לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "יחידות השיטור הימי"

עדכון שם ערך
(עדכון)
(עדכון שם ערך)
#הפניה [[יחידות השיטור הימי]]
'''יחידות השיטור [[ים|הימי]]''' הינן יחידות משטרה הקיימות במתקנים הימיים האזרחיים העיקריים במדינת ישראל, ומהוות חלק מ[[משטרת ישראל]]. עיקר ייעודה הוא שמירת הסדר הציבורי וטיפול בעבירות פליליות המתבצעות לאורך חופיה של [[ישראל]] וכן ב[[אגם]] [[הכנרת]].
 
עד ל-[[1977]] נקראה יחידת השיטור הימי "יחידת משמר החופים", מתוקף תפקידה דאז כאחראית על משמר החופים של מדינת ישראל. בשנת 1977 קיבלה ממשלת ישראל החלטה להטיל את האחריות הביטחונית להגנת החופים על [[חיל הים הישראלי|חיל הים]], בעוד שעל המשטרה הוטלה האחריות לשמירה על הסדר הציבורי וטיפול ב[[עבירה פלילית|עבירות פליליות]]. כך, הוקמה יחידת השיטור הימי של משטרת ישראל.
 
מחוץ לתפקידיה כאחראית על שמירת הסדר הציבורי לאורך חופי ישראל, אחראית יחידת השיטור על ביצוע פעולות הצלה בים בעת הצורך, אכיפת ה[[חוק]] בעיקר באשר לתפעול [[כלי שיט]] קטנים, מניעת כניסה לישראל בכלי שיט קטנים וכן אכיפת חובת הרישוי על כלי שיט ומפעיליהם בישראל.
 
במשטרת ישראל קיימות יחידות שיטור ימי בבסיסים הבאים: [[עכו]], [[חיפה]], [[תל אביב]], [[אשקלון]], [[אילת]] וכן באגם ה[[ים כנרת|כנרת]]. יחידות השיטור הימי כפופות למחוז או למרחב בהן הן נמצאות. מקצועית, כולן כפופות למדור שיטור ימי במטה הארצי, שאליו כפופה גם יחידת התחזוקה.
ביחידת השיטור הימי מופעלים כלי שיט מסוגים שונים בהם [http://www.photolight.co.il/show_photo/author3434/120952.html] ספינות שני מנועים המיועדות לשהות ארוכה בים ווכן ספינות בעלות [[מנוע]] אחד המיועדות לשיט בקרבת החוף. לצורך פעילות הצלה מתפעלת יחידת השיטור הימי מספר [[סירת גומי|סירות גומי]] וב[[קיץ]] היא אף מפעילה [[אופנוע ים|אופנועי ים]].
[[קטגוריה: משטרת ישראל]]
 
== קישורים חיצוניים ==
* [http://www.police.gov.il/mehozot/agafKehila/HitnadvitMishez/Pages/yami2.aspx דף יחידות השיטור הימי באתר משטרת ישראל]
משתמש אלמוני