לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "יורי השני, נסיך ולדימיר"

:Check_Wikipedia
מ
(:Check_Wikipedia)
|תפקיד9=
}}
'''יורי השני''' (ב[[רוסית]]: '''Юрий'''{{כ}} [[26 בנובמבר]] [[1188]] - [[4 במרץ]] [[1238]]) ( ב[[רוסית]]: '''Юрий''') בנו של [[וסבולוד הקן הגדול]] היה [[נסיך ולדימיר]] בתקופת פלישת המונגולים.
 
יורי היה צעיר מאחמאחיו קונסטנטין, אך בשנת [[1212]] בהתאם להחלטת אביו הורישירש אותו כנסיך ולדימיר. כתוצאה מכךמאחר שהדבר לא היה בהתאם לכללי העברת השלטון החלהתחולל מאבק בין האחים שהסתיים בניצחוןבניצחונו של קונסטנטין בקרב ליפיצק בשנת [[1216]]. לאחר הקרב קונסטנטין הפך להיות נסיך ולדימיר, ויורי קיבלהפך תפקיד נסיךלנסיך רוסטוב וירוסלאבל. עם פטירת קונסטנטין בשנת [[1216]] יורי חזר ל[[ולדימיר]] בתור נסיך.
 
בשנת [[1220]] הוא ניהל מערכה צבאית מוצלחת נגד ה[[בולגריה של הוולגה]]. במטרה לחזק את הגבול הוא יסד את העיר [[ניזני נובגורוד]] בשנת [[1221]].
[[תמונה:Rus de Kiev en 1237.png|ימין|ממוזער|הנסיכויות הרוסיות בשנת 1237 - נסיכות ולדימיר בסגול בצפון-מזרח |250px]]
 
====פלישת המונגולים====
בדצמבר [[1237]] החלה פלישת המונגולים לרוסיה. בהנהגת [[באטו חאן]] הם התקדמו דרך [[ריאזן]], [[קולומנה]] ו[[מוסקבה]] לכיוון [[ולדימיר]]. בקרב ליד קולומנה הכוחות הרוסים הובסו והבןובנו הבכור של יורי נהרג במהלך הקרב. ב-[[3 בפברואר]] החל מצור על ולדימיר. לאחר 8 ימי מצור העיר נפלה לידי המונגולים. רוב בני משפחת הנסיך נהרגו. ב-[[4 במרץ]] [[1238]] התרחש קרב נוסף על נהר סיט. במהלך קרב זה יורי נהרג. לאחר מספר ימים הגופה שלוגופתו הועברה לרוסטוב. בשנת [[1240]] הוא נקבר בקתדרלה בולדימיר.
 
====משפחתו====
הוא היה נשוי לאגפיה, בת נסיכת צ'רניגוב. נהרגה בזמן מצורהמצור על ולדימיר
 
היו להם 5 ילדים:
4,771

עריכות