לדלג לתוכן

השומרים (סרט) – הבדלי גרסאות

נוספו 2,309 בתים ,  לפני 13 שנים
הרחבה
(הגהה, הרחבה)
(הרחבה)
{{בעבודה}}
{{סרט
| תמונה=[[תמונה:Watchmen Poster Israel.jpg‏|250px]]
עם זאת, דן מתחיל לחשוד בנעשה.
 
בהלוויתו של הקומיקאי, הגיבורים נזכרים שבעבר הקומיקאי היה בעל השפעה אדירה עליהם. הקומיקאי היה סוג של מנהיג ל"שומרים", מאחר והוא הגיבור הוותיק ביותר, ומאחר והוא היה בעבר חבר בקבוצת גיבורים שונהקודמת ב-1940, "אנשי הדקה", שבה הייתה חברה גם אמא של לורי. הקומיקאי, כך מתגלה, אינו גיבור טיפוסי: הוא ניסה לאנוס את אמא של לורי, רצח עשרות בני אדם, רצח אנשים חסרי פשע, בז לבני אדם, ואף מכל נהנה מכל זה. הקומיקאי רואה את העולם בדרכו הצינית; הוא מאמין שהשומרים קיימים בכדי להגן על בני האדם מעצמם, ושבני האדם הם רשעים מטבעם.
 
מעט לאחר מכן, לורי נוטשת את חברה, ד"ר מנהטן, מאחר והוא שקוע בעבודתו ואינו שם לב אליה כלל. היא מאשימה אותו, כמו רבים לפניה, כי הוא מבין איך כל דבר ביקום עובד מלבד בני אדם, שכלל אינם מעניינים אותו.
רורשאך ממשיך בחקירה שלו, דבר שמוביל אותו לאויב מר מהעבר של בלייק, מולוך. אך במהרה רורשאך מגלה שאפילו לנבלים יש חיים לאחר מכן, מולוך פרש מחיי הפשע ומצא עבודה בעזרת חברת "פירמידה" וכעת הוא גוסס מסרטן. מולוך מספר לרורשאך שבלייק ביקר אותו כשהיה שיכור, ובכה באומרו כי מולוך הוא אולי הדבר הכי קרוב לחבר. רורשאך כעת מבין עד כמה עצוב ובודד היה בלייק. בביקורו השני אצל מולוך, הוא מוצא אותו מת. רורשאך נתפס על ידי המשטרה, לאחר שהופלל ברצח מולוך.
 
רורשאך מגיע לבית הכלא, שם הוא מגלה שהוא מוקף באויביו אשר רוצים במותו, מאחר הכניס אותם לכלא. למרות הניסיונות השונים של האסירים להרוג את רורשאך, הוא מצליח להמלט מכל ניסיון שכזה, ואף להכות אותם עד מוות. באותו הרגע מתגלה עברו המר של רורשאך. בעבר רורשאך חקר מקרה של חטיפה של ילדה קטנה, החקירה מובילה אותו לגבר שככל הנראה האכיל את הכלבים שלו בילדה. רורשאך לא מצליח לשלוט בזעמו, כשהוא קולט שיש משהו ממש לא בסדר עם המין האנושי, ורוצח את הגבר באכזריות. הקיוםשהותו של רורשאך בכלא גורםגורמת לאסירים לפתוח במרד ובמהומות. דן ולורי מגיעים לבית הכלא בכדי לחלץ את רורשאך, לאחר שהם קולטים כי אמת בדבריו של רורשאך, ומישהו מנסה לחולל מלחמה גרעינית. השלושה מצליחים לברוח מבית הכלא.
 
במאדים, ד"ר מנהטן מבין שמישהו סידר אותו, והוא חוזר לכדור הארץ. הוא לוקח את לורי למאדים ואומר לה שיותר לא אכפת לו מהאנושות. מנהטן אומר שהוא ראה את העתיד, ובקרוב מאוד המין האנושי יספוג קטסטרופה ענקית. לורי מבקשת שמנהאטן ימנע את ההרס הזה, אך הוא מסרב. מנהאטן משתמש בכוחותיו, ורואה את עברה של לורי. השניים מגלים שלמרות שהקומיקאי ניסה לאנוס את אמא של לורי, סלי ג'ופיטר, השניים בכל זאת התאהבו וילדו את לורי. הגילוי המסעיר שהקומיקאי הוא בעצם אביה של לורי, גורם לה לקרוס. רק אז הם מגלים שמישהו שיבש את יכולת חיזוי העתיד של מנהטן, ויצר קנוניה כדי להרחיק את מנהטן מכדור הארץ.
עיתונאי זועם על כך שבגלל סוף המלחמה, אין לו על מה לכתוב. אך אז נמצא היומן של רורשאך.
{{סוף פרטי עלילה}}
 
==דמויות==
===רורשאך==
מגולם על ידי ג'קי ארל היילי.
רורשאך נולד לאם [[יצאנית]] שהצהירה בילדותו בפניו כי הייתה צריכה לעבור הפלה.
בעבר רורשאך חקר מקרה של חטיפה של ילדה קטנה. החקירה הובילה אותו לגבר שביתר את גופתה והאכיל את הכלבים שלו בילדה. רורשאך לא מצליח לשלוט בזעמו, כשהוא קולט שמשהו ממש לא בסדר עם המין האנושי, ורוצח את הגבר באכזריות.
רורשאך הוא אלים ואינו בוחל באמצעים בחקירותיו.
מרבית הסיפור מסופר דרך עיניו באמצעות רישומיו ביומנו.
 
===דניאל דרייברג===
מגולם על ידי פטריק ווילסון.
דן הוא בנו של בנקאי וירש את הונו. הוא החליט לעסוק במלחמה בפשע במקום ללכת בעקבות אביו.
הוא הקדיש את זמנו וממונו לפיתוח טכנולוגיות כגון משקפיים בעלות בפקטרום רחב יותר, והארכימדס- כלי התעופה המשמש את הגיבורים. הוא מוכר גם כ"ינשוף הלילה".
 
===דוקטור מנהטן===
מגולם על ידי בילי קרודופ.
דוקטור מנהטן הוא השומר היחיד בעל כוחות על.
בעבר היה ד"ר ג'ון אוסטרמן ויצא עם הפיסיקאית ג'ני סלייטר. בעקבות תאונה במתקן מחקר הפך לעל-אדם בעל יכולת שליטה במרחב ובחומרים, ובעל הבנה של הזמן.
הוא התברג במערכת הבטחון האמריקנית והיווה גורם מפתח בניצחון ארצו במלחמת וייטנאם.
בהמשך נטש את חברתו לטובת לורי.
 
===לורי ג'ופיטר===
מגולמת על ידי מאלין אקרמן
ממשיכה את דרכה של אמא ונקראת גם "סילק ספקטר".
היא יוצאת עם ד"ר מנהטן ובהמשך נוטשת אותו לטובת דן.
 
===אדריאן וייט===
מגולם על ידי מת'יו גוד.
היה בעברו גיבור העל אוזימנדיאס ובהמשך חשף את זהותו לציבור. הוא נחשב לאחד האנשים החכמים בעולם.
אדריאן חברה גדולה והוא מנסה למצוא תחליף לדלקים מוצקים מתוך כוונה למנוע את התפרצות המלחמה הקרה בדרך זו.
הוא שואב את השראתו מ[[אלכסנדר הגדול]] ומ[[רעמסס השני]].
 
==קישורים חיצוניים==
253

עריכות