הבדלים בין גרסאות בדף "נעימת נושא"

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הוסרו 2 בתים ,  לפני 10 שנים
מ
בוט החלפות: סדרה;
מ (ראו גם)
מ (בוט החלפות: סדרה;)
מטרת הנעימה היא ליצור הלך רוח מסוים לקראת שידור התוכנית. במקרים מסוימים, כמו למשל בסדרות הטלוויזיה [[האי של גיליגן]], [[משפחת בריידי]] ו[[הנסיך המדליק מבל אייר]], מילות השיר מהוות [[אקספוזיציה]] לאנשים שאינן מכירים את הסדרה - הן מציגות את העלילה בקצרה, וגם את הדמויות הראשיות.
 
נעימות פתיחה הן חלק מתוכניות טלוויזיה מאז תחילת המדיום, כמו שהיו בתוכניות רדיו לפני כן. תוכניות השתמשו במהלך השנים במבחר גדול של סגנונות לנעימת הפתיחה: חלקן לקחו מנגינות קיימות ושינו אותן לצורכיהן, וישנן כאלה שהולחנו ונכתבו לסידרהלסדרה. ישנם שירי נושא שיצאו כסינגלים ונהיו להיטים. שיר הנושא של הסדרה "[[חברים]]", ''I'll Be There For You'' של להקת הרמברנדטס, הפך ללהיט בעצמו. דוגמה נוספת היא שיר הנושא של סדרת הטלוויזיה [[האו.סי]]: "California", בביצוע להקת להקת "הפנטום פלאנט" אשר הופיע גם כשיר הנושא של [[סרט קולנוע]] בשם "[[מחוז אורנג' (סרט)|מחוז אורנג']]" (שנקרא ב[[אנגלית]] "The Orange County" - משמעות ראשי התיבות בשמה של הסדרה). למרות זאת, הפך השיר ללהיט גדול מיד לאחר עליית הסדרה. דוגמה נוספת לנעימת פתיחה אשר הפכה מאוחר יותר ללהיט מוכר היא נעימת הפתיחה של הסדרה "[[חופשי על הבר]]", ''Where Everybody Knows Your Name'', אשר [[גרסת כיסוי]] שלה הוקלטה שנים מאוחר יותר על ידי להקת [[Phish]].
 
נעימות אחרות, כמו למשל נעימות הפתיחה של [[אופרת סבון|אופרות הסבון]] "[[צעירים חסרי מנוח]]" ו"[[ימי חיינו]]", הפכו לסמלן המוכר של הסדרות עצמן ואופרות סבון בכלל. זאת מכיוון שסדרות אלה משודרות כבר שנים רבות מבלי ששינו הרבה, אם בכלל, את נעימת הפתיחה שלהן ומספר דורות של צופים כבר מכירים אותן.
271,876

עריכות

תפריט ניווט