לדלג לתוכן

PCI Express – הבדלי גרסאות

נוספו 162 בתים ,  לפני 13 שנים
מ
עיצוב ההקדמה
מ (עיצוב ההקדמה)
| אפיק חיצוני = תלוי בסוג האפיק
}}
'''PCI Express''', בקיצור רשמי '''PCI-E''' או '''PCIe''' (בזמן הפיתוח נקרא '''3GIO''', [[ראשי תיבות]] ב[[אנגלית]] של "דור שלישי של קלט/פלט"), הוא מימושממשק חדשחיבור של אפיקרכיבים ה־[[PCI]],היקפיים אשר משתמש באותם עקרונותעל [[תכנות]]לוח ותקניאם|לוח [[תקשורתהאם]], אך מתבסס על מערכתשל [[תקשורתמחשב טורית]]אישי|מחשבים מהירה הרבה יותר. הוא נתמך בעיקר על ידי [[אינטל]], אשר החלו לעבוד על התקן כפרויקט Arapaho, לאחר נטישת מערכת ה־[[InfiniBandאישיים]].
 
PCI Express הוא מימוש חדש של אפיק ה־[[PCI]], אשר משתמש באותם עקרונות [[תכנות]] ותקני [[תקשורת]], אך מתבסס על מערכת [[תקשורת טורית]] מהירה הרבה יותר. הוא נתמך בעיקר על ידי [[אינטל]], אשר החלו לעבוד על התקן כפרויקט Arapaho, לאחר נטישת מערכת ה־[[InfiniBand]].
 
PCI Express מיועד לשימוש כאפיק מקומי בלבד. כיוון שהוא מתבסס על מערכת PCI הקיימת, כרטיסים ומערכות יכולים להיות מוסבים ל־PCI Express על ידי שינוי ברובד הפיזי בלבד – מערכות קיימות יכולות להיות מורצות על PCI Express בצורה שקופה. המהירויות הגבוהות יותר על ה־PCI Express מאפשרות להחליף כמעט את כל האפיקים הפנימיים, כולל [[AGP]] ו־PCI, כמו כן קיים בקר PCI Express יחיד אשר מדבר עם כל ההתקנים החיצוניים, בניגוד לפתרון הנוכחי במכונות הקיימות (פתרון ה־[[Northbridge]]/[[Southbridge]]).
2,465

עריכות