לדלג לתוכן

תפריט ניווט

הבדלים בין גרסאות בדף "נווה שאנן (תל אביב)"

אין תקציר עריכה
ב-[[1963]] החל להתגבש פרויקט יזמי אחר מדרום לשכונה,הידוע כיום כמתחם [[התחנה המרכזית החדשה בתל אביב]]. מבנה התחנה נמצא על קרקעות שנקנו באותו זמן על ידי היזם [[אריה פילץ]], אשר היה נחוש לנצל את זכויות הבנייה המגיעות לו ולהקים שם טרמינל אוטובוסים בינעירוני,ללא כל התחשבות במצב הסביבה וטובת תושבי המקום.
 
בניית התחנה,אשר תוכננה על ידי האדריכל [[רם כרמי]],הסתיימה ב-[[1993]],כאשר האזור כולו התדרדר בשל חילופי אוכלוסייה,התבלות המבנים הקיימים באזור והזנחתם,ואי ההשקעה של העירייה בתשתיות ושירותים קהילתיים.כיום התחנה הפכה למוקד אזורי,אשר קיבל גוון רב-תרבותי ומשרת בעיקר את צרכיהם המסחריים של אוכלוסיית הזרים באזור.יחד עם זאת,מתחם ביאליק הפך כיום לאזור פשע,המשמש גם כמקום מפגש ל[[נרקומן|נרקומנים]] וחסרי בית.התחנה המרכזית הישנה הפכה גם היא לאזור כמעט נטוש,משום שכל תנועת האוטובוסים עברה לתחנה החדשה,ושטח התחנה הישנה הפך לחניון אוטובוסים ומכוניות.
 
בנוסף, השכונה עברה גם שינויים באופי האוכלוסייה. אם בשנותיה הראשונות של השכונה התושבים המייסדים היו ברובם בעלי מקצועות חופשיים,המתקשרים לתחומי מלאכה ובנייה,הרי שברבות השנים חלקם עזבו את האזור, או שהשכירו את השטחים והמבנים למשפחות אחרות, אשר באו ממעמד סוציו-אקונומי נמוך יותר. בשנים המאוחרות יותר האזור הפך לפחות אטרקטיבי בשל התופעות האורבניות השונות שצוינו לעיל, אשר התמקמו שם, והחל למשוך גורמי פשע, משפחות מעוטות יכולת, ו[[עובד זר|עובדים זרים]], בשל שכר הדירה הנמוך יחסית בעיר.בסוף [[שנות ה-90]] האזור קיבל עדנה מחודשת בדמות העובדים הזרים שהתיישבו בסביבה,ונתנו למקום גוון רב-תרבותי,אשר כיום נחלש בשל המדיניות לגרש את העובדים הזרים מישראל.
משתמש אלמוני