לדלג לתוכן

שעה טובה – הבדלי גרסאות

הוסרו 1,109 בתים ,  לפני 12 שנים
עריכה כללית
מ (מקטלג לעריכה)
(עריכה כללית)
'''שעה טובה''' הוא [[שבועון]] [[יהדות חרדית|חרדי]] המזוהה עם ה[[שמאל וימין בפוליטיקה|מפלגות הימיןימין]]. מרבה לבקר את העסקנים החרדים ומפרסם חדשות לבקרים חשיפות ותחקירים מהנעשה בקהילה החרדית.
{{עריכה|נושא=יהדות}}
'''שעה טובה''' הוא [[שבועון]] [[יהדות חרדית|חרדי]] המזוהה עם [[שמאל וימין בפוליטיקה|מפלגות הימין]]. מרבה לבקר את העסקנים החרדים ומפרסם חדשות לבקרים חשיפות ותחקירים מהנעשה בקהילה החרדית.
 
== היסטוריה ==
"שעה טובה", או בגלגולו הקודם [[עיתון]] "השבוע" נוסד בשנת [[1987]] על ידי המנהלים שלמנהלי השבועון החרדי "[[משפחה (שבועון)|משפחה]]", ועל ידיוביניהם העורך הראשון של העיתון (כיוםשעבר עורךלערוך השבועוןאת [["שעה טובה]])" - [[אשר צוקרמן]]. בגלגולו הראשון נקרא "השבוע".
 
העיתון "משפחה" במקור היה במתכונת של דו-ירחון, היוצא אחת לחדשיים או לקראת החגים., אולם בתקופה מאוחרת יותר, נהפךהפך העיתון ל[[שבועון]] ונקרא בשעתו "השבוע של משפחה". בשבועות הראשונים החל העיתון לצאת במתכונת שבועית, ואנשי צוותו התפצלו לשני שבועונים מתחרים: "משפחה" ו"השבוע". [[מ. ארבל]], שכתב רבי המכר "קשר גורדי" ו"בלתי הפיך", פירסם את ספריו בהמשכים בעיתון. מאז שנת [[2000]] מתפרסמים בו סיפורי מתח בהמשכים מאת הסופר [[נחמן גרשונוביץ]].
אולם כבר בשבועות הראשונים שהפך למתכונת שבועית, נפרדו אנשי צוות העיתון והפכו אותו לשני שבועונים מתחרים, כשהאחד משאיר את השם המקורי "משפחה" והשני מחליף את השם לעיתון "השבוע".
העיתון המשיך לצאת לאור ואף הרחיב את תפוצתו. לדברי המו"ל, נחשב העיתון לאחד המגזינים הנפוצים ביותר בציבור החרדי בכל העולם, ובפרט בשנות התשעים.
 
ב-[[2003]] נאלץ עורך העיתון להתפטר, וזאת לאחר שפרסם כתבות בגנות [[חסידות גור]]. בעקבות התפטרותו חדל העיתון לצאת לאור, ולאחר זמן הופיע בשם החדש "שעה טובה". למרות השם החדש, ברור לכל שמדובר באותו עיתון - צורתו החיצונית נותרה כשהיתה, כמו גם כותביו ובעלי הטורים באותו הסגנון שהתחיל כבר משנת [[1987]] כשהיה רק "דו ירחון" בשם "משפחה".{{מקור}}
[[מ. ארבל]], סופר רבי המכר "קשר גורדי" ו"בלתי הפיך", בחר אף לפרסם את ספריו בהמשכים מעל-גבי העיתון. מאז שנת [[2000]] מתפרסמים בו סיפורי מתח בהמשכים מאת הסופר [[נחמן גרשונוביץ]].
 
במחצית שנת [[2007]] נרכש העיתון על ידי אשר דויטש, איש עסקים חסידי צעיר, ואשר צוקרמן, המשמש גם כעורך -עמית וככותב טור, בו. זמן קצר לאחר מכן מינו את אהרן קליגר כסמנכ'"ל, שמינף את העיתון תוך זמן קצר .לאחרולאחר מספר חודשים הצטרף העיתונאי [[דוד זאב רוטנברג]] כיועץ תוכן וכאחראי על השבועון.
עורכו נאלץ להתפטר ב-[[2003]] בעקבות סכסוך חריף עם [[חסידות גור|חסידי גור]] לאחר שפרסם כתבות בגנותם. בעקבות התפטרותו חדל העיתון לצאת לאור ולאחר זמן הופיע בשם החדש "שעה טובה".
למרות השם החדש, ברור לכל שמדובר באותו עיתון - צורתו החיצונית נותרה כשהיתה, כמו גם כותביו ובעלי הטורים באותו הסגנון שהתחיל כבר משנת [[1987]] כשהיה רק "דו ירחון" בשם "משפחה".
 
במחצית שנת [[2008]] העיתון נקלע לקשיים כלכליים, ואיש העסקים יואל ערבליך קנה את חלקו של אשר דויטש בעיתון, והצליח לשקם אותו מבחינה כלכלית.
במחצית שנת [[2007]] נרכש העיתון על ידי אשר דויטש, איש עסקים חסידי צעיר, ואשר צוקרמן המשמש גם כעורך עמית וככותב טור, זמן קצר לאחר מכן מינו את אהרן קליגר כסמנכ'ל שמינף את העיתון תוך זמן קצר .לאחר מספר חודשים הצטרף העיתונאי [[דוד זאב רוטנברג]] כיועץ תוכן וכאחראי על השבועון.
 
== מבנה העיתון ==
במחצית שנת [[2008]] קנה יואל ערבליך, איש עסקים מוכר, את חלקו של אשר דויטש בעיתון, לאחר שהעיתון כמעט הגיע לכדי פשיטת רגל, זמן קצר אחר כך התחיל העיתון להיות מוכר לציבור.
* '''חדשות שעה טובה''' - מכיל ידיעות חדשותיות חרדיות וכלליות, כתבות וטורים.
* '''ששה ימים''' - מוסף אקטואליה נספח לעיתון החדשות,. מכיל טורים פוליטיים, פרשנות, ראיונות וציטוטי מאמרים המופיעים בעיתונות הכללית אודות המגזר החרדי.
* '''שעה טובה בבית''' - מוסף למשפחה, מכיל כתבות על רפואה, חינוך, עיצוב ומטבח. מיועד בעיקר לנשים.
* '''שעה טובה לילדים''' - מוסף מנוקד לילדים.
* '''שעה טובה במטבח''' - מוסף שמופיע בעיקר בחגים, ובו מתכונים המתאימים לאותו חג.
בחגים* ב[[חג]]ים, מנפק העיתון מוספי חג.
 
== בין הכותבים ==
* אריה ארליך - (כתב צעיר) ראיונות וכתבות בעלי זיקה למוטיבים יהודיים.
* איתמר שנדרופי - (תושב ביתר עילית) נושאים חברתיים בציבור החרדי וחדשות ביתר-עילית.
* יוסף מוזסון - (משתייך לחסידות גור) ידיעות כלכליות.
* ריקי שושן - (אמריקנית במוצאה) עורכת מדור "חדשות ארצות הברית".
* חיים טויב - (אברך ליטאי) מאמרים מן החצר האחורית של הפוליטיקה החרדית והכללית.
* אלי זלמנוביץ - (שימש בעברו כעוזר פרלמנטרי בכנסת) פרשנות ופוליטיקה.
* א. ארצי (שם העט של אשר צוקרמן) - כתב חדשותיחדשות ופוליטיופוליטיקה.
* אברהם שקולניק - כתב מגזין.
* אסתר אור - כתבת מגזין.
* שלום פרוינד - כתב טכנולוגיה.
* נחום ברנשטיין - כתב צרכנות.
* נחמן וייס - (פעיל בחסידות ברסלב וב'ועד שוכני שומרון') כתב וצלם המערכת.
 
== מבנה העיתון ==
'''חדשות שעה טובה''' - מכיל ידיעות חדשותיות חרדיות וכלליות, כתבות וטורים.
 
'''ששה ימים''' - מוסף אקטואליה נספח לעיתון החדשות, מכיל טורים פוליטיים, פרשנות, ראיונות וציטוטי מאמרים המופיעים בעיתונות הכללית אודות המגזר החרדי.
 
'''שעה טובה בבית''' - מוסף למשפחה, מכיל כתבות על רפואה, חינוך, עיצוב ומטבח. מיועד בעיקר לנשים.
 
'''שעה טובה לילדים''' - מוסף מנוקד לילדים, מכיל סיפורים, מאמרים על עולם החי והצומח, קומיקס, וכן אתגרי חשיבה.
 
'''שעה טובה במטבח''' - מוסף שמופיע בעיקר בחגים, ובו מתכונים המתאימים לאותו חג.
 
בחגים, מנפק העיתון מוספי חג.
 
== קישורים חיצוניים ==