לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "עוזר פרלמנטרי"

מ
== העוזר הפרלמנטרי בבריטניה==
 
הפרלמנט של בריטניה מורכב משני בתים: [[בית הלורדים]] ו[[בית הנבחרים הבריטי|בית הנבחרים]]. עוזריהם של חברי בית הלורדים מועסקים על בסיס חוזר אישי אצל הלורדים עצמם או אצל מפלגותיהם. אולם, הבית המחוקק הוא בית הנבחרים ואף שם חוזה ההעסקה הוא בין חבר פרלמנט לבין עוזרו.
 
בבריטניה ישנם סוגים שונים של עוזרים פרלמנטרים:
 
'''Office Managers Senior& Junior Secretaries''' - תפקידם הוא תפקיד אדמיניסטרטיבי במהותו, ניהול שוטף של המשרד, תכתובות עם גורמי חוץ וניהול יומנו של חבר הפרלמנט.
 
'''Caseworkers''' - אחראים על הקשר בין חבר הפרלמנט לבין ציבור בוחריו, מתן מידע, ייעוץ וסיוע בנושאים כלכליםכלכליים וחברתיים תוך תיאום עם כלל הרשויות, במטרה לפטור בעיות פרטניות.
 
'''Research/Parlamentary Assistants''' - עוזרים אלו עסוקים יותרעוסקים בניתוח ומחקר סוגיות הקשורות לעבודה הפרלמנטרית,. הם בדרך כלל בעלי תואר שני ויותר. הבכירים שבהם אף ממונים על הקשר עם חברי שדולות, תקשורת ועם המפלגה.
ישנם, גם עוזרים פרלמנטרים שאינם מועסקים בשכר, הן במחוזות והן בפרלמנט. הם בעיקר סטודנטים מאנגליה, ומקבלים מספר הטבות כגון חניה, טלפון וכדומה אך אין מעמדם שווה למעמדם של שאר העוזרים המצוינים לעיל.
 
== העוזר הפרלמנטרי בגרמניה==