לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "דוד רזיאל"

נוספו 13 בתים ,  לפני 12 שנים
אין תקציר עריכה
‏‏<ref>‏[http://www.jwmww2.org/show_item.asp?levelId=58493&itemId=13&itemType=0&army_id=100041 עיראק], מוזיאון הלוחם היהודי‏</ref>, והוא בן 30. יעקב מרידור, סגנו, שב אל הארץ ועמד בראש הארגון במקומו.
 
רזיאל נטמן בעיראק בבית עלמין צבאי על ידי הבריטים. בני משפחתו ו[[משרד החוץ]] עשו מאמצים רבים להביא את ארונו של רזיאל לקבר ישראל, אולם רק בשנת [[1955]] הסכימה ממשלת עיראק לאפשר לבריטים להוציא את הארון מארצם, בתנאי שלא יובא לקבורה ב[[ישראל]] אלא ב[[קפריסין]], שהייתה אז [[מושבה]] בריטית. בספטמבר [[1960]], זמן קצר לאחר שקפריסין זכתה בעצמאות, פנה [[חבר הכנסת]] [[מנחם בגין]] אל נשיא הרפובליקה החדשה, ה[[ארכיהגמון]] [[מקאריוס השלישי]], בבקשה לאפשר את העברת הארון למדינת ישראל. הפנייה נענתה בחיוב וב-[[16 במרץ]] [[1961]] נערכה לדוד רזיאל הלווייה צבאית בהשתתפות המונים. ארונו של דוד רזיאל נטמן ב[[הר הרצל#בית הקברות הצבאי|בית-הקברות הצבאי בהר הרצל]] ב[[ירושלים]].
 
לאחר מותו של רזיאל הוענקה לו דרגת אלוף ב[[צה"ל]]. הרב [[צבי יהודה קוק]], לימים ראש [[ישיבת מרכז הרב]], ספד לו והשווה את דמותו לדמותו של [[דוד המלך]], בשילוב של עדינות רוחנית עם נחישות מלחמתית. על שמו נקרא היישוב [[רמת רזיאל]] שבהרי ירושלים, אותו הקימו יוצאי [[בית"ר]] וה[[אצ"ל]].
משתמש אלמוני