת הנושא "התרוקנות" שהתגבשה מתוך אוסף האמנות של דורון סבג, מבקשת לבחון את המשמעות רבת-הפנים של מושג ההתרוקנות באמנות ובתרבות. התערוכה מציגה עבודות מגוונות ביותר למבט ראשון, לא רק מבחינת המדיום אלא גם מבחינה תימטית. אולם מבט מקרוב מגלה שהן כולן מוגדרות על-ידי רִיק או העדר, מצב הרה-חשיבות להבנת העבודה ולעצם ההתייחסות אליה.בתערוכה כ-80 עבודות, של אמנים ישראלים ובינלאומיים, מהבולטים באמנות העכשווית, ביניהם: דמיאן הרסט, ג'ייק ודינוס צ'פמן, גילברט וג'ורג', מיכל רובנר, סיגלית לנדאו, מונה חאטום, סינדי שרמן, וולפגנג טילמנס, פול מקרתי, דגנית ברסט וקבוצת aes+f.התערוכה "התרוקנות" מבקשת להציג מגמה מרכזית המסתמנת ברכישות של השנים האחרונות לאוסף דורון סבג. אוסף אמנות זה, לאחר כ15- שנות איסוף, הוא בסופו של דבר גוף אמורפי, הנמצא בהתהוות מתמדת ללא התחלה או סוף נראים לעין. לאן מכוון מעשה האספנות של סבג? מבטו האספני אינו מופנה לאחור, מתוך עמדה שאפשר לכנותה היסטורית, שעל פיה האספן חותר להשיג רצפים כרונולוגיים של עבודות המשקפים תהליכים אמנותיים בעבר. תחת זאת נראה כי בפעילותו אספנית הוא מבקש לאחוז – ולו גם לרגע, תוך כדי חיפוש וזיהוי בלתי פוסקים – בתמונת ההווה. בעבודת האמנות גלומה מבחינתו, באופן חמקמק, תמצית תקופתנו. אספנות מסוג זה אינה מדגישה אפוא את עצם ההחזקה והצבירה של עבודות, אלא את אפשרות ההמְשגה של המציאות העכשווית באמצעות האוסף.
אוצרות: נילי גורן; איה לוריא החל מ-20.3.08 .
 
אהבתו של דורון סבג לאומנות התחילה עוד בצעירותו, כאשר התחיל את דרכו כאספן ברכישת עבודות ליטוגרפיה
 
 
 
 
 
 
==קישורים חיצוניים==
*[http://www.ors.co.il אתר ORS]<gallery>
תמונה:PictureFileName.jpg|כיתוב תמונה
תמונה:PictureFileName.jpg|כיתוב תמונה
</gallery>
*[http://www.doronexhibition.com התערוכה דורון]
 
2

עריכות