לדלג לתוכן

תעודת חוגר: הבדלים בין גרסאות

נוספו 361 בתים ,  לפני 12 שנים
מ
אין תקציר עריכה
מ (קישורים פנימיים, הגהה)
מ
{{הבהרת חשיבות עם זמן|זמן=24.03.2009}}
 
'''תעודת חוגר''' הינההיא [[תעודה מזהה|תעודה]] אותה חייבהמונפקת בנשיאה כללכל חייל [[שירות סדיר|סדיר]] ב[[צה"ל]] (כפיעם שרשוםגיוסו, עלוהוא גביחייב התעודה:לשאת אותה כל עוד הוא "חוגר בשירותב[[שירות הסדיר")סדיר]]. לקצין מוחלפת תעודת החוגר ב'''תעודת קצין'''.
תעודת החוגר מכילה פרטים אישיים דוגמת שם ואף פרטים פיזיים דוגמת גובה.
 
תעודת החוגר מכילה פרטים אישיים דוגמת שם ו[[מספר אישי]] ואף פרטים פיזיים דוגמתכדוגמת [[גובה]], וכן תמונתו של החייל, שצולמה עם גיוסו.
== שימוש ==
 
תעודת החוגר מקנה לחיילי צה"ל הטבות שונות. ההטבה העיקרית היא שכל הנושא תעודת חוגר ו/או הלובש מדים תקניים רשאי לנסוע ללא תשלום בתחבורה הציבורית – אוטובוסים ורכבות. "מועדון יותר" של [[האגודה למען החייל]] מעניק הטבות בעת קנייה בחנויות מסויימות ובעת מתן שירותים מסויימים לנושאי תעודה זו.
תעודת החוגר הנוכחית היא כרטיס פלסטיק, בגודל דומה לזה של [[כרטיס אשראי]]. בעבר הייתה תעודת החוגר בדמות פנקס בן דפים אחדים.
 
קיימת גם תעודת צוער למשתתפי קד"צ (קדם צבאי).
 
== שימוש ==
תעודת החוגר מקנה לחיילי צה"ל הטבות שונות. ההטבה העיקרית היא שכל הנושא תעודת חוגר ו/או הלובש מדים תקניים רשאי לנסוע ללא תשלום בתחבורה הציבורית – אוטובוסים ורכבות. "מועדון יותר" של [[האגודה למען החייל]] מעניק הטבות בעת קנייה בחנויות מסויימותמסוימות ובעת מתן שירותים מסויימיםמסוימים לנושאי תעודה זו.
 
[[קטגוריה:צה"ל]]