לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "פרש (מקצוע)"

נוספו 678 בתים ,  לפני 12 שנים
מ
ויקיזציה
(דף חדש: '''פרשים''' - פרש זהו אדם הרוכב על סוסים, בעולם כיום מתקיימים תחרויות של פרשים ואף קיימים הימורים חוקיים ...)
 
מ (ויקיזציה)
'''פרש''' הוא אדם שמקצועו הוא רכיבה על [[סוס הבית|סוסים]].
'''פרשים''' - פרש זהו אדם הרוכב על סוסים, בעולם כיום מתקיימים תחרויות של פרשים ואף קיימים הימורים חוקיים במדינות מסויימות.
 
במשטרת ישראל ובשירות בתי הסוהר קיימים יחידות של פרשים.
== פרשי מרוצים ==
הפרשים של משטרת ישראל יוצאים לפעילות בעיקר באזורים כפריים, קיבוצים ובחופי הים.
 
יחידות הפרשים פועלות בארועי הפגנות,ריסון ופיזור קהל רב. לסוסים אשר בשירות המשטרה יש מראה גדול ומאיים אשר מרתיע עבריינים מלנסות ולהתחכך בשוטרים.
'''פרשים''' - פרש זהו אדם הרוכב על סוסים, בעולם כיום מתקיימים תחרויות של פרשים ואף קיימים [[הימורים]] חוקיים במדינות מסויימות. ישנם שני סוגי תחרויות:
'''באירועי עמונה''' - '''השתמשו השוטרים בחיל הפרשים, ואלו עזרו להם בריסון הקהל ובפיזורו.'''
* תחרות פרשים בה הפרש מפגין את מיומנותו ושליטתו בסוס על ידי רכיבה במסלול ודילוג מעל מכשולים.
* [[מרוץ סוסים|מרוצי סוסים]] - תחרות בה המטרה היא להשלים מספר הקפות בזמן הקצר ביותר, תוך התחרות בסוסים אחרים.
 
== פרשי משטרה ==
 
במשטרתב[[משטרת ישראל]] ובשירותוב[[שירות בתי הסוהר]] קיימים יחידות של פרשים.
 
הפרשים של משטרת ישראל יוצאים לפעילות בעיקר באזורים כפריים, קיבוצים ובחופי הים. יחידות הפרשים פועלות בארועי [[הפגנות]], ריסון ופיזור קהל רב. לסוסים אשר בשירות המשטרה יש מראה גדול ומאיים אשר מרתיע עבריינים מלנסות ולהתחכך בשוטרים. באירועי [[עמונה]] השתמשו השוטרים בחיל הפרשים, ואלו עזרו להם בריסון הקהל ובפיזורו. כנגד השוטרים נטען שהם השתמשו בסוסים לרמוס מפגינים.
'''לסוסים אשר בחיל הפרשים של משטרת ישראל יש הגנה בחוק אשר תקיפתן שוות ערך לתקיפת שוטר מן המניין.''' הפרשים מצויידים ב[[אלה משטרתית]], בסרבלים שחורים חסיני אש, [[קסדה|קסדת ראש]] עם ריפוד עור בצוואר להגנה מפני תקיפות לא רצויות מאחור, ומגיני גוף אשר מונעים מהם מלהיחבל מתקיפות של גורמים עויינים, תיק גב אשר מכיל בתוכו את תכולת השוטר לרוב תיק פעילות ומתקן מים עם צינור לפה אשר מקל על הפרש בשתייה כאשר שתי ידיו על המושכות.
 
הפרשים מצויידים באלה משטרתית,בסרבלים שחורים חסיני אש, קסדת ראש עם ריפוד עור בצוואר להגנה מפני תקיפות לא רצויות מאחור, ומגיני גוף אשר מונעים מהם מלהיחבל מתקיפות של גורמים עויינים,תיק גב אשר מכיל בתוכו את תכולת השוטר לרוב תיק פעילות ומתקן מים עם צינור לפה אשר מקל על הפרש בשתייה כאשר שתי ידיו על המושכות.
[[קטגוריה:מקצועות]]
[[קטגוריה:משטרת ישראל]]