לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "חוזליטו"

נוספו 5 בתים ,  לפני 11 שנים
מ
מ (בוט החלפות: סצנה;)
כשהיה בן שש, עקרה משפחתו ל[[אוטיאל]] שבחבל [[ולנסיה (קהילה אוטונומית)|ולנסיה]]. חוזליטו החל להופיע בגיל זה. תחילה הופיע בפסטיבלים מקומיים, וכששודר אחד הפסטיבלים הללו ב[[רדיו]] הארצי, התפרסם חוזליטו והחל להופיע בשידורי רדיו. בנוסף לקולו הגבוה והצלול, היה לו כשרון ללמוד במהירות את השירים, גם כאלו הקשים לביצוע. חוזליטו אף השכיל להכניס לשיריו מקצב משלו וביטוי אישי, ללא כל ליווי כלי.
 
תסריטאי ספרדי, [[אנטוניו גוזמן]], כתב תסריט שיועד במיוחד לדמותו של חוזליטו. כמו בשירה, כך גם במשחק, גילה חוזליטו כשרון יוצא דופן והביא את הצופים הרבים בסרטיו לצחוק ולדמעות. בסרטו הראשון, שהקרנתו החלה ב-[[1956]] (בשחור לבן) "El Pequeño ruiseñor", התפרסמה הסצנה שבה נראה יושב על עגלה רתומה לסוס ושר על [[ברצלונה]]. לאחר ההצלחה הגדולה של סרטו הראשון, אשר שבר את שיאי המכירות בספרד, חתם חוזליטו חוזה עם האיש החזק של תעשיית הקולנוע הספרדית באותה עת, [[סזראו גונזאלס]], וזה הפיק סרט נוסף שהצלחתו לא הייתה פחותה. בסך הכול שיחק חוזליטו ב-15 סרטים, רובם הגדול בעלבעלי אופי מוזיקלי והתבססוהתבססו על דמותו. יחד עם הצלחתו הקולנועית חתם חוזליטו על חוזה הקלטות עם חברת התקליטים [[RCA]] והפך לאחד מהאמנים המובילים של החברה.
 
ב-[[1958]] ערך את מסעו הראשון ליבשת אמריקה. תחילה הופיע בתוכניות הרדיו והטלוויזיה החשובות ב[[ארצות הברית]] ואחר כך זכה לגילויי הערצה היסטריים במדינות [[דרום אמריקה]]. הצלחת המסע הביאה למסעות נוספים דומים, מוצלחים לא פחות. חוזליטו הופיע שלוש פעמים בתוכניתו של [[אד סאליבן]].
24,677

עריכות