לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "ח'נית'"

נוספו 2 בתים ,  לפני 12 שנים
מ
תקלדה
מ (בוט מוסיף: pt:Khanith)
מ (תקלדה)
בעיר [[סוהרי]] ב[[עומאן]] מהווים הח'נית' כשני אחוזים מאוכלוסיית הגברים הבוגרים. חרף היותם גברים ולמרות שהם נושאים שמות גבריים, הם רואים עצמם כנשים. בתוקף תפקידם כמגדר השלישי הם יצרו מערכת חוקים חדשה אשר אינה יכולה לחול על גבר או על אישה. הם לובשים [[טוניקה (בגד)|טוניקה]] גברית המגיעה עד לקצה הקרסול, אך צמודה באזור המותניים וצבועה בצבע [[ורוד]]. נאסר עליהם להתלבש בבגדי נשים, מי שנתפס לבוש בבגדי נשים עלול להיענש ב[[מאסר]] וב[[ענישה גופנית#סוגים של ענישה גופנית|מלקות]]. במציאות שבהּ לגברים יש שיער קצר המסורק אחורה, ולנשים שיער ארוך המובא לקדמת הפנים, לח'נית' יש תספורת קארה המסורקת באלכסון הצידה. הם יכולים לדבר עם נשים ברחוב מבלי לסכן את שמה הטוב של האישה, בחתונות הם יושבים עם הנשים והם גם יכולים לראות פנים של אישה ללא ה"ניקאב" (כיסוי הראש שמשאיר רק עיניים גלויות). הם שמים בושם רב ואיפור והליכתם קצת מתנדנדת, כדי לנסות למשוך כמה שיותר תשומת לב. קולם הגבוה והבעות פניהם הנשיות נראות כאילו הם מנסים לחקות את ההתנהגות הנשית.
 
בטווח המגדרי שבין גבר לאישה, הח'נית' קרובים יותר לאישה מאשר לגבר, אך דבר זה נתון לבחירתם. לח'נית' מספר אפשרויות. אם הם בוחרים להחליט כי הם רוצים לחיות כגבר, עליהם להתחתן עם אישה ולהוכיח שהם יכולים לתפקד כגבר [[הטרוסקסואליות|הטרוסקסואלי]] בקיום [[יחסי מין]] עם הכלה. הנשים מעדיפות להתחתן עם מישהו שהיה ח'נית' בעברו, כיוון שהוא לוקח על עצמו את ה[[תפקידי מגדר|תפקיד המגדרי]] של האישה בבית. ח'נית' שאינם מתחתנים ונשארים ח'נית', מפסיקים עם זנות הגברים והיחסים ההומוסקסואליים ככל שהם מזדקנים. אז הם עוברים לקטגוריה של גברים זקנים, מה שיוצר סתירה, כי בהיותם ח'נית' הם רואים עצמם כנשים. ישנם ח'נית'ים הלוקחים על עצמם את תפקידו המגדרי של הגבר ואז שוב של האישה. מעבר זה מדגים גם את קבלת הח'נית' בתור ג'נדר שלישי במדינה ומלמד על חשיבות את החשיבות הח'נית' כגורם מתווך בין המינים, הממלא את הרווח שנוצר עקב ההבדל בניהםביניהם.
 
דוגמה נוספת למילוי הטווח ניתן למצוא בשני העיסוקים המרכזיים של הח'נית' (זנות גברית וניהול משק בית) האסורים גם על נשים וגם על גברים בעומאן. בעומאן, אישה אחראית על ניהול משק הבית אך אסור לה לעשות את זה בשביל תשלום. לכן, למרות היותה של עומאן חברה מוסלמית אדוקה, ישנה הבנה בצורך של הח'נית' למרות היותם סטייתם מהנורמה המוסלמית המקובלת.
8,018

עריכות